بازیگران سریال مینو را بهتر بشناسید

سریال مینو روایت عاشقانه دیگری در دل جنگ بود، سریالی به کارگردانی امیرمهدی پور وزیری و تهیه‌کنندگی مهدی همایون‌فر که از 17 آذرماه 1397 از شبکه اول سیما پخش می‌شد. این سریال داستان سه قهرمان به نام‌های مینو، عماد و رضا است؛ روایتی از عشق ، خیانت و انتقام که با شروع جنگ شکل دیگری به خود می‌گیرد و ناگهان جای همه‌چیز و همه‌کس در آن عوض می‌شود.

 در این سریال تعداد زیادی از بازیگران شناخته‌شده و جدید نقش‌آفرینی کرده‌اند.  و عباس غزالی ، پروانه معصومی، سیاوش طهمورث، محمود پاک‌نیت، سلمان فرخنده، مهدیه نساج ، شیوا ابراهیمی ، نازنین کیوانی ، مالک حد پور سراج، میثم راز فر، محمدصادق ملک، محمدرضا چرخ تاب، فرزین محدث ، سوده ازقندی، مهدی موسی خانی، سامرند معروفی ، اسماعیل موحدی، مسعود رحیم‌پور، پونه احمدی، شادی شیرمردی، ملیکا عبدالهی ، ابوالفضل حاج علی‌خانی، حامد جعفری کیا، محمد عفراوی مجتبی دربندی، جمشید حصاری، حمیدرضا محمدی، سینا رستگاری، مرحوم مهرداد ابراهیمى و محمد احسان قاسمی بازیگران این سریال هستند.

در ادامه کوتاه و  مختصر از زندگی و حرفه برخی از هنرمندان این سریال می‌خوانیم و با بازیگران سریال مینو و هم چنین بیوگرافی بازیگران سریال مینو آشنا می شویم.

عباس غزالی

عباس غزالی متولد 14 بهمن 1363 در تهران و بازیگر است او دیپلم ادبیات و علوم انسانی دارد و در کودکی عاشق فوتبال بوده است اما درنهایت بین بازیگری و فوتبال، بازیگری را انتخاب کرده است.

سریال مینو

غزالی؛ زمانی که دانش‌آموز مقطع ابتدایی بود توسط یک آگهی جذب بازیگری شد؛ او از بین 150 نفر ابتدا جز 30 نفر منتخب قرار گرفت و درنهایت بعد از تست های متوالی جز 10 نفر انتخاب‌شده برای بازی در تئاتر بود. او در سال 1377 وقتی 14 ساله بود در سریال انتظار سرخ وارد قاب تلویزیون شد، اما شهرت اش در سال 1390 با سریال وضعیت سفید با نقش بهروز به اوج خود رسید. عباس غزالی در سریال مینو، نقش رضا را به عهده داشته است.

سریال مینو

 مهدیه نساج

مهدیه نساج متولد 21 آبان 1360 در تهران و بازیگر است او دانشجوی فوق‌لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد و لیسانس کارگردانی از دانشگاه سوره است، نساج بازیگری را از صحنه تئاتر آغاز کرده است و این روزها در تلویزیون و سینما فعالیت می‌کند.

مهدیه نساج بازیگری را از سال 1387 و وقتی 27 سال داشت با سریال چل تیکه به کارگردانی امیر فیضی به‌صورت جدی شروع کرد و قبل از آن حضور در چند تئاتر را تجربه کرده بود.

سریال مینو

 نساج بعد از اولین تجربه‌اش در مقابل دوربین به کلاس‌های آموزشگاه سمندریان رفت و پس از آن در موسسه کارنامه زیر نظر دکتر مسعود دلخواه دوره اکتینگ را گذراند. او حضور موفق در تئاتر اتوبوسی به نام هوس، شب بخیر مادر و ترانه‌ای برای آیدا داشت. اولین کار شاخص مهدیه نساج، سریال زیر پای مادر به کارگردانی سعید نعمت‌الله در نقش سارا بود که در رمضان 1396 روی آنتن رفت و سبب شناخته‌تر شدن او گردید. دومین تجربه موفق  نساج حضور در سریال خانگی آسپرین بود که در 17 قسمت کامل آن حضور داشت، او پس از این کار در مینی سریال شبکه خانگی بنام آشوب در سال 96 ایفای نقش کرد. مهدیه نساج در سریال مینو، در نقش مینو ایفای نقش کرده است.

سریال مینو

شادی شیرمردی

شادی شیرمردی متولد 12 بهمن 1367 در اصفهان و بازیگر است. او فارغ‌التحصیل رشته مرمت آثار از دانشگاه هنر پردیس است و فعالیت خود را از تئاتر شروع کرده و این روزها در سطح اول سینما و تلویزیون فعالیت می‌کند.

شیرمردی، فعالیت هنری خود را از مقطع ابتدایی و در 9 سالگی با تئاتر مدرسه شروع کرده است اما آغاز فعالیت حرفه‌ای او از سال 1386 و در 19 سالگی بوده است.

شادی شیر مردی، دوره بازیگری را در کلاس‌های اساتید اصفهان شروع کرد ه و نخستین بار با نمایش ‌خانه برنارد برای جشنواره تئاتر اصفهان روی صحنه رفت، از دیگر کارهای او می‌توان به فرشته ایی به رنگ خاک ، کبوتری ناگهان، مجلس نرگس، کاریز ماه و … اشاره کرد.

 شیرمردی در سال 1392 برای ادامه فعالیت هنری خود به تهران نقل‌مکان کرد، او در تهران دوره کامل کلاس‌های آموزشگاه استاد سمندریان را گذراند و بعد از چندین سال فعالیت با فیلم کوتاه سلول به کارگردانی علیرضا امینی جلوی دوربین رفت و پس از این کار در فیلم کوتاه چشمان بسته آقای بهمنی، درباره ایدز و … هم  بازی کرد

سریال مینو

شادی شیرمردی با سریال مینو در آذر 97 اولین بار وارد قاب تلویزیون می‌شود، او در این سریال در نقش سمیه در کنار بازیگرانی چون مهدیه نساج و عباس غزالی ایفای نقش می‌کند.

فرزین محدث

فرزین محدث متولد 20 اردیبهشت 1358 در تهران و بازیگر است او فارغ‌التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه سوره است و بازیگری را از تئاتر شروع کرد و به بازی در سینما و تلویزیون رسید و حالا مدرس فن بیان و بدن است.

سریال مینو

فرزین فعالیت حرفه‌ای خود را از سال 1378 وقتی 20 ساله بود در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر با میکائیل شهرستانی شروع کرد و بعد از چندین تجربه در سال 82 اولین جایزه خود را از جشن خانه تئاتر گرفت.

اولین تجربه فرزین محدث در تلویزیون با سریال پرانتز باز در سال 88 شروع شد، هم چنین او با فیلم بسیار مشهور مارمولک در سال 82 وارد پرده سینما شد، او با مارمولک در نقش سرباز بسیار دیده شد.

سلمان فرخنده

سلمان فرخنده متولد 1361 در شیراز و بازیگر است او فارغ‌التحصیل لیسانس ادبیات نمایشی از تهران است و در کنار بازیگری، نویسندگی و کارگردانی می‌کند. فرخنده به‌صورت جدی در تئاتر و کم‌وبیش در تلویزیون و سینما فعالیت می‌کند. جالب است بدانید که این بازیگر شباهت بسیاری به زنده یاد خسرو شکیبایی دارد و این شباهت  در فعالیت حرفه‌ای و هنری او بی‌تأثیر نبوده است.

سریال مینو

سلمان فرخنده فعالیت هنری خود را نخستین بار از سال 1376 وقتی 15 سالداشت با نمایش کوچولو بگو به کارگردانی حسن دهقان در نقش یک عروسک هندوانه ‌ای شروع کرد.

 و بعد از اولین تجربه‌ای که با تئاتر عروسکی داشت دوره‌ای را در کارگاه عروسک‌سازی و عروسک‌گردانی محمد اعلمی (عروسک ساز) گذراند.

فرخنده فعالیت جدی خود را با تئاتر شروع کرد و ابتدا در شیراز و سپس در تهران فعالیت خود را ادامه داد و با تأسیس گروه هنری جادو از اواخر دهه 80 فعالیت هنری خود را جدی‌تر و مصمم‌تر ادامه داد.

فرخنده اولین بار در سال 1382 با فیلم 50 قدم آخر به کارگردانی کیومرث پوراحمد وارد سینما شد و تجربه او درشبکه خانگی با سریال آسپرین در سال 1395 کلید خورد.

سریال مینو

فرخنده در رمضان سال 1396 با سریال بچه مهندس وارد قاب تلویزیون شد و یک سال بعد با سریال مینو دوباره حضور موفقی را در تلویزیون تجربه کرد. او در سریال مینو در نقش عماد درخششی خیره‌کننده داشت.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید