بازی نهنگ آبی چیست؟

بازی نهنگ آبی یا نهنگ سفید که در بعضی منابع از آن به عنوان چالش نهنگ آبی یاد می شود در خیلی از کشورها طرفداران زیادی دارد. بازی نهنگ آبی طی یک دوره 50 روزه انجام می شود اگر از بازی نهنگ آبی چیز زیادی نمیدانید این مزلب رل تا انتها بخوانید ما از بازی نهنگ آبی برایتان بیشتر می گوییم
بازی نهنگ آبی طی یک دوره 50 روزه انجام می شود که در طی آن به فرد بازی کننده دستور العمل هایی داده می شود و شخصی باید این وظایف را در طی این 50 روز انجام دهد.در آخرین تسک داده شده در این بازی از شخص خواسته می شود که به عنوان مرحله ی نهایی شخص اقدام به خودکشی کند.
اسم این بازی به این دلیل نهنگ آبی یا نهنگ سفید نامیده شده است که نهنگ های آبی نیز به صورت دسته جمعی تصمیم به خودکشی می گیرند.

تاریخچه بازی نهنگ آبی:
بازی نهنگ آبی اولین بار در سال 2013 توسط گروهی به نام  VKontakte که "گروه مرگ" نیز نامیده می شود در شبکه های اجتماعی تبلیغ شد.

 بازی نهنگ آبی اولین قربانی خودش را در سال 2015 گرفت.

چالش نهنگ آبی روز به روز برای شرکت کننده های آن سخت تر می شود. خودزنی، حک کردن شماره یا شکل خاصی بر روی دست ، سلفی گرفتن در اماکن خطرناک و وحشت آور، تماشای فیلم های وحشت آور و انجام آن کارها یا بیدار شدن در ساعت های نامعمول نیمه شب بخشی از کارهایی است که در بازی نهنگ آبی افراد انجام می دهند. در انتهای این بازی مرگ آور در پنجاهمین روز از فرد خواسته می شود تا خودکشی کند.

 بازی نهنگ آبی  تا به امروز سبب اتفاق های ناگواری همچون پریدن یک دختر 15 ساله از ساختمان 14 طبقه یا طیر قطار خوابیدن یک نوجوان شد.

مخترع بازی نهنگ آبی کیست؟
فیلیپ بوداکین که قبلا دانشجوی روانشناسی بوده و از دانشگاه اخراج شده است مدعی شده که مخترع این بازی بوده است.هدف این شخض از اختراع بازی نهنگ آبی،پاکسازی افراد بی مصرف از جامعه بوده است.

مخترع بازی نهنگ آبی بعدها دستگیر شد.جرم او ترغیب به خودکشی بیش از 16 دختر نوجوان اعلام شد.

در سال 2016 بعد از اینکه یک روزنامه نگار به بررسی افزایش شمار خودکشی در بین نوجوانان و ارتباط آن با بازی نهنگ آبی پرداخت،میزان محبوبیت بازی نهنگ آبی در میان نوجوانان بیشتر و بیشتر شد و نگرانی والدین را روز به روز بیشتر کرد.

بازی نهنگ آبی
مخترع بازی نهنگ آبی بعدها دستگیر شد.جرم او ترغیب به خودکشی بیش از 16 دختر نوجوان اعلام شد

توضیح در مورد بازی ویدئویی نهنگ آبی

بازی نهنگ آبی چگونه است؟
بازی نهنگ آبی یا چالش نهنگ آبی بر اساس نوعی رابطه میان شرکت کنندگان و رقبا و مدیران بازی انجام می شود.این بازی  شامل مجموعه ای از وظایف است که توسط بازی اعلام می شود و افراد شرکت کننده باید آن را تکمیل کنند.هر روز یک وظیفه به شخص بازی کننده داده می شود و مجموعا 50 روز بازی نهنگ آبی طول می کشد.

لیستی از وظایفی که در بازی نهنگ آبی باید انجام دهید:

بیدار شدن راس ساعت 4:20 صبح

همچنین بخوانید:

بالا رفتن از یک جرثقیل

حکاکی یک عبارت خاص در دست یا بازوی شخص

انجام وظایف مخفی
سوزن زدن به دست یا پا

ایستادن در یک پل و سقف

گوش دادن به موسیقی

تماشای فیلم هایی که توسط مدیر توسط مدیران ارسال می شود

چه کار کنیم فرزندمان بازی نهنگ آبی را انجام ندهد؟
این روزها دسترسی به فضای مجازی و اینترنت چیزی نیست که پدر و مادرها بتوانند جلوی دسترسی فرزندانشان به آن را بگیرند.

یکی از کارهایی که والدین می توانند انجام دهند تا فرزندانشان افسرده نشوند و سراغ بازی نهنگ آبی نروند این است که از صحبت کردن با فرزندان کوتاهی نکنند و نسبت به علائق و کارهایی که فرزندانش دوست دارند انجام دهند توجه نشان دهند.

هیچ وقت کودک را برای گریه یا ناراحتی تجسس و تخریب کنید و به جای این کارها به دنبال نشانه های دقیق تر افسردگی بگردید.

بازی نهنگ آبی
یکی از کارهایی که والدین می توانند انجام دهند تا فرزندانشان افسرده نشوند و سراغ بازی نهنگ آبی نروند

 

بازی نهنگ آبی در سایر کشورها:
بازی نهنگ آبی اخیرا در کشور هندوستان هم بسیار پرطرفدار شده است و متاسفانه تا کنون چالش نهنگ آبی باعث خودکشی و مرگ 5 جوان شده است.

وب سایت تانما به هیچ عنوان این بازی را تبلیغ و یا توصیه نمی کند و از والدین می خواهد کودکانشان را از عواقب مرگبار این بازی آگاه سازند.

آیا این مطلب مفید بود؟ 47
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید