همه چیز درباره کفش مردانه (انواع ،کاربرد ونکات خرید )

کفش مردانه درسالهای 1920 تا 1950 دارای استایل ورنگ یکسانی بود. در همین دهه بود که اولین کفش رسمی مردانه معرفی شد. بطور کلی رنگ کفش مردانه را رنگ هایی چون مشکی ، قهوه ای وسفید تشکیل می داد .

جنگ جهانی دوم سبب کمیاب شدن چرم وباالطبع گران شدن قیمت کفش مردانه شد ، وآغازی برای تغییر استایل در کفش های مردانه بود .جالب است بدانید قدیمی ترین کفش چرم جهان مربوط به شهر تبریز است با قدمت پنج هزارو پانصد سال که در موزه ی ارمنستان از آن نگهداری می شود با ما همراه شوید تا با مدل های کفش مردانه شیک آشنا شوید :

انواع کفش مردانه ومدل های مختلف آن به قرار زیر است :

کفش آکسفورد ، کفش بروژ، دربی ، مانک استریپ ،کفش لوفر ، کفش کالج ، بوت چلسی ،بوت بند دار ، بوت چوکا ،کفش ورزشی ، صندل های مردانه ، کفش سگک دارو...

کفش مردانه زیبا باعث تکمیل شدن استایل وجذاب بودن آن می شود پس در زمان خرید لباس هایتان دقت کنید وکفش مردانه شیک وزیبایی را به ست خود اضافه کنید. اگر کفش شما هماهنگ با بقیه لباس هایتان نباشد.

استایل شما اصلا به چشم نخواهد آمدهر چند تمام نکات ست کردن لباس را رعایت کرده باشید پس در ایجاد یک تیپ مردانه بی نظیر انتخاب کفش مناسب بسیار مهم است .

کفش مردانه دربی

کفش مردانه

کفش مردانه

کفش دربی در ظاهر شباهت زیادی به مدل های آکسفورد دارد ولی از نظر رسمی بودن نسبت به کفش مردانه آکسفورد در درجه دوم قرار می گیرد در اطراف کفش مردانه دربی یراق دوزی قابل توجهی وجود دارد و زبانه آن به صورت وصله به کفش دوخته شده است ولی درکفش مردانه آکسفورد زبانه بسته است ،

همین موارد باعث تفاوت کفش مردانه دربی با کفش مردانه آکسفورد می شود کفش مردانه دربی با رنگ های مختلف در بازار یافت می شود که شما می توانید

این کفش مردانه را با طراحی یا بدون طراحی در دو جنس کتان وچرم خریداری کرده واستفاده کنید.

کفش مردانه دربی یک پیشنهاد خوب برای استفاده در محیط کاراست به خاطر داشته باشید که کفش مردانه دربی مناسب پوشیدن با کت شلوار نیست ولی انتخاب خوبی برای پوشیدن با لباس های نه چندان رسمی مثل شلوارجین ، کت اسپرت ، شلوار کوتاه ، شلوارکتان است .

کفش مردانه آکسفورد

کفش مردانه آکسفوزد

کفش مردانه آکسفورد

کفش آکسفورد کفشی رسمی است که مدل های اولیه آن در سال 1825 در دانشگاه آکسفورد شهرت یافت این کفش مردانه در دو رنگ قهوه ای ومشکی وجود دارد ومناسب ست کردن با کت شلوار وپوشیدن در مراسم های رسمی است .

هرچه کفش مردانه آکسفورد براق تر باشد به همان میزان رسمی تر می شود.از مشخصات ظاهری کفش مردانه آکسفورد این است که پاشنه کاملا به کفش چسبیده است در حالی که در کفش دربی پاشنه کمی از بدنه کفش بیرون تر است .

حتما بخاطر داشته باشید که کفش آکسفورد را با شلوار جین وشلوار کتان ولباس های اسپرت نپوشید.کفش آکسفورد با پیشینه انگلیسی خود در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شود که زیبا ترین ورسمی ترین این مدل ، مدل آکسفورد بدون پنجه است

یعنی در قسمت پنجه دوختی صورت نگرفته وبسیار ساده وشیک است ضمنا کفش آکسفورد مدل تک برش یکی از مدل های کفش مردانه شیک بشمار می رود و بسیار مناسب یک استایل رسمی وشیک مردانه است

کفش مردانه بروگ

کفش مردانه

کفش مردانه

کفش مردانه بروگ دارای یک خصوصیت ظاهری فاحش است وآن سوراخ های ریزی که روی کفش وجود دارد .کفش مردانه بروگ ابتدا در ایرلند واسکاتلند ساخته شد وداشتن سوارخ مزیتی بود که آب باران در آن باقی نمی ماند واین مدل کفش مردانه در آن زمان مناسب برای محیط کار بشمار می رفت.

که البته امروزه سوراخ های موجود روی کفش بروگ جنبه تزیینی دارد.کفش مردانه بروگ چهار نوع دارد که مدل ساده آن فقط روی قسمت سر پنجه دارای سوراخ است.در مدل دیگر سرپنجه وپشت کفش هم سوراخ دارد وبه آن نیم بروگ می گویند.

مدل بعدی که بروگ کامل یا وینگتیپ هم نامیده می شود زمان پوشیدن شما حرف mرا روی کفش مشاهده می کنید وخطی که تا نیمه دارای سوراخ است روی کفش دیده می شود ومدل آخر بروگ بالچه بلند است که حرف m روی کفش دیده می شود ولی خط سوراخ دار کفش تا انتها ادامه دارد.

جالب است برانید در زبان فارسی به کفش بروگ کفش هشت ترک می گویند .کفش بروگ یک کفش رسمی بشمار می رود ومی توان این کفش را با یک کت وشلوار مناسب وشیک ست کرد .

کفش مردانه لوفر

کفش مردانه

کفش مردانه

کفش مردانه لوفر را یک فرد نروژی با الهام از کفش ماهیگیران اورلند و آمریکای شمالی طراحی کرد و ساخت از ویژگی ظاهری آن این است که ساق پا در این کفش پوشیده نمی شود وپاشنه کوتاهی دارد وزبانه کفش مردانه لوفر نسبت به مدل های دیگر کفش مردانه کوتاه تر است ومعمولا با یک سگک یا چیزی شبیه به آن روی زبانه تزیین شده است .

از مدل های مختلف کفش لوفر می توان به لوفر پنی ، لوفر گوچی ، لوفر تاسل ، لوفربلژیکی اشاره کرد .اگر شما یک کفش لوفر گوچی با جنس جیر دارید بهترین گزینه برای ایجاد یک تیپ راحت و غیر رسمی وشیک است.

نکته قابل ذکر در مورد کفش مردانه لوفرپوشیدن جوراب با این مدل کفش مردانه است که با دقت به مدل شلواری که می پوشید می توانید که تعیین کنید با این مدل کفش مردانه جوراب بپوشید یا نه و به خاطر داشته باشید با این مدل کفش پیادروی های طولانی نداشته باشیدچون فرم وشکل اولیه خود را از دست می دهند .

کفش مردانه مونک

کفش مردانه

کفش مردانه

کفش مردانه مونک یکی از مدل های کفش شیک مردانه است که از مدل کفش مردانه دربی کمی رسمی تر است واز نظر رسمی بودن بین مدل آکسفورد ودربی قرار می گیرد. کفش مردانه مونک اسم خود را از راهبه هایی که در روزگاران گذشته این مدل کفش ها را به پا می کردند یدک می کشد .

از لحاظ ظاهری کفش مونک به کفش آکسفورد شباهت دارد فقط یک نوارچرمی در قسمت جلوی کفش مونک دوخته شده با که با یک یا دو سگک یا قلاب بسته می شود .کفش مونک را با شلوار های رسمی بپوشید .

کفش مردانه قایقی

کفش مردانه قایقی

کفش مردانه قایقی

کفش مردانه قایقی گزینه مناسبی برای ست کردن با کت شلوارهای اسپرت وغیر رسمی هستند هرچند که این مدل کفش ها با تیپ رسمی هم سازگار است و این مدل کفش مردانه را می توانید برای یک استایل کژوال مورد استفاده قرار دهید .

ویژگی کفش مردانه قایقی این است که در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد واگر شما قصد خرید یک کفش قایقی دارید بهتر است از رنگ های خنثی آن استفاده کنید زمان پوشیدن کفش مردانه قایقی از جوراب های بدون ساق استفاده کنید.

بوت مردانه

کفش مردانه

کفش مردانه

بوت مردانه مدل هایی از کفش مردانه هستند که ساق پا را می پوشانند وامروزه جایگاه ویژه ای نزد آقایان پیدا کرده اند . برای ایجاد یک استایل جذاب ومنحصر به فرد انتخاب یک بوت مناسب ضرورت دارد وبیشتر برای خلق یک استایل کژوال وغیر رسمی بکار برده می شوند.

در روزهای سرد زمستان بوت مردانه خود را با یک شلوار جین مناسب ست کنید اگر قصد دارید که بوت مردانه را با یک شلوار کتان ست کنید بهترین گزینه برای شما پوشیدن بوت چلسی است .

نکات خرید کفش مردانه

کفش مردانه

کفش مردانه

نکاتی که در زمان خرید کفش مردانه باید به آن توجه کنید این است که ابتدا دقت کنید کفش مورد نظر برای چه منظور خریداری می شود . آیا کفش مورد پسند شما با لباس هایی که می پوشید ست است یا نه باید لباس مناسب با کفش تازه را هم تهیه کنید .

اگر قصد دارید یک کفش چرم بخرید برای آن هزینه کنید واز مدل های بی کیفیت دوری کنید . نکته دیگر اندازه کفش است که باید با سایز پاها هماهنگ باشد چون راحتی شما از هر مورد دیگری باهمیت تر خواهد بود.

ضمنا باید راه های مراقبت از کفش هایتان را بدانید اگر کفش شما قابل واکس زدن است پس واکس زدن کفش خود را فراموش نکنید از هر کفشی در زمان مناسب آن استفاده کنید مثلا در زمان پیاده روی و، ورزش از کفش های مناسب این فعالیت ها استفاده کنید .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید