دردسرهای پیش روی کی روش

بازی ایران و اسپانیا روز چهارشنبه برگزار خواهد شد  و کارلوس کی‌ روش مربی محبوب تیم ملی کشورمان این روزها مشغول آماده سازی  تیمش است تا  در جریان جام جهانی 2018 روسیه آن  را در دومین گام به مصاف اسپانیا بفرستد.

اسپانیایی که سابقه حذف تیم کی‌روش از جام جهانی را دارد؛ در جام جهانی ۲۰۱۰ پرتغال با هدایت کی‌روش با پیروزی مقابل کره شمالی و متوقف کردن تیم ساحل عاج و برزیل بدون گل خورده از مرحله گروهی صعود کرد، اما در مرحله یک‌هشتم نهایی در حالی با یک گل مغلوب اسپانیا شد که تک‌گل حریف در دقیقه ۶۳ توسط داوید ویا به ثمر رسید. گلی که کی‌روش اعتقاد داشت در شرایط آفساید به ثمر رسید و مردود بود، اما همین یک گل نه تنها منجر به حذف پرتغال از جام شد بلکه باعث تیره شدن روابط نزدیک کی‌روش با رونالدو و پس از آن برکناری او از هدایت تیم ملی کشورش شد.

حالا او برای دومین بار در جام جهانی مقابل اسپانیا به میدان خواهد رفت که این بار با تیم ایران خواهد بود و البته بعید به نظر می‌رسد کارلوس در این دیدار ابزار کافی برای گرفتن انتقام از حریف قدرتمند خود را داشته باشد. ناگفته نماند کی‌روش در سال ۹۲ و در دیداری دوستانه هم با تیم ملی پرتغال، تیم اسپانیا را با تساوی بدون گل متوقف کرده بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید