در یکی از باغ وحش های مشهد مالک باغ وحش ویلای شخصی در آن جا ساخته است که این ویلا استخر بزرگ و فضای سبز و تفریحی نیز دارد و مالک باغ بیشتر اوقاتش را در این مکان می گذراند نماینده دادستان مشهد گفت که باید قفس های حیوانات شرایط مناسب داشته باشد این مکان در واقع یک ویلاست که چند حیوان را در آن پراکنده کرده اند نماینده دادستانی مشهد گفت اگر می گویند کمبود جا داریم پس این استخر وسط باغ را چرا درست کرده اند.

ویلا در وسط باغ وحش

باغ وحش

 

ویلا در وسط باغ وحش

نماینده دادستانی مشهد از کشف یک ویلای شخصی در باغ وحش مشهد خبر داد و با بیان اینکه این ویلای شخصی متعلق به مالک باغ وحش است، مدعی شد: قسمت پشت آب سردکن‌های باغ وحش، ویلای شخصی مالک باغ وحش است که استخر بسیار بزرگی دارد و یک‌سری فضاهای تفریحی و فضای سبز بسیار مفرحی در آن تعبیه شده و مالک باغ وحش بیشتر اوقاتش را آنجا می‌گذراند. به بیان دیگر، گویی محوریت یک ویلاست و چند حیوان را آن اطراف پراکنده کرده‌اند.

ویلا در وسط باغ وحش

باغ وحش در مشهد

 

وی در گفت‌وگو با روزنامه «خراسان رضوی» تصریح کرد: قفس‌های حیوانات باید شرایط مناسبی داشته باشد که کمترین آن، داشتن امکانات مناسب است، این گونه گفته می‌شود که باغ وحش مشهد با مشکل کمبود فضا مواجه است در حالی که با کمبود مدیریت روبه‌روست. وقتی فضای به آن بزرگی را در قسمت میانی برای سکونت، تفریح و گذراندن اوقات فراغت اختصاص داده‌اند و می‌گویند نمی‌توانیم ۱۵۰ متر مکعب به هر قلاده گربه‌سان بزرگ تخصیص بدهیم، آیا این پذیرفتنی است؟

کشف ویلا در وسط باغ وحش در مشهد

نماینده دادستانی مشهد یادآور شد: فضایی که در وسط باغ وحش به عنوان یک مکان اختصاصی در نظر گرفته شده، محصور است و بازدیدکنندگان نمی‌توانند به این قسمت‌ها بروند و اطرافش دیوارکشی است، ضمن اینکه تابلوی ورود ممنوع دارد و مردم اجازه ورود به آن را ندارند، همچنین ممکن است یکی دو قفس حیوان هم آنجا پیدا کنید در حالی که اگر باغ وحش است، تمام فضایش باید در اختیار حیوانات باشد.

وی تاکید کرد: اگر می‌گویند کمبود جا داریم پس این استخر در وسط باغ وحش چیست؟ علاوه بر این، از مسئولان درخواست زمین هم دارند! از سال ۹۱ هیچ اقدامی صورت نگرفته و می‌گویند چرا مسئولان به ما زمین نداده‌اند؟ شما که زمین دارید چرا استفاده نمی‌کنید؟

ویلا در وسط باغ وحش

ویلا در وسط باغ وحش مشهد

 

نماینده دادستانی مشهد در پاسخ به این سوال که چرا در این سال‌ها، این ویلا کشف نشده و نظارتی بر عملکرد مالک باغ وحش نبوده است، گفت: در واقع مشکل همین نظارت است و نظارت فقط در حد رفع تکلیف بوده است. نهاد نظارتی مسئول، طی این مدت، کارشناس اداره کل محیط زیست بوده که فقط در حد حضور و غیاب حیوانات کار انجام می‌داده و آن هم در این حد که فلان حیوان زنده است یا نه. حتی به دنبال چرایی مرگ یک حیوان هم نمی‌رفتند. چه اصراری وجود داشته که مالک، وسط باغ وحش را استراحتگاه خودش کند؟

برای پیگیری موضوع با مالک باغ وحش مشهد نیز تماس گرفتیم که تا لحظه تنظیم این خبر تلفن همراه وی در دسترس نبود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید