داشتن موها و ابروهای پرپشت برای بسیاری از مردم آرزو به شمار می رود . پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده تا روشهای گوناگونی برای جبران کم پشتی موها و ابروها و حتی مژه ها وجود داشته باشد. کاشت مو ، کاشت ابرو و کاشت مژه از بهترین روش ها به شمار می روند چرا که سبب پر شدن موها و حتی بلند تر شدن آن می گردد . البته در کنار کاشت مژه روش دیگری برای پرپشت کردن موها وجود دارد که با نام اکستنشن مژه شناخته می شود که در مقایسه با کاشت مژه راحت تر و ساده تر به شمار می رود .

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه از راهکارهاییست که امروزه برای خانمهایی که مشکل کم پشتی مو دارند و یا دوست دارند مژه های بلند و حالت دار داشته باشند؛ به کار می آید . موهای ضخیم و پرپشت از چیزهایی است که تقریباً همه افراد داشتن آن را آرزو می کند اما برخی اوقات در اثر ژنتیک و یا بر اثر عوامل محیطی مژه ها کم پشت می گردند . لازم به ذکر است که اکستنشن مژه با کاشت مژه کاملاً با یکدیگر تفاوت دارند . برای اکستنشن مژه در هر چشم تا ۷۵ عدد مژه مصنوعی مجزا برای پلک بالا استفاده می شود که این مقدار با توجه به تعداد مژه های طبیعی شما متفاوت می باشد . برای چسباندن این مژه ها از چسب هایی که در پزشکی کاربرد دارد ،به پایه مژه های طبیعی چسبیده می شود . قبل از انجام این کار لازم است تا تست حساسیت گرفته شود .جنس مژه ها ترکیبی از ابریشم و الیاف مصنوعی است که سبب می شود بر روی پلک ها سنگینی نکنند .

زیبایی اکستنشن مژه

زیبایی اکستنشن مژه

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

در مژه مصنوعی، موهای مصنوعی که استفاده می شوند با نگاهی ساده کاملاً قابل تشخیص هستند اما زمانی که شما به اکستنشن مژه نگاه می کنید، به سادگی آن را متوجه نخواهید شد چرا که با مژگان شما تفاوت چندانی ندارند .علاوه بر این نتیجه که در اکستنشن مژه مشاهده می کنید، به مراتب خیلی بالاتر و بهتر از مژه مصنوعی به شمار می رود. مدت دوام اکستنشن پایدار تر بوده و مدت طولانی تری بر روی مژه های شما بدون تغییر باقی خواهد ماند .

تفاوت اکستنشن مژه و کاشت مژه

در روش کاشت مژه ، موهای کاملاً طبیعی به صورت شش ماهه بر روی مژه ها کاشته می شوند و معمولا دو هفته یک بار نیاز به ترمیم دارد. در صورتی که در روش اکستنشن مژه از تارهای مصنوعی استفاده می شود که طول عمر آنها کوتاه تر است . در نتیجه می توان متوجه شد که اکستنشن مو و کاشت مژه با هم تفاوتی اساسی دارند .

نحوه انجام اکستنشن مژه

انجام کار اکستنشن مژه باید حتماً توسط متخصص زیبایی و در سالن های بهداشتی معتبر انجام شود. در غیر این صورت احتمال عفونت و آسیب رسیدن به چشم وجود دارد . همانطور که در تصاویر می بینید، نحوه انجام اکستنشن مژه به این صورت است که یک پوشش بین دو پلک قرار می گیرد تا چیزی به پلک پایین نچسبد .سپس آرایشگر با دقت یک جراح مژه ها را چسب زده و به ساقه مو میچسباند . پس از خشک شدن چسب شما می توانید چشمان خود را باز کنید . اگر احساس سنگینی در مژه ها داشته باشید؛ این به این معنی است که کار شما به درستی صورت نگرفته است . اگر کار اکستنشن مژه به طور حرفه ای انجام شود، کسی متوجه این تغییر در شما نخواهد شد و تنها چشمان شما زیباتر و جذابتر می گردد .

روش انجام اکستنشن مژه

روش انجام اکستنشن مژه

مراحل انجام اکستنشن مژه

قطعاً اگر نیاز به انجام اکستنشن مژه داشته باشید باید با مراحل انجام اکستنشن مژه آشنا باشید . لازم به ذکر است که این کار بهتر است تحت نظر متخصصان انجام شود . برای انجام اکستنشن مژه فرد باید دراز بکشد و چشمانش را ببندند و فرد انجام دهنده زیر پلک ها پارچه ای تمیز بیاندازد. اکنون مژه ها باید به یک میلیمتر چسب آغشته شده و در گوشه خارجی چشم که لازم است ، متراکم تر و بلند تر باشند، قرار گیرد . پس از اتمام کار با استفاده از برس مژه ها را شانه می زنند و با لوسیون پاک کننده آرایش و پنبه روی پلک و مژه ها را شسته و به آرامی چسب ها را می کنند . این مژه ها به مدت ۳ تا ۴ هفته دوام دارد اما این مدت به نوع مژه های طبیعی شما و سرعت رشد آنها نیز بستگی خواهد داشت.

عوارض اکستنشن مژه

عوارض اکستنشن مژه نیز به مانند روش های دیگر انکار نکردنی می باشد چرا که این کار اگر توسط متخصص انجام نشود ، می تواند عوارض زیادی برای چشم ها داشته باشد . مثلا اگر شخصی که این کار را انجام می دهد، مژه های پلک بالا و پایین را به هم بچسباند، در نتیجه موهای طبیعی کنده می شود .چسب چشم می تواند سبب آلرژی و عفونت چشم گردد و همچنین اگر مژه مصنوعی وارد چشم شود تحریک بسیار شدید چشم را به دنبال خواهد داشت . لازم به ذکر است برای جلوگیری از معایب اکستنشن مژه مراجعه به بهترین مرکز زیبایی و توجه به انتخاب بهترین چسب اکستنشن مژه بسیار حائز اهمیت است .

اکستنشن مژه کلاسیک

اکستنشن مژه کلاسیک

مدل های اکستنشن مژه

مدل های اکستنشن مژه بسیار متفاوت است لذا هر فردی می تواند با توجه به نیاز خود مدل اکستنشن مژه های را انتخاب می کند.

کاشت تک به تک مژه

کاشت تک به تک مژه ها که با نام اکستنشن کلاسیک هم شناخته می شود ، ساده ترین روش اکستنشن به شمار می رود . در این روش مژه های مصنوعی مجزا به صورت تکی و با استفاده از چسب روشن یا مشکی مخصوص و بادوام و بر روی محل رویش مژه های طبیعی چسبانده می شود. این روش ممکن است بین ۴ تا ۶ هفته دوام بیاورد م. عمولاً برای هر دو چشم از ۶۰ و ۸۰ مژه استفاده می شود . جنس مژه ها میتواند جنس موی انسان ، موی سمور ، فیبرهای مصنوعی و یا ابریشم باشد .

اکستنشن مژه والیوم

کستنشن مژه والیوم به این ترتیب است که بین هر تار از مژه های طبیعی بین ۲ تا ۵ تا مژه بسیار نازک و سبک چسبانده می شود . جالب است بدانید که اکستنشن والیوم هم سبک تر از اکستنشن کلاسیک می باشد و هم دوام بیشتری دارد .

اکستنشن مژه مگا والیوم

افرادی که تمایل به داشتن موهای خیلی پرپشت و کاملا مشکی دارند ، می توانند حجم بیشتری از مژه های ابریشمی استفاده کنند .در این روش با توجه به ضخامت و قدرت تحمل مژه مشتری بین ۷ و ۱۲ مژه بر روی هر مورد استفاده می شود .

اکستنشن مژه مگا والیوم

اکستنشن مژه مگا والیوم

مراقبت های بعد از اكستنشن مژه

اگر اکستنشن مژه را انجام دادید و از معایب و عوارض آن در امان نماند این حال نوبت به مراقبتهای بعد از اکستنشن مژه می رسد. در ادامه با نحوه ی مراقبت از اکستنشن مژه بیشتر آشنا می شوید. در این زمان لازم استو پاک کنندگی های آرایشی چرب و روغنی را به چشم های خود نمالید. ریمل نزنید چون هم مژه های اکستنشن خراب می شود و هم پلک های شما سنگین می گردد . آرایش اطراف چشم را با گوش پاکن آغشته به حلال پاک کنید . ترجیحا با صورت بر روی بالش فرو نروید چرا که به مرور کج و کوله شدن مژه های تان را به ارمغان می آورد . اصلا مژه ها را دستکاری نکنید و آنها را نکشید . سعی نکنید تا مژه اکستنشن را با دست در بیاورید چرا که همراه آن مژه خودتان هم کنده می شود . پس از اکستنشن بلافاصله از لنز استفاده نکنید و ترجیحا برای استفاده از لنز نصف روز از زمان کاشت باید گذشته باشد .

معایب اکستنشن مژه

معایب اکستنشن مژه

مژه ها را هر چند وقت یکبار شانه کنید تا دچار به هم ریختگی نشوند.بالش خود را عوض کنید. بالش هایی که ابریشم یا ساتن هستند نه تنها از چروک شدن پوست جلوگیری می کند بلکه مانع آسیب رسیدن به اکستنشن مژه نیز می شود. از مالیدن ، خاراندن شدید و کشیدن مژه ها چشم خودداری کنید . موقع حمام سر خود را کمی پایین نگه دارید تا آب با فشار بر روی مژه شما نریزد . حرارت مستقیم سشوار می تواند موجب بی حال شدن مژه اکستنشن بشود . سونای بخار و حمام داغ را لغو کنید . در ۲۴ ساعت اول اصلاً نگذارید تا آب با چشم شما تماس داشته باشد .

مراقبت های قبل از اكستنشن مژه

قبل از انجام اکستنشن مژه از جمله مراقبت هایی که نیاز است تا صورت پذیرد ، توجه به چسب مورد استفاده در این روش است . همچنین شما باید پیش از انتخاب مرکز مورد نظر خود چندین آرایشگاه و حتی مراکز زیبایی را تحت نظر داشته باشید و مشتریان آن را چک کنید تا بتوانید بهترین نمونه آن را انتخاب کنید .لازم به ذکر است که این روش باید حتماً در یک مکان کاملاً تمیز انجام شود تا عفونت چشمی را به دنبال نداشته باشد . همچنین پیش از انجام اکستنشن مژه لازم است تا تست حساسیت چسب صورت پذیرد .

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید