معرفی انواع کت مردانه

کت مردانه

انواع کت مردانه

کت مردانه جزو لاینفک کمد لباس آقایان است. ممکن است شما از استایل کت و شلوار رسمی خسته شده باشید.

اما پوشیدن کت مردانه در برخی مواقع ضروری است. معمولا آقایان جوان استایل های رسمی را نمی پسنند.

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که استایا های راحت را می پسندید می توانید از کت اسپرت مردانه در استایل خود استفاده کنید.

برای آشنایی با کت اسپرت مردانه با ما همراه باشید. اولین سوالی که پیش خواهد آمد این است آیا همه ی کت های تک مردانه اسپرت هستند؟

مسلما پاسخ منفی است. کت مردانه اسپرت قدمتی تقریبا نود ساله دارد. این کت سابقا در محل های خاصی مثل شکارگاه یا هنگام سواری آقایان استفاده می شد.

اما با مرور زمان و راحتی استفاده آن جای خود را در میان استایل مردانه باز کرده است. امروز کت مردانه اسپرت بیشتر به عنوان یک استایل نیمه رسمی استفاده می شود که می توان آن را در هر محلی پوشید.

کت مردانه

کت مردانه اسپرت

شما می توانید یک کت مردانه اسپرت را با اکسسوری و شلوار مناسب ست کرده در خیابان، در ورزشگاه، هنگام قرار های رسمی یا مهمانی بپوشید.

جنس کت مردانه اسپرت در گذشته خشن تر بوده و از طرح های کمتری در این مدل استفاده می شده است. در گذشته به علت موارد استفاده ای که این نوع کت ها داشته اند و با توجه به اینکه به عنوان یک استایل روستایی محسوب مس شده است.

نوع پارچه استفاده شده در این کت مردانه پشمی و نخی راه راه بوده است. اما در حال حاضر با نظر به اینکه کت اسپرت مردانه در جامعه مدرن در بین مردان جوان جایگاه ویژه ای یافته معمولا از پارچه هایی مانند مخمل، کتان، پشم و نخ استفاده می شود.

الگویی که در طراحی کت مردانه اسپرت رعایت می شود معمولا به شکل چهارخانه، شطرنجی، راه راه یا چهار خانه های بسیار ریز و دشت یا مورب و طرح های جدید است.

برای آشنایی بیشتر شما با انواع کت مردانه قصد داریم برش های معروف آن ها را به اختصار مورد بررسی قرار می دهیم

کت مردانه انگلیسی

کت مردانه

کت مردانه انگلیسی

کت مردانه انگلیسی در طراحی یکی از زیبا ترین و شیک ترین مدل ها است. این کت در روی کمر تنگ تر شده و ظاهر بسیار جذابی را به نمایش می گذارد. نکته قابل توجه این است که چاک در کت مردانه یک گریز برای راحتی در تحرک و فعالیت های معمول به هنگام نشستن، راه رفتن یا انجام کار است. در گذشته از یک چاک در کت مردانه انگلیسی در وسط برش استفاده می شد.

اما در حال خاضر این نوع طراحی مخصوص آقایان مسن است و در کت مردانه اسپرت مخصوص آقایان جوان معمولا از دو چاک در پشت استفاده می شود.

کت مردانه آمریکایی

کت مردانه

کت مردانه آمریکایی

در گذشته شاید کت آمریکایی جزو بی قواره ترین انواع کت مردانه قلمداد می شده است. با گذشت زمان و ارتقا طراحی شکل قابل قبولی یافت به عنوان مثال در کت مردانه آمریکایی از پد در سر آستین استفاده نمی شده است که به مرور زمان این مورد نیز در طراحی کت مردانه امریکایی جایگاه خود را پیدا کرد.

این مدل معمولا برای آقایان درشت اندام پیشنهاد می شود.

کت مردانه اروپایی

کت مردانه

کت مردانه اروپایی

بیشتر برند های معروف کت مردانه در دنیا اروپایی هستند. کت مردانه اروپایی نیز انواع مختلفی دارد که به کت مردانه انگلیسی، کت مردانه فرانسوی و کت مردانه ایتالیایی اطلاق می شود.

هر کدام از انواع کت مردانه در طراحی و برش از متد های مخصوص خود پیروی می کنند.

برندهای معروف کت مردانه در دنیا

کت مردانه

کت مردانه

برندهای معروف کت مردانه عبارتند از :

  •        هوگو بوس
  •         کلاوین کلاین
  •       تامی هیل فیگر
  •        رالف لارن
  •         آرمانی
  •       دیزل
  •         تاپ من
  •         زارا
  •       جوزپه ابود

توصیه خرید هنگام انتخاب کت مردانه اسپرت

کت مردانه

مدل کت مردانه

در هنگام خرید کت اسپرت مردانه دقت لازم را داشته باشید که کت درست اندازه شما باشد. تنگ یا گشاده بودن آن باعث می شود که ظاهر نا مطلوبی داشته باشید. کت اندازه بزرگتر ظاهر شما را شلخته نشان خواهد داد.

افرادی که اضافه وزن دارند در استفاده از کت اسپرت مردانه باید بسیار دقت نمایند از کت های تک دکمه با طرح های درشت استفاده نکنند.

یکی از ویژگی های انتخاب استایل اسپرت و کژاول این است که شما می توانید آن را با هر اکسسوری ست کنید.

به عنوان مثال آقایان طرفدار کالج های راحت یا جین پوش ها می توانند از کت مردانه اسپرت استفاده کرده و با ست کردن آن بسیار خوش پوش حلوه کنند.

با توجه به قدتان به بلندی و کوتاهی کت اسپرت مردانه توجه کنید. بعضی از طرح ها شما را چاق تر یا باریک تر نشان می دهند.

شما می توانید کت مردانه اسپرت را با انواع شلوارها کنید.

همین طور می توانید برای اینکه ظاهر رسمی تری داشته باشید از جلیقه متناسب در زیر کت مردانه اسپرت استفاده کنید.

استایل اسپورت و کژاول را می توانید به عنوان یک استایل استریت استفاده کنید. کت مردانه اسپرت یکی از ملزوماتی است که باید در کمد آقایان موجود باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید