در نوروز امسال با توجه به گفته ابراهیم داروغه زاده، دبیر سی و هفتمین دوره جشنواره فجر ، اولویت اکران نوروزی با فیلم های حاضر در این جشنواره بوده و در این راستا برای تعدادی از فیلم‌ها درخواست داده شده است. اکران اول و دوم نوروز برای فیلم سازان و صاحبان آثار و حتی چرخه سینما مهمترین زمان در طول سال را تشکیل می دهد و بسیاری از تهیه کنندگان علاقه دارند که در این زمان، فیلم آن ها اکران شود.

ماجرای نیمروز

ماجرای نیمروز

با وجود این که مدت زمان زیادی به نوروز نمانده است اما هم چنان آیین نامه جدید اکران نوروزی و سرگروه ها برای نمایش های نوروز اعلام نشده است و باید دید که قیمت بلیط تغییر خواهد کرد یا نه!هر ساله در فیلم‌های نوروزی شاهد ترکیب هفت فیلم با ژانر‌های مختلف هستیم که با توجه به پیش بینی ها امسال نیز به همین شکل خواهد بود. در ادامه به معرفی فیلم های اکران نوروزی می پردازیم.

متری شیش و نیم

متری شیش و نیم

فیلم های احتمالی برای اکران نوروزی

در جشنواره فیلم فجر امسال به عنوان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم هایی، چون «زهرمار»، « شبی که ماه کامل شد »، «متری شیش و نیم»، «قصر شیرین »، « سال دوم دانشکده من »، «سرخ پوست »، «طلا»، «غلامرضا تختی»، «بیست و سه نفر» و «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» مشاهده شد که احتمال می رود این فیلم ها جزو اکران اول و یا دوم نوروز باشند که این نمونه از فیلم ها دارای ژانر کمدی، اجتماعی، انقلابی و دفاع مقدسی است. البته برخی فیلم ها نظیر «دختر شیطان»، «تگزاس۲»، «چهارانگشت»، « ژن خوک »، «زندانی‌ها» و «رحمان ۱۴۰۰» نیز ساخته شده اند که با وجود عدم شرکت در جشنواره فیلم فجر، احتمال دارد که آن ها هم در لیست اکران های نوروزی قرار بگیرند.

رحمان 1400

رحمان 1400

تگزاس 2

تگزاس 2

زندانی ها

زندانی ها

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید