این روز ها رییس پلیس پایخت، مجوز فعالیت سینماها را از افطار تا سحر صادر کرده و در نتیجه آن، غلامرضا فرجی اعلام کرد که تعدادی از فیلم های اکرانی برای این ماه مبارک ثبت شده است اما قرار داد برخی سینما ها نظیر آستارا و استقلال در روز 15 اردیبهشت ماه به جلسه ارائه خواهد شد. هر ساله سازمان سینمایی با هماهنگی هایی که با پلیس و اماکن انجام می دهد، مجوز های لازم را برای نمایش فیلم برای خانواده ها، اعلام می کند. معمولا در ماه مبارک رمضان ، طرح افطار تا سحر در تلویزیون پخش می شود که این کار سبب جذب بیشتر مخاطبین به سینما می گردد. برای اکران رمضان یک ‌سری امکانات ویژه هم مانند دوره‌های گذشته در نظر گرفته شده که درواقع همان نیم ‌بها بودن قیمت بلیت سینماها تا افطار است.

فیلم های اکرانی ماه مبارک رمضان

در خصوص فیلم های اکرانی در ماه رمضان باید گفت که فیلم سینمایی نبات اولین آن هاست که از 18 اردیبهشت ماه در گروه سینمایی پردیس سینمایی زندگی ، اکران عمومی خواهد داشت که به عنوان یک اکران رمضانی به شمار می رود. در فیلم سینمایی نبات، شهاب حسینی به عنوان نقش اول فیلم حضور دارد که این فیلم پس از دوسال به اکران عمومی در آمده است و اخیرا نیز در بخش بازار جشنواره جهانی فجر، پخش گردید. سینمایی نبات به نویسندگی و کارگردانی پگاه ارضی بر روی پرده سینما می رود که از جمله بازیگران آن می توان به شهاب حسینی، نازنین فراهانی و ستایش محمودی اشاره کرد که در نهایت ملودامی اجتماعی را می سازند که به ترسیم روابط انسانی و عاطفی و خانوادگی می پردازد. از جمله عوامل این فیلم می توان به مدیر فیلمبرداری: اشکان اشکانی، موسیقی : زنده‌یاد ناصر چشم‌ آذر ، تدوین: بهرام دهقانی، محمد نجاریان، صدابردار: حسین بشاش، صداگذار: آرش قاسمی اشاره کرد.

سینمایی نبات

سینمایی نبات

از دیگر اکران سینماها در ماه رمضان می توان به سینمایی به دنیا آمدن اشاره کرد که این فیلم به کارگردانی محسن عبدالوهاب و تهیه کنندگی محمد احمدی سال 1394 ساخته شد و در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

سینمایی به دنیا آمدن

سینمایی به دنیا آمدن

سینمایی به دنیا آمدن از تاریخ 18 اردیبهشت ماه در سینماهای کشور به عنوان اکران رمضان، به روی پرده می رود که پوستر آن توسط فرید حامدی طراحی شده است. در خصوص خلاصه این فیلم باید گفت که زن و شوهری در آستانه میانسالگی برای ادامه زندگیشان دچار مشکل می شوند که در نهایت داستان این فیلم را می سازد. از جمله بازیگران سینمایی به دنیا آمدن می توان به هدایت هاشمی، الهام کردا ، بهناز جعفری ، سپهراد فرزامی، رضا مرتضوی، رویا جاوید نیا و...اشاره کرد.محسن عبد الوهابکارگردان این اثر

، در کارنامه خود، کارگردانی فیلم لطفا مزاحم نشوید را دارد و در گیلانه و خون بازی با بانو رخشان بنی اعتماد کارگردانی مشترکی را تجربه کرد.

سینمایی ایکس لارج

سینمایی ایکس لارج

ایکس لارج به عنوان فیلم روی پرده در ماه رمضان شناخته می گردد چرا که این فیلم نیز در 18 اردیبهشت ماه اکران عمومی می گردد. فیلم برداری سینمایی ایکس لارج از مهرماه آغاز شده که به کارگردانی محسن توکلی و تهیه کنندگی محمدحسین فرحبخش ساخته شده است. تمامی سکانس های فیلم ایکس لارج در تهران ، فیلم برداری شده است و «ایکس لارج» یک طنز اجتماعی است که در آن مسایل اجتماعی و اقتصادی به صورت طنز روایت می شود.

سینمایی خانه دیگری

سینمایی خانه دیگری

از دیگر سینمایی هایی که جزو اکران های ماه مبارک رمضان به شمار می رود، خانه دیگری به کارگردانی بهنوش صادقی است که با سرگروهی سینما آستارا به روی پرده می رود. بازیگران «خانه دیگری» را پژمان بازغی ، لیلا زارع ، گوهر خیراندیش ، ناصر هاشمی، مهنوش صادقی، علیرضا جعفری، متین ستوده و روشنک گرامی تشکیل داده‌اند. در خلاصه این فیلم سینمایی آمده است که مرجان می‌بایست ظرف ۱۰ روز، پولی را برای پدرش تهیه کند. او در طی این مسیر با موانعی روبرو می‌شود که زندگی زناشویی ‌اش را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. این فیلم به تهیه کنندگی عباس اکبری ساخته شده است که پخش آن بر عهده نسیم صباست.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید