کفش پاشنه بلند یکی از کفش های زیبا برای زنان است که پوشیدن آن می‌تواند اعتماد به نفس زیادی را به شما منتقل کند. در ویترین مغازه های کفش، کفش های پاشنه بلند با پاشنه های گوناگونی وجود دارد که انتخاب های متفاوتی را برای شما ایجاد می کند . برای اینکه کفش پاشنه بلند بهتری را خریداری کنید باید در خصوص انواع پاشنه کفش ها اطلاعات داشته باشید، چرا که در غیر این صورت ممکن است انتخاب کردن هر نوع کفش پاشنه بلندی شما با وجود مدل های متنوع، شما را گمراه کند. دقت کنید که کاربردهای انواع کفش پاشنه بلند با توجه به نوع انتخاب و راحتی شما صورت می گیرد و قاعده خاصی برای انتخاب کفش پاشنه بلند شما وجود ندارد.

انواع کفش پاشنه بلند

کفش با پاشنه بلاک

کفش با پاشنه بلاک

کفش پاشنه بلند به گونه‌ای طراحی شده که برای پوشیدن و ست کردن این مدل کفش با لباس ها، هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته باشد اما بیشتر خانم‌ها کفش پاشنه بلند را با لباس های مجلسی و برای مراسم های رسمی و مهمانی انتخاب می‌کند. کفش پاشنه بلند به راحتی کفش های ورزشی نیستند و این موضوع سبب شده که استفاده از آنها در طولانی مدت سبب درد پای شما شود . انتخاب کفش پاشنه بلند با ارتفاع ۲ الی ۴ سانتی متر برای افراد مناسب تر است چرا که این کفش ها هم قد را بلندتر جلوه می دهند و هم به قوس کف پا فشار وارد نمی کنند و راه رفتن با آن ها آسان تر است.

صندل پاشنه بلند

صندل پاشنه بلند

یکی از انواع کفش های پاشنه بلند، کفش های پاشنه بلوکی هستند که نسبت به پاشنه های دیگر دارای ضخامت بیشتری بوده و بر خلاف تفکر عموم این مدل فوق العاده شیک است. پر و ضخیم بودن پاشنه در این نوع کفش ها سبب می‌گردد که وزن به صورت متعادل در کل کفش پخش کرده و شما به راحتی می توانید از این در طولانی مدت استفاده کنید . پاشنه کاما یکی دیگر از پاشنه های متداول است که شکل هلالی آن همانند علامت کاما می باشد و این شکل باعث جذابیت و خاص شدن این نوع از کفش ها شده است. این نوع از کفش ها برای مراسم های خاص و با لباس های مخصوص پوشیده می شوند و استفاده از آن در هر مکانی و به صورت روزانه پیشنهاد نمی گردد .

کفش پاشنه بلند بندی

کفش پاشنه بلند بندی

پاشنه های مخروطی به مانند پاشنه های بلوکی به گونه ای طراحی شده اند که راه رفتن طولانی مدت با این نوع از پاشنه ها ساده تر است. در کفش های پاشنه مخروطی تکیه گاه پاشنه پهن و تکیه گاه زمین باریک تر است و از ویژگی های دیگر این پاشنه ها جاودانه بودن این نوع از کفش است. معمولا کفش های پاشنه مخروطی برای فصل‌های سرد و برای پوشیدن در محل های کار پیشنهاد می گردد . از دیگر انواع کفش پاشنه بلند می توان به کفش های پاشنه دکوری اشاره کرد که این پاشنه‌ها ثمره تخیل طراحان کفش است که به شدت پاشنه کفش شما را زیبا می‌کند. اما پوشیدن آن، آسان نیست و می تواند حرکت شما را تا حدودی مختل کند. البته این کفش ها به شدت زیبا هستند .

کفش پاشنه بلند خاص

یکی از مدل های کفش پاشنه بلند زنانه، کفش های استیلتو هستند که این نوع از کفش ها دارای بلند ترین پاشنه ها در بین کفش های پاشنه بلند می بشند و ارتفاع آن ها می تواند به 8 اینچ برسد. ارتفاع بلند این کفش می تواند سبب آسیب رساندن به پای افراد گردد اما با توجه به زیبایی که دارند، استفاده از این کفش ها با هر نوع لباسی رایج است. دقت کنید که پیش از خرید کفش پاشنه بلند باید در خصوص این موضوع( بلند بودن پاشنه آن ) اطلاعات کافی داشته باشید تا برای خرید کفش ها دچار مشکل نشوید. کفش های پاشنه بلند بند دار، این روز ها به شدت مد شده اند و ارتفاع پاشنه آن ها می تواند متغیر باشد اما از ویژگی های رایج کفش بندی می توان به بند آن که در اطراف مچ پا قرار می گیرد و به ایمن کردن پاشنه‌ها برای سهولت راه رفتن کمک می کند، اشاره کرد.

کفش های گاوه ای یکی دیگر از انواع کفش های پاشنه بلند است که به نوع کفش های گاوه پاشنه دار و صندل های گاوه اشاره کرد که کفش‌های گوه پاشنه‌دار از تخت کفش تا پاشنه یک تکه هستند. از دیگر مدل های کفش پاشنه بلند می توان به صندل های پاشنه دار اشاره کرد که استفاده آن ها در فصل تابستان، پیشنهاد می شود. کفش های پاشنه بلند زنانه که دارای پاشنه های ضخیم تر هستند، راه رفتن را برای شما ساده تر می کند و پوشیدن آن در مدت زمان های طولانی تر پیشنهاد می شود و در عین حال، استفاده از کفش های پاشنه بلند با پاشنه های پهن تر، آسیب کمتری به پای شما می رساند. صندل های پاشنه بلند در جنس های متفاوت و با ارتفاع بلند و کوتاه  ارائه شده اند، که کاربرد های هر کدام از آن ها در هر محیطی متفاوت تر است.

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید