بازی نهنگ آبی یک بازی اینترنتی است که مدتی پیش در سراسر جهان بسیار داغ شده بود و متاسفانه باعث مرگ چندین جوان و نوجوان شد. این بازی ۵۰ مرحله دارد که در هر مرجله از فرد خواسته می شود که یک سری فعالیت ها را انجام دهد که در نهایت در مرحله پنجاه، از شخص می خواهد که خود را از بالاترین جایی که ممکن است، پایین بیاندازد و در نتیجه منجر به مرگ و خودکشی فرد می شود.بازی دیگری به نام بازی مومو به تازگی جایگزین بازی نهنگ آبی شده است.

بازی مومو واتساپ

بازی مرگبار مومو

 

«مومو» جایگزین «نهنگ آبی» از راه رسید

یک بازی آنلاین به نام «مومو» که از طریق واتس اپ فراگیرشده با ارسال تصاویر ترسناک و پیام‌های خشن کاربر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش به نقل از دیلی میل، به تازگی یک بازی آنلاین جدید و ترسناک در رسانه‌های اجتماعی فراگیر شده است. خانواده‌ها و مقامات بیم آن دارد که این بازی آنلاین پدیده مشابه « نهنگ آبی » باشد و جان نوجوانان را به خطر بیندازد.

این بازی در هفته‌های اخیر در سراسر جهان مشاهده شده و به طور کلی از طریق واتس اپ گسترده می‌شود. نخست شماره تماسی ناشناس کاربران را به چالش دعوت می‌کند تا به «مومو» (Momo) پیامی ارسال کنند. در مرحله بعد و پس از ارسال پیام، تصاویر ترسناک و پیام‌های خشونت آمیز برای کاربر ارسال می‌شود.

این بازی فراگیر با تصویر ترسناک از زنی مرتبط شده است. این عکس به حساب کاربری اینستاگرام یک عروسک ساز ژاپنی تعلق دارد.

بازی مومو واتساپ

بازی مومو جایگزین بازی نهنگ آبی

 

خودکشی دختر ۱۲ ساله در آرژانتین با مومو

به هرحال اکنون تصور می‌شود بازی مومو با خودکشی یک دختربچه ۱۲ ساله در آرژانتین مرتبط باشد. همین امر سبب شده عده‌ای آن را شبیه بازی «نهنگ آبی» اعلام کنند که سال گذشته با مرگ چند فرد در روسیه مرتبط بود.

هنوز مشخص نیست انگیزه اصلی این بازی چست، اما مقامات هشدار داده اند احتمالا فرستندگان ناشناس پیام اولیه از بازی برای سرقت اطلاعات یا تشویق به خشونت و خودکشی استفاده می‌کنند.

این چالش در چند کشور از جمله آرژانتین، مکزیک، آمریکا، فرانسه و آلمان مشاهده شده است. البته به نظر می‌رسد در آمریکای جنوبی محبوبیت زیادی داشته باشد و هدف اصلی آن نوجوانان است.

به نوشته روزنامه بویرس آیرس تایمز، دختر بچه ۱۲ ساله‌ای که احتمالا قربانی این بازی شده، از تمام فعالیت‌های خود قبل از خودکشی فیلمبرداری کرده است. مقامات معتقدند احتمالا فردی او را به خودکشی ترغیب کرده است.

به هرحال هیچ کس به طور دقیق نمی‌داند «مومو» از کجا شروع شده و چه کسی این روند ترسناک را آغاز کرده است. البته تابه حال ۷ شماره تماس مرتبط با این بازی کشف شده که پیش شماره آن‌ها به ژاپن و چند کشور در آمریکای جنوبی تعلق دارد.

درهمین راستا از کاربران واتس اپ خواسته شده تا با شماره‌های ناشناس در زنجیره‌های پیام تماس برقرار نکنند.

آیا این مطلب مفید بود؟ 137
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید