بازیگر حریم سلطان در فیلم جدید حسن فتحی ایفای نقش میکند.

فیلم مست عشق به کارگردانی حسن فتحی قرار است به برهه‌هایی از زندگی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی رومی شاعر نام آشنای ایرانی بپردازد و آنطور که عوامل این فیلم اعلام کرده‌اند قرار است این سریال به صورت مشترک میان ایران و ترکیه ساخته شود.در این سریال بازیگران متعددی ایفای نقش میکنند از جمله پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در نقش شمس و مولانا وبراهیم چلیکول، هانده ارچل ، حسام منظور ، بنسو سورال، بوراک توزکوپاران و بوران کوزوم و بازیگر حریم سلطان سلما ارگچ از بازیگران فیلم هستند.در ادامه بیوگرافی این بازیگر ترک تبار را می خوانید.

سلما ارگچ متولد 1 نوامبر 1978 در آلمان، بازیگر است.او فارغ التحصیل رشته روانشناسی و فلسلفه در دانشگاه ترکیه می باشد. با مدلینگ شروع به فعالیت کرد و سپس در بازیگری و سریال حریم سلطان مشهور شد.مادرش پرستار و آلمانی تبار و پدرش پزشک اهل ترکیه و اصالتا از تبار محمود دوم ،سلطان امپراتوری عثمانی است و یک خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد.سلما در سال 2003 به کلاس های بازیگری رفت و زیر نظر بازیگر مشهور تئاتر و تلویزیون Aliye Uznunatagan به مدت یک سال دوره دید او سپس دوره ای هم در انگلستان گذراند.

اولین بار در سال 2005 در دو مینی سریال بازی کرد سپس رسما سال 2006 با فیلم The Net 2.0 وارد سینما شد.او با سریال عاصی در سال 2007 تجربه حرفه ای خود را در تلویزیون بدست آورد.

او در کنار مدلینگ بازیگری را ادامه داد تا اینکه سال 2011 وقتی 33 ساله بود با حضور در سریال حریم سلطان در نقش خدیجه سلطان به شهرت رسید.سلما ارگچ سال 2015 با Can Öz ازدواج کرد که مراسم عروسی خود را در زادگاهش (آلمان) برگزار شد، ثمره این زندگی یک دختر بنام یاسمین متولد 2016 می باشد.

سلما ارگچ

سلما ارگچ

بازیگر حریم سلطان

بازیگر حریم سلطان

سلما ارگچ

سلما ارگچ

بازیگر حریم سلطان

بازیگر حریم سلطان

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید