چگونه اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنیم

برگرداندن اکانت اینستاگرام ' به این مهم بستگی دارد که آن را به صورت دائم حذف کرده باشید یا نه، ویا به صورت موقت اکانتتان را غیرفعال کرده باشید. درشرایطی که اکانت تان را برای همیشه پاک شده باشد، امکان بازیابی آن و حتی امکان استفاده از نام کاربری قبلی تان وجود ندارد.

ولی اگر اکانتتان را موقتاً دی اکتیو یا غیرفعال کرده باشید می توانید دوباره وارد حسابتان شوید و اکانت تان را با همان ظاهر و اطلاعات قبلی بازیابی کنید مطلب زیر به جهت آشنایی شما عزیزان برای بازگردانی اکانت اینستاگرام گرد آوری شده است امید است مفید واقع شود :

روش های بازیابی اکانت اینستاگرام

1- بازیابی اکانت اینستاگرام با پیامک

2- بازیابی اکانت اینستاگرام با فیس بوک

3- بازیابی اکانت اینستاگرام با ایمیل

4- بازیابی اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام با فیس بوک

شما با به یاد داشتن اکانت فیس بوک تان می توانید ، به آسانی با انتخابی گزینه With Facebook و وارد کردن مشخصات اکانت فسبوک تان قادر به لاگین شدن در اکانت اینستاگرام خود هم خواهید بود. اطلاعات مربوط به حساب کاربری فیس بوکتان را در کادرهای مشخص شده وارد کرده و بر روی کلید Login کلیک کنید. روی بازنشانی با استفاده از فیس بوک ضربه بزنید.


اگر در حال حاضر به فیس بوک وارد نشده اید، از شما درخواست می شود به فیس بوک وارد شوید. Instagram حسابی را که اخیراً به حساب فیس بوکتان مرتبط کرده اید نشان می دهد و گزینه ای را برای ایجاد یک گذرواژه جدید در اختیارتان قرار می دهد.

(یکی از نکات بازیابی اکانت اینستاگرام این است که : گزینه(With Facebook ) تنها در صورتی در دسترس است که شما قبلاً حساب Instagram خودتان را به فیس بوکتان مرتبط کرده باشید.)

بازگرداندن اکانت اینستاگرام با پیامک

بازیابی اکانت اینستاگرام با پیامک مختص اشخاصی است که که زمان ایجاد اکانت اینستاگرام شماره موبایل خودشان را وارد کرده اند.)

به اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی خودتان وارد شوید و روی گزینه ی Get help Signing in کلیک کنید.

در این بخش می توانید یکی از سه گزینه ارسال ایمیل، ارسال پیامک یا وارد شدن با فیسبوک را انتخاب کنید. ما گزینه ی ارسال پیامک (with sms) را انتخاب می کنیم تا رمز اینستاگرام را به این روش بازیابی کنیم. بعد از انتخاب این گزینه، یک پیامک حاوی لینک بازیابی رمز اکانت اینستاگرام برای شما ارسال می شود. وقتی روی آن کلیک کنید،یک صفحه که در آن از شما خواسته شده رمز عبور جدیدتان را وارد کنید باز می شود

اکنون رمز عبور جدیدتان را وارد کرده و گزینه ی Reset password را بزنید. رمز عبورتان را طوری انتخاب کنید که به راحتی قابل حدس زدن نباشد و خودتان هم همیشه آن را به خاطر داشته باشید.

نحوه بازیابی اکانت اینستاگرام با ایمیل

برای بازیابی اکانت اینستاگرام با ایمیل به صفحه اصلی اینستاگرام وارد شوید . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید جمله Forgot Your Login Details (مشخصات حساب کاربری را فراموش کرده اید) قرار داده شده است . بر روی لینک Get Help Signing in تب یا کلیک کنید .

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

2- در مرحله بعدی 2 گزینه برای فعال کردن یا بازیابی رمز عبور قرار داده شده است . USER NAME و PHONE


در صورتیکه اطلاعات مربوط به حساب کاربری یا ایمیل خودتان را دارید در کادر User name وارد کرده و بر روی کلید Send Login Link کلیک کنید . با انجام اینکار اطلاعات جدید ورود یا همان لینک فعال سازی به ایمیل شما ارسال می شود که جهت صحت این ادعا باید بر روی لینک کلیک کنید تا اینستاگرام مطمئن شود شما صاحب حساب کاربری هستید .

بعد از وارد کردن ایمیل بر روی کلید Send Login Link کلیک کنید . همانطور که مشاهده می کنید ایمیل بازیابی ارسال شده است . بر روی ایمیل کلیک کنید

بر روی کلید Reset Password یا لینکی شبیه به تصویر زیر کلیک کنید تا وارد بخش ایجاد رمز عبور جدید شوید .

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

می توانید از طریق آدرس ایمیلی که برای نام نویسی در Instgram استفاده کردید، بازنشانی گذرواژه تان را درخواست کنید. اگر نمی توانید به ایمیلی که با آن ثبت نام کردید دسترسی پیدا کنید، و حساب Instagram خودتان را نیز به فیس بوک مرتبط نکردید، ما نمی توانیم به شما در دسترسی به حسابتان کمک کنیم.

بازیابی اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

برای بازیابی رمز عبور اینستاگرامتان ابتدا به سایت اینستاگرام مراجعه کنید :
https://instagram.com
1- در صفحه اول مطابق شکل گزینه Have An Account Login را بزنید.

2- گزینه Forgot? را انتخاب کنید.

3- فرم باز شده را پر کرده و دکمه Reset Password را بزنید(می توانید بجای ایمیل ، نام کاربری اینستاگرام را نیز وارد کنید .

4- پس ازباز شدن یک کادر به ایمیل خود مراجعه کنید و ایمیلی که اینستاگرام برایتان ارسال کرده را باز کنید و روی Reset Password کلیک کنید .

5- لینک باز شده رمز عبور جدید را دو بار وارد کنید و دکمه Reset Password را بزنید.

6- پس طی کردن مراحل فوق اکانت شما بازیابی خواهد شد.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام با نام کاربری

اگر نام کاربری اکانت اینستاگرام خود را به یاد دارید و فقط رمز عبور آن را به خاطر نمی آورید، به سادگی می توانید پسورد اکانت خود را ریست (Reset) کنید

برای این منظور می توانید از اپلیکیشن اینستاگرام به منظور بازیابی رمز فراموش شده استفاده می کنید. فقط کافیست که مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید:

· برنامه اینستاگرام را اجرا کنید.

· گزینه نمایش داده شده در عکس فوق با عنوان Forgot your login details? Get help signing in را لمس کنید. اگر این گزینه را مشاهده نکردید و گزینه Forgot? را دیدید، آن را انتخاب کنید.

· در این قسمت سه حالت یا سه روش برای بازگردانی رمز اینستاگرام فراموش شده شما ارائه شده است.

گزینه With User or Email در زمانی استفاده می شود که شما نامئ کاربری یا ایمیل اکانت خود را به خاطر داشته باشید.

گزینه With SMS زمانی کاربرد دارد که شما شماره همگام شده با اکانت خود را بدانید و این شماره دسترس تان باشد. گزینه With Facebook هم فقط در شرایطی قابل استفاده است که اکانت اینستاگرام شما با اکانت فیسبوک تان متصل باشد.

پس بنا به شرایط خود یکی از سه گزینه فوق را انتخاب کنید. برای مثال تصور می کنید که شما یوزرنیم و ایمیل اکانت بعد از انتخاب این گزینه یوزرنیم یا ایمیل مرتبط با اکانت اینستاگرام خود را در فیلد وارد کنید. سپس آیکون فلش موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.

خواهید دید که در این شرایط ایمیلی از سوی اینستاگرام برایتان ارسال شده است. پس باید وارد اینباکس ایمیل خود شوید و آن را بررسی کنید. اما رمز عبور آن را فراموش کرده اید. پس گزینه With User or Email را انتخاب می کنیم.

· بعد وارد ایمیل خود شوید و به دنبال ایمیلی باشید که اینستاگرام برایتان ارسال کرده است. اگر ایمیلی در اینباکس (Inbox) مشاهده نکردید حتما پوشه اسپم (Spam) را بررسی کنید.

· در ایمیل ارسالی از سوی اینستاگرام یک لینک یا گزینه برای بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده (Reset Password) ارائه شده است. بر روی این گزینه یا لینک کلیک کنید.

با کلیک بر روی این گزینه یا لینک به صفحه ای هدایت می شوید که حاوی دو فیلد است. در این دو فیلد رمز عبور اینستاگرام جدیدی را وارد کنید که مطمئن هستید آن را فراموش نخواهید کرد و سپس بر روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

در اینجا شما موفق به بازیابی اکانت اینستاگرام خود شده اید

نکات بازیابی اکانت اینستاگرام

اگر اینستاگرام اشاره کرد که ایمیل یا یوزرنیم وارد شده صحیح نیست، ممکن است که آن را به اشتباه وارد کرده باشید. اگر مطمئن هستید که یوزرنیم یا ایمیلتان صحیح وارد شده اما اینستاگرام آن را به رسمیت نمی شناسد، احتمال دارد که اکانت شما بنا به دلایل خاص از سوی اینستاگرام حذف شده باشد

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید