مسافرت با نوزاد می تواند هم لذت بخش باشد و هم سخت و دلهره آور چون بدن نوزاد امکان دارد در طول سفر و مقصد مسافرت نسبت به خیلی چیزها عکس العمل و حساسیت نشان دهد. تانما در این مطلب نکات خوبی را در رابطه با مشافرت با نوزاد شیرخوار بیان می کند؛

توصیه هایی برای مسافرت با نوزاد شیرخوار

تغذیه نوزاد در سفر

1-کودکانی که شیر مادر می خورند مشکل زیادی برای تغذیه آنها وجود ندارد و شیر مادر تمیزترین و مطمئن ترین غذا برای کودک است.

2- اگر با نوزادتان مسافرت می روید، حداقل به اندازه دو روز برای او شیر خشک همراه ببرید. یک شیشه شیر اضافی نیز همراه تان داشته باشید.

وسایل ضروری نوزاد در سفر

3-به اندازه کافی برای فرزندتان لباس بردارید، زیرا کوچولوها زیاد لباس کثیف می کنند و اگر به اندازه لباس برندارید مرتبا مجبورید طی سفر لباس های او را بشویید و خشک کنید. ترجیحا لباس هایی که برمی دارید نخی باشند که راحت شسته شوند، لک نگیرند و نیازی به اتو نداشته باشند.

4-داخل ساک فرزندتان یک پتو و بالش کوچک، تمام داروهای مورد نیازش، کلاه مناسب با توجه به فصل سفر، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب، پوشک، کرم سوختگی، کرم مرطوب کننده و کفش های مناسب، آغوشی یا کالسکه، شیشه شیر، شیرخشک، دستمال مرطوب (برای تمیز کردن کودک)، آب جوشیده یا آب معدنی و کیسه نایلونی برای پوشک کثیف را حتما بگذارید.

توصیه هایی برای مسافرت با نوزاد شیرخوار

وسایل ضروری نوزاد در سفر

بیماری نوزاد در سفر

5-داروهایی مانند استامینوفن، ضدحساسیت، ضدتهوع، پمادهای ضدسوختگی، قرص اسهال و... برای کودک ضرری ندارند و در صورت لزوم می توانید از آن ها استفاده کنید.

6-اگر نوزاد دچار بیماری مزمن مانند آسم، دیابت و... است حتما قبل از سفر به اندازه کافی دارو با خود حمل کنید. گاهی لازم است به دلیل تغییر ساعات در دو منطقه تغییراتی در دوز و ساعت مصرف داروی انسولین ایجاد شود. در این مورد حتما قبل از سفر با پزشک مشورت کنید.

بی خوابی نوزاد در سفر

7-در صورت امکان سعی کنید در طول روز ساعات زیادی را به انجام فعالیت های بیرونی و خارج از محیط خانه سپری کنید، اما هنگام عصر زیاد از خانه دور نشوید و فاصله نگیرید تا بتوانید برای به موقع خوابیدن نوزادتان به خانه برگردید.

8- یک موسیقی آرامش بخش را در پس زمینه برای اتاق کودک در نظر بگیرید. سی دی های لالایی شبانه، استفاده از آهنگ های خواب در بعضی از اپلیکیشن های موبایل و یا دستگاه های صوتی می تواند گزینه های خوبی باشد.

توصیه های برای سفر با نوزاد شیرخوار

بی خوابی نوزاد در سفر

نوزاد در سفر هوایی

9-هر چند وقت یکبار به فرزندتان شیر یا آب بدهید تا به دلیل خشکی هوای داخل هواپیما، آب بدنش کم نشود.

10- در ارتفاعات، فرزندتان دچار گرفتگی گوش می شود که دردناک است. برای از بین بردن این حالت، به وی مقداری شیر یا آب بدهید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید