همه چیز در مورد پیراهن مردانه

پیراهن مردانه جزء موارد اصلی پوشاک آقایان می باشد ، انتخاب درست آن در به وجود آمدن استایلی خاص وزیبا بسیار موثر است پیراهن مردانه انواع مختلفی دارد که برحسب شرکت در مراسم های موردنظر قابل تغییر است مهم ترین اصل برای انتخاب یک پیراهن مردانه شیک این است که اندازه باشد شما می توانید با همراه کردن اکسسوری های زیبا با پیراهن مردانه ساده خود را به تیپی رسمی یا کژوال تبدیل کنید .

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

مطلب زیر برای این گرد آوری شده تا شما عزیزان با مدل های متفاوت پیراهن مردانه به طور مختصر آشنا شوید امیدواریم از خواندن آن لذت برده و به معلومات شما افزوده شود.

پیراهن مردانه نخی

پیراهن نخی مردانه گزینه مناسبی برای روز های گرم سال است زیرا هوا به راحتی از تارو پود پارچه نخی عبور کرده وسبب خنک شدن بدن وتعریق کمتر می شود پیراهن نخی مردانه در طرح ورنگ های بسیار زیادی در بازار موجود است آقایان شیک پوش براساس رنگ پوست ورنگ موی وفرم اندام خود می توانند انتخاب مناسبی داشته باشند

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

از خصوصیات دیگر پیراهن نخی این است که پوشیدن آن سبب ایجاد حساسیت نمی شود شستشو ولکه گیری آن آسان است .یکی از روش های تشخیص پارچه با الیاف نخی این است که پیراهن مردانه با الیاف طبیعی براقیت کمتری نسبت به پیراهن مردانه با الیاف مصنوعی دارد و نسبتا عمر بالایی دارد، فقط اگر قصد شرکت در مراسم رسمی را دارید مراقب باشید،

پیراهن نخی به سرعت چروک می شود وظاهر نامرتبی برای شما ایجاد خواهد کرد . به یاد داشته باشید رنگ پیراهن نخی خود را مطابق با رنگ کت یا رنگ شلوار خود انتخاب کنید .

پیراهن مردانه ابریشمی

پیراهن مردانه ابریشمی

پیراهن مردانه ابریشمی

پیراهن مردانه ابریشمی دارای جنسی سبک است و بیشنتر برای پیراهن مردانه از پارچه ماهوت ابریشمی استفاده می شود وبراقیت اندکی دارد که به زیبایی پیراهن کمک می کند ومناسب استفاده در مجالس است پیراهن ابریشمی تنها ایرادی که دارد زود کهنه می شود .

پیراهن مردانه آکسفورد

پیراهن مردانه آکسفورد پیراهنی است که به جرات می توان گفت تمام آقایان به داشتن آن در کمد خود نیاز دارند . پارچه ای ضخیم داشته ونوع معمولی آن آستین بلند ودارای یقه است وشما در بیشتر

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

جاها می توانید ، آن را بپوشید بهتر است پیراهن آکسفورد خود را با توجه به رنگ آن با یک شلوار جین یا کتان ست کنید .

پیراهن مردانه یقه کوبایی

پیراهن مردانه کوبایی همانطور که از اسمش پیداست ، ابتدا در کوبا رواج یافت . سپس در مکزیک نیز طرفداران زیادی پیدا کرد. ومنظور از یقه کوبایی این است که این پیراهن دارای یقه ای باز و آزاد

پیراهن مردانه یقه کوبایی

پیراهن مردانه یقه کوبایی

ودکمه دار است وبسیار مناسب برای استفاده در گردش بیرون شهر در یک روز تعطیل است پیراهن یقه کوبایی دارای طرح های گل گلی ورنگ های شاد است وآقایان در هر سنی می توانند از آن استفاده کنند .

پیراهن مردانه overshirt

ازپیراهن مردانه overshirt می توانید به عنوان پوششی برای روی تیشرت خود استفاده کنید ، بعضی از روزها ی سال نه سرد ونه گرم می باشند شما در این روزها بین پوشیدن کت ویا نپوشیدن آن درگیر هستید یک پیراهن مردانه overshirt می تواند انتخاب مناسبی برای یک مرد خوش تیپ باشد از آن به عنوان کتی سبک استفاده کنید .

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

شما در یک روز سرد زمستانی می توانید پیراهن اورشرت مردانه خود را در زیر پالتو نیز بپوشید ، برای خلق یک تیپ کژوال می توانید پیراهن اورشرت آبی رنگ را با شلوار جین به همین رنگ ویک تیشرت سفید همراه کنید.

پیراهن مردانه فلانل

پیراهن مردانه فلانل دارای پارچه ای از جنس پشم است، از خصوصیات پارچه پشمی این است که وزنی سبک دارد ودر هوای سرد بسیار کارآمد است. پیراهن مردانه فلانل از مقاومت خوبی برخوردار است شما می توانید رنگ مناسب این پیراهن گرم ، را با شلوار وبوت مشکی بپوشید.

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه فلانل در طرح های ساده وچهار خانه با ضخامت های متفاوت در بازار موجود است وبسیار مناسب استفاده در روز های سرد سال می باشد، حتی از آن می توانید به عنوان یک کت بر روی تیشرت خود بهره ببرید .

پیراهن مردانه کتان

پیراهن مردانه کتان بیشتر درفصول گرم سال کاربرد دارند زیرا پارچه کتان به دلیل اینکه از الیاف طبیعی ساخته شده است ، بدن را خنک نگه می دارد . پیراهن مردانه کتان زود چروک می شود پس بهتر است برای مجالس رسمی از آن استفاده نکنید،

پیراهن مردانه کتان

پیراهن مردانه کتان

این مدل پیراهن مردانه در رنگ های متنوعی موجود است رنگ سفید وآبی پاستیلی آن بسیار زیبا است ومناسب ست کردن با یک شلوارک در همین طیف رنگ است. البته باید گفت که پیراهن مردانه جدیدی از جنس کتان در بازار وجود دارد، که کمی الیاف پنبه در آن بکار رفته وهمین امر سبب کمتر چروک شدن آن می شود .

پیراهن مردانه جین

پیراهن مردانه جین به دلیل کاربرد فراوان در بین آقایان بسیار پر طرفداراست . شما می توانید از آن برای انجام کارهای روزانه استفاده کنید، یا برای مراسم نیمه رسمی آن را به همراه یک کت اسپرت بپوشید ، صنعت مد وفشن سالهاست که از این مدل پیراهن مردانه حمایت می کند وچون استایل جین در عین زیبایی بسیار راحت بوده برای ایجاد یک تیپ اسپرت بسیار توانا است .

پیراهن مردانه جین

پیراهن مردانه جین

پیراهن جین اگر از نوع مرغوب باشد عمر نسبتا طولانی خواهد داشت . شما می توانید از رنگ آبی روشن وتیره آن با شلواری از همین جنس وهمین طیف رنگ استفاده کرده ودرپدید آوردن ظاهری جذاب موفق باشید.

پیراهن پولوشرت

پیراهن پولو شرت یک لباس غیر رسمی بشمار می رود ، از مشخصات ظاهری آن می توان به یقه نوک تیز که چند دکمه روی قسمت گردن آن قرار دارد اشاره کرد. دارای جنسی از نخ بوده که کمی از

پیراهن مردانه پولو شرت

پیراهن مردانه پولو شرت

تیشرت های معمولی ضخیم تر است اگر از رنگ مناسب آن استفاده کنید ظاهری شیک خواهید داشت .

پیراهن مردانه دیپلماتی

پیراهن مردانه دیپلماتی را یقه آخوندی ویا ( یقه ولایتی ) نیز می گویند . از ویژگی های این مدل یقه ، پیراهن مردانه این است که می توانید در مکان های رسمی وغیر رسمی از آن استفاده کنید، بکار بردن آن با پاپیون این پیراهن مردانه را رسمی خواهد کرد ولی شما حتی آزادید این پیراهن را با کت وکاپشن اسپرت هم بپوشید .

پیراهن مردانه یقه دیپلمات

پیراهن مردانه یقه دیپلمات

اگر تمایل دارید کمربند واکسسوری های دیگرتان به چشم بیاید از این مدل پیراهن استفاده کنید . ضمنا در زمان خرید پیراهن دیپلماتی باید به این نکته توجه کنید که کاملا اندازه وفیت بدنتان باشد .

پیراهن مردانه یقه فراک

پیراهن مردانه یقه فراک بسیار رسمی است وباید حتما با پاپیون همراه شود البته عده ای تمایل دارند آن را با کراوات سفید ویا مشکی ساده همراه کنند دوران رواج این مدل یقه مردانه سال 1900 می

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

باشد و توسط رئیس جمهور انگلستان رایج شد چون آن زمان دوران طلایی لباس رسمی مردانه بود البته تا قبل از رواج یقه های افتاده ازاین مدل زیاد استفاده می شد .

به پیراهن مردانه یقه فراک پیراهن مردانه یقه بالدار نیز می گویند. پیراهن مردانه یقه بالدار را با تاکسیدو (یک مدل کت وشلوار رسمی ) می پوشند این مدل پیراهن مردانه لوکس را فقط در مهمانی های رسمی بپوشید .

پیراهن مرانه یقه خرگوشی

پیراهن مردانه یقه خرگوشی دارای یقه ای است که فاصله باریک میان دو تیزی نوک یقه از یکدیگر کم بوده و معمولا با یقه کت پوشانده نمی شود. آقایانی که صورتی گرد دارند کاندیدای مناسبی برای

پیراهن مردانه یقه خرگوشی

پیراهن مردانه یقه خرگوشی

پوشیدن این مدل پیراهن مردانه هستند، البته بکار بردن پاپیون ویا کراوات با این مدل یقه در ایجاد ظاهری مناسب لازم است . برخی از این مدل پیراهن مردانه یقه خرگوشی در پایین یقه دکمه های ریزی دارند. افراد ی که به استایل سنتی و زدن پاپیون علاقه دارند می توانند از این مدل بهره ببرند.

پیراهن مردانه یقه ایستاده

پیراهن مردانه یقه ایستاده همانطور که از نام آن پیداست یقه ای ایستاده دارد ومناسب مکان های رسمی می باشد. برای اینکه این مدل یقه همیشه حالتی ایستاده داشته باشد تولید کنندگان پوشاک

پیراهن مردانه یقه ایستاده

پیراهن مردانه یقه ایستاده

از تکه ای پلاستیکی در آن استفاده می کنند تا در زمان شستشو واتو کشی آسیب نبیند. پیراهن مردانه یقه ایستاده با کت وشلوار های رسمی اگر همراه شود ست بسیار زیبای مجلسی خواهد ساخت .

پیراهن مردانه یقه اسکی

پیراهن مردانه یقه اسکی بیشتر در روز های زمستان وپاییز کاربرد دارد واز انواع مختلفی برخوردار است برخی از این پیراهن های مردانه یقه ای بلند تر بعضی کوتاه تر دارند اگر یقه اسکی بافت درشتی

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

دارد مناسب آقایانی است که گردن بلندی دارند و افراد با گردن کلفت وکوتاه پوشیدن این پیراهن ها به دلیل فاصله بسیار کوتاه بین چانه و بالای یقه مناسب نیستند ولی می توانند ازپیراهن مردانه یقه اسکی که از جنس کشمیرهستند استفاده کنند .

پیراهن مردانه یقه کلاسیک

پیراهن مردانه یقه کلاسیک

پیراهن مردانه یقه کلاسیک

پیراهن مردانه با یقه کلاسیک از ویژگی هایی که دارد مناسب استفاده ی انواع چهره ها است ، زیرا اندازه نرمالی دارد .این مدل یقه به دلیل نداشتن زاویه در موقعیت های مختلف قابل استفاده است و اگر تمایل به استفاده از کراوات هستید مانعی ندارد .

پیراهن مردانه یقه گرد

پیراهن مردانه یقه گرد در زمان های گذشته که خیاطی چندان پیشرفتی ند

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

اشت رواج زیادی داشته است نمود این یقه ها را در لباس های مردانه اروپایی در قرون وسطی می توانیم مشاهده کنیم

امروزه بیشتر یقه گرد برای لباس های سنتی مردان خاورمیانه وحوزه ی خلیج فارس استفاده می شود .این یقه به دلیل ساختار نه چندان زیبای آن طرفداران زیادی ندارد ما یقه گرد مردانه را معمولا در تیشرت و بلوز ، لباس های راحتی مشاهده می کنیم وبرای استایل های رسمی کاربرد چندانی ندارد.

پیراهن مردانه یقه انگلیسی

پیراهن مردانه یقه انگلیسی معمولا در استایل های خاص ورسمی کاربرد دارد .بیشترین کاربرد این مدل یقه در کت های رسمی وغیر رسمی وپالتوهای مردانه می باشد پیراهن یقه انگلیسی مردانه

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه

معمولابا جلیقه های یقه باز وکت های بدون یقه ست می شود برخی ازطراحان اعتقاد دارند این مدل یقه برای پیراهن مردانه دست وپا گیر است وبا دست کاری آن به شکل کوچکتر این اشکال را برطرف کرده اند . یقه انگلیسی با تغییر در گوشه ها به یقه آرشال وبلیزر تبدیل می شود . برخی اوقات برای اینکه از سادگی مدل پیراهن مردانه کاسته شود از جنس وپارچه متفاوتی در یقه انگلیسی استفاده می شود . یقه انگلیسی معمولا برای پیراهن مردانه رسمی کاربرد دارد.

پیراهن مردانه لینن

پیراهن مردانه لینن گاهی با پیراهن های کتان اشتباه گرفته می شود. پیراهن لنین اصلی یا کتان کاغذی که از پارچه ای نازک و سبک دوخته شده است گاهی چروک می شود اما چندان دردسر ساز نیست این مدل پیراهن معمولا در استایل های اسپرت استفاده می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید