تزریق ژل گونه برای افرادی که دوست دارند چهره ای جذاب داشته باشند عمل مناسبی می باشد، چون اغلب افرادی سراغ این نوع عمل ها می روند که استخوان گونه برجسته ای ندارند و از چهره ی خود راضی نیستند. داشتن گونه های برجسته را می توان به عنوان یکی از فاکتور های جذابیت نام برد.

اگر شما هم به دنبال تزریق ژل گونه هستید با تانما همراه شوید.

تزریق ژل گونه

ژل های پوستی وسایل آرایشی و زیبایی قابل تزریق هستند که برای افزایش حجم (برجسته کردن گونه بدون جراحی) و تغییر شکل در ناحیه تزریق مورد استفاده قرار می گیرند مثل ژل های تزریقی صورت، گونه و چانه.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

گونه گذاری

مقدار کمی ژل تزریقی توسط سوزن بسیار ریزی در پوست و در محل مورد نظر به صورت مستقیم تزریق می شود.پس از تمیز کردن ناحیه مورد درمان، از کرم بی حس کننده استفاده می شود.این بی حسی شما را مطمئن می سازد که تزریقی در حال انجام است، حداقل ناراحتی و درد را برای شما دارد. عمل گونه گذاری با تزریق ژل، باعث می شود صورت چاق تر و پوست لطیف تر و بدون چین و چروک به نظر برسد.ژل همچنین به صورت حجم داده و قسمتی که ژل در آن تزریق شده است حالت و شکل جوان تر و شاداب تری به خود می گیرد.

تزریق ژل گونه

گونه گذاری

انواع ژل گونه

امروزه انواع مختلفی از ژل ها و پر کننده ها برای برجسته کردن گونه وجود دارند که امکان تزریق ژل به گونه ها وجود دارد. استفاده از این ژل ها از پر کاربردترین روش های مورد استفاده برای جایگزینی اندازه و حجم از بین رفته و بزرگ کردن گونه ها است.

در فرآیند برجسته سازی گونه با تزریق ژل مقدار ژل مورد نیاز برای هر بیمار متفاوت است و بستگی به مقدار حجم از بین رفته و اندازه گونه مورد نظر بیمار دارد.

تزریق چربی از بدن خود بیمار یکی دیگر از روش های گونه گذاری بدون جراحی است که تاثیرات مثبت بر اندازه گونه ها دارد.

روش تزریق چربی در گونه برای برجسته کردن گونه نسبتاً ساده در اطاق عمل با استفاده از بی حسی موضعی یا در کلینیک تحت بی هوشی عمومی انجام میشود.

تزریق چربی گونه مزایای زیادی دارد چراکه در طی آن از چربی بدن خود فرد استفاده می شود. با این حال در مقایسه با تزریق ژل، تزریق چربی ممکن است منجر به کبودی های طولانی مدت شود.

در بسیاری از موارد استفاده از این روش برجسته کردن گونه می تواند نتایج بسیار بلند مدت در ارتباط با افزایش حجم گونه برای افراد متقاضی به همراه داشته باشد. به هر حال بعضی فاکتورها و متغیرهای خاص بر نتایج این روش درمانی برای برجسته کردن لب نیز تاثیرگذار هستند و به این ترتیب برای ایجاد تاثیرات بلند مدت مورد نظر بیمار ممکن است نیاز به تکرار درمان وجود داشته باشد.

علاوه بر این در این رابطه بعضی از پر کننده های قابل تزریق تجاری نیز برای گونه گذاری بدون جراحی وجود دارند که تزریق آنها می تواند حجیم کردن مطمئن را در نواحی مختلف صورت بیمار انجام دهد.

نتایج حاص از استفاده از تزریق چربی گونه و پر کننده ها و ژل های پوستی می تواند از چند ماه تا یک سال یا بیشتر دوام و ماندگاری داشته باشد و ماندگاری این نتایج بستگی به پر کننده انتخاب شده و محل تزریق آن دارد.

تزریق ژل گونه را می توان به سادگی در یک کلینیک انجام داد یا برای این کار از اطاق عمل در هنگام نیاز به انجام درمان های اضافی بر روی بیمار استفاده کرد.

برخی انواع ژل های تزریقی که به عنوان ژل های تزریقی پریمیوم شناخته می شوند به مقدار بسیار کمی در زیر پوست ناحیه تحت درمان تزریق می شوند.

این نوع ژل ها خطوط چین و چروک پوست را پر کرده و باعث لطیف تر، شاداب تر شدن و سفت تر شدن پوست ناحیه تحت درمان می شوند.

متناسب با نوع ژل انتخاب شده، نتیجه نهایی ممکن است ۶ تا ۲۴ ماه باقی بماند. برخی از انواع ژل ها که برای تزریق عمیق تر مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است به جایگزینی کلاژن از دست رفته کمک کنند. تصمیم گیری در مورد نوع ژل انتخابی برای شما به مشخصات صورتتان بستگی دارد و ارزیابی و انتخاب نوع ژل باید توسط پزشک صورت گیرد.

تزریق ژل گونه

انواع ژل گونه

ماندگاری انواع ژل گونه

با انجام چهار جلسه تزریق ژل در صورت که معمولاً ً هر سه هفته یک بار تنظیم می شوند، می توان به نتایجی بادوام دست یافت. نتیجه می تواند تا بیش از دو سال باقی بماند. مدت زمان ماندگاری ژل را نمی توان به طور دقیق پیش بینی کرد.

ژل از هیالورونیک اسید یا مایع میان بافتی بدن انسان تشکیل شده است و پس از ۸ تا ۱۰ ماه کاملا جذب می شود. علاوه بر این، ژل موقع جذب ممکن است غیرمتقارن جذب شود. به عبارتی برجستگی یک طرف صورت شاید زودتر از طرف دیگر کاهش یابد.

دوران نقاهت تزریق ژل

پس از تزریق ممکن است محل تزریق کمی ملتهب شود که به سرعت التهاب از بین می رود. زمان تزریق به محل تحت درمان بستگی دارد و معمولاً ً بیش از ۳۰ دقیقه طول نخواهد کشید و شما بعد از چند دقیقه مطب را ترک خواهید کرد.

عمل تزریق، زمان استراحت یا بستری شدن ندارد و شما می توانید بلافاصله پس از تزریق به فعالیت های روزمره خود بپردازید. ممکن است در محل تزریق کمی التهاب و کبودی به وجود بیاید که معمولاً در کمتر از ۴۸ ساعت رفع می شود.

پزشک در زمان ویزیت در مورد دوران بهبودی و اینکه باید چه انتظاری از عمل تزریق داشته باشید با شما بحث و تبادل نظر می کند.

تزریق ژل گونه

دوران نقاهت تزریق ژل

مزایای تزریق ژل گونه

اصولا تزریق ژل در صورت خاصیت درمانی خاصی ندارد و انجام این عمل به منظور زیبایی بیشتر و همچنین از بین بردن علائم پیری است که در این زمینه می توان به جرئت گفت که تاثیر تزریق ژل برای از بین بردن علائم پیری کاملا قابل مشاهده و انکار نشدنی است. با تزریق ژل افتادگی های پوست کاملا از بین می رود و شما بسیار جوان تر به نظر خواهید رسید.

برخی مزایای برجسته کردن گونه با تزریق ژل عبارتند از

  • اقدامی است غیرتهاجمی با حداقل زمان بستری و استراحت بنابراین شما می توانید بلافاصله به فعالیت های روزمره خود مشغول شوید.
  • کاهش خطوط و چین و چروک های صورت و جوان تر شدن ظاهر صورت
  • پر کردن مجدد حجم از دست رفته صورت و جوان تر شدن ظاهر صورت

عوارض تزریق ژل گونه

بدن هر فرد، واکنش متفاوتی به تزریق ژل نشان می دهد و عوارض جانبی آن نادر است. اگر عوارض جانبی هم رخ دهد، شامل قرمزی، تورم، کبودی یا درد است. برخی افراد ممکن است کمی حجیم شدگی گونه ها را مشاهده کنند که این به دلیل تورم خفیف است.

معمولاً چند روز پس از گونه گذاری و یا زمانی که نقاط متعدد تزریق وجود داشته باشد، تورم و کبودی بروز می کند. برای به حداقل رساندن تورم، توصیه می کنیم در محل تزریق از یخ استفاده کنید، از ورزش ، مصرف سیگار و نوشیدن الکل، بلافاصله بعد از درمان اجتناب کنید.

همچنین توصیه می کنیم از مصرف داروهایی که ممکن است کبودی را تشدید کنند، مانند آسپیرین، ضد التهاب، ویتامین E و مکمل های گیاهی، اجتناب کنید.

از کرم ARNICA پس از درمان در محل تزریق استفاده کنید. نتایج تزریق معمولاً بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده هستند، با این حال ممکن است ۲-۳ جلسه تزریق لازم باشد تا نتیجه مورد نظر به دست آید.

تزریق ژل گونه

عوارض تزریق ژل گونه

هزینه تزریق ژل گونه

یکی از مهمترین مسائلی که در رابطه با تزریق فیلر به گونه وجود دارد، هزینه انجام آن است. باید بدانید موارد زیادی در تعیین هزینه نهایی دخیل می باشد که از جمله آن میتوان به دستمزد پزشک اشاره کرد که با توجه به تخصص، مهارت، تجربه و البته توانایی های وی دستخوش تغییراتی می شود.

همچنین نباید از موقعیت جغرافیایی کلینیک، تجهیزات، خدمات و کیفیت موادی که مورد استفاده قرار می دهند غافل شوید. به همین دلیل اغلب توصیه می شود قبل از هرگونه اقدام جلسه مشاوره ای با پزشک مربوطه ترتیب داده و نسبت به تمامی موارد اطلاعات کاملی بدست آورید.

جمع هزینه روش های گونه گذاری می تواند با توجه به ناحیه محل سکونت شما در کشور، میزان درمان مورد نیاز و نیازهای خاص مورد نظر بیمار متفاوت باشد.

با توجه به اینکه عمل گونه گذاری یک روش درمانی زیبایی محسوب می شود، هزینه این درمان معمولاً تحت پوشش بیمه های خدمات درمانی نیست.

فرم دهی گونه با تزریق ژل

تزریق ژل گونه یکی از تکنیک های فرم دهی و برجسته سازی گونه می باشد ، این روش موقتی مناسب کسانی است که به هر دلیل تمایل به انجام جراحی پروتز گونه ندارند. برجستگی استخوان گونه می تواند جذابیت چهره را دو چندان کند.

با افزایش سن و تحلیل بافت پوست برجستگی گونه نیز کاهش می یابد برخی افراد نیز به صورت خدادادی گونه های برجسته ای ندارند. امروزه از روش های بسیاری مانند جراحی پروتز گونه ، لیفت گونه ، تزریق و چربی برای برجسته کردن گونه استفاده می شود.

برجسته سازی گونه با تزریق ژل

تزریق ژل گونه یکی از روش های بدون جراحی برجسته کردن گونه می باشد. گونه برجسته در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی دارد برخی از افراد به دلیل افزایش سن بافت های صورتشان تحلیل می رود که در نهایت کاهش برجستگی گونه را به همراه دارد اما برخی دیگر به صورت خدادای گونه های برجسته ای ندارند.

هر دو گروه می توانند از روش های مختلف برجسته سازی گونه مانند پروتز گونه ، لیفت گونه با نخ ، تزریق چربی به گونه استفاده کنند.

تزریق ژل گونه

برجسته سازی گونه با تزریق ژل

تزریق ژل موقت

ژل های موقت حدود ۶ ماه الی ۱ سال ماندگاری دارند که پس از این مدت جذب بدن می شوند که فرد در صورت تمایل می تواند جهت تزریق مجدد اقدام کند.

استفاده از فیلر های موقت مخصوصا ژل هایی مانند اسید هیالورونیک با توجه به اینکه این ژل ها به شکل طبیعی در بدن موجود بوده و باعث شادابی پوست

می شوند علاوه بر اینکه ظاهری زیبا برای مراجعه کننده به وجود می آورد می تواند با تحریک سلولهای پوست برای ساخت کلاژن به شادابی پوست نیز کمک شاین ذکری بنماید. تزریق ژل های موقتی با توجه به اینکه از مواد قابل جذب و طبیعی در بدن انتخاب می شوند احتمال واکنش های آلرژیک را به طور چشمگیری کاهش می دهند.

تزریق ژل نیمه دائمی

تزریق ژل دائمی

هم اکنون سازمان بهداشت و درمان استفاده از فیلرهای دائمی را غیر مجاز دانسته و تزریق آن در برخی مراکز به شکل قانونی انجام نمی شود، بهتر است قبل از اینکه برای زیبائیتان به فکر چنین راهکارهایی باشید از محل انجام آن و نیز پزشکی که قرار است آن را برایتان انجام دهد مطمئن شوید زیرا ممکن است استفاده نادرست شما را به خسارات بسیار بزرگی برساند.

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید