یک نشریه مراکشی ادعا کرده است که انگلیس از نوادگان پیامبر می باشد.و شجره نامه ملکه انگلیس را با شمارش ۴۰ نسل به حضرت امام حسن و سپس به رسول گرامی اسلام ربط داده است.
بعضی از مراجع از جمله حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی رجایی گفته است که این شجره نامه جعلی است. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمهدی رجایی، رئیس پژوهشکده انساب قم ، گفت: شجره‌‌نامه سیادت ملکه انگلیس جعلی است.

شجره نامه ملکه الیزابت روش‌های احراز سیادت چگونه است؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رجایی چندی قبل در گفت‌وگوی دیگری روش ‌های احراز سیادت
را چنین برشمرده است: در اصطلاح شرع و ضوابط علم انساب، سید به کسی می‌گویند که از طرف پدر به یکی از ائمه معصومین علیهم‌السلام برسد. برای احراز این سیادت، سه راه شرعی و معتبر داریم که این‌گونه‌اند:

١. اشتهار (صدها‌ساله) یک خاندان به سیادت، به‌گونه‌ای که همه اهل محل، این خاندان را از دیرزمان به سیادت بشناسند و به سیادتشان اعتراف کنند.

٢. شهادت دو عادل آگاه که در اصطلاح آن را بینه شرعی می‌گویند؛ یعنی چنانچه دو نفر عادل مورد اعتماد و آگاه به مسائل نسب‌شناسی به سیادت کسی شهادت دهند، شرعا قبول است.

٣. وجود اسناد و مدارک بسیار معتبر در خاندان که بر سیادت این خاندان دلالت کنند و این اسناد عبارت‌اند از: همچنین بخوانید :  ادعای عجیب تایمز در خصوص نسبت ملکه انگلیس با امام حسن (ع)

الف: شجره‌نامه معتبر که به تأیید علمای نسب‌شناس رسیده باشد؛

ب: اسناد سیادت که در قدیم سراغ بزرگ محل، کدخدای محل و آقای محل می‌رفتند و آن شخص هم از روی شناختی که با این خاندان داشت، سندی مبنی بر سیادت این خاندان می‌نوشت و به آنها می‌داد؛

ج: وجود وقف‌نامه‌ها و امثال این‌ اسناد معتبر که سیادت این خاندان در آنها قید شده باشد.
بنابراین با این سه شیوه ، سیادت یک خاندان ثابت می‌شود و هیچ راه دیگری برای اثبات سیادت، شرعیت ندارد.

ملکه الیزابت شاید از نوادگان پیامبر اکرم (ص) باشد!

نشریه تایمز در خبری عجیب و غریب به نقل از یک نشریه مراکشی مدعی شدکه ملکه الیزابت احتمالا از نوادگان رسول گرامی اسلام (ص) است.

این نشریه که سندی برای طرح این ادعای عجیب و غریب خود ارائه نکرده سلسله این شجره را با شمارش ۴۰ نسل،از طریق برخی پادشاهان اسپانیا به حضرت امام حسن مجتبی (ع) و سپس به رسول گرامی اسلام (ص) ربط داده است.نخستین بار این ادعای عجیب در سال ۱۹۸۶ توسط شجره شناسی به نام پیراژه مطرح شد که ملکه الیزابت را به پادشاه مسلمان اسپانیا در قرن هفتم و از طریق او به خاندان پیامبر گرامی اسلام (ص) ربط داده بود که همان زمان هم کسی آن را جدی نگرفت.

در شرایطی که انگلیس در ردیف نخست توطئه علیه مسلمانان قرار دارد و از طراحان اشغال فلسطین و موسسان رژیم اسرائیل است، و با توجه به هم پیمانی انگلیس در تهاجم اخیر به سوریه، انتشار چنین اخباری که تازگی هم ندارد، آن هم از سوی نشریه تایمز جای تامل بسیار دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید