با نزدیک شدن به ماه آخر تابستان و شروع فصل پاییز خوب است یک سری مراقبت ها از پوست و مو را درباره بخور ضد لک  برای شما بیان کنیم.

مراقبت از پوست در پاییز

ظفر صفرعلیزاده پزشک عمومی و متخصص طب سنتی بیان کرد: تغییر فصل سبب بروز تغییراتی در روحیات و سبک زندگی افراد می‌شود.

بنابراین آشنایی با تدابیر طب سنتی متناسب با فصل پاییز کمک شایانی در جلوگیری از ابتلا به بیماری ‌های گوناگون در این فصل می‌کند.

بخور ضد آکنه

نگهداری و مراقبت از پوست با بخور ضد لک

 

وی با بیان اینکه فصل پاییز مزاج سرد و خشک دارد؛ اظهار داشت: مشکلات پوستی مانند اگزما، تبخال، سکته ‌های مغزی و افسردگی از بیماری‌های شایع در این فصل محسوب می‌شود.

این متخصص طب سنتی استفاده از روغن‌هایی مانند گل بنفشه و بادام را جهت رطوبت بخشی به پوست مفید دانست و عنوان کرد: افراد به خصوص کسانی که دارای پوست خشک هستند، باید در این فصل به طور روزانه یا یک روز در میان با آب ولرم استحمام کنند.

همچنین برای شستشو استفاده از صابون‌های کرم ‌دار و گلیسیرینه جهت جلوگیری از خشکی پوست ضروری است.

صفرعلیزاده یادآور شد: استفاده از ماسک روغن زیتون همراه با زرده تخم‌مرغ نیز تأثیر بسزایی در جلوگیری از خشکی پوست دارد.

برای تهیه این ماسک افراد باید مخلوط یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون همراه با یک زرده تخم‌مرغ را به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست قرار دهند و سپس محل موردنظر را با شیر بشویند.

وی استفاده از ماسک عسل همراه با زرده تخم‌مرغ را برای افراد دارای پوست خشک مفید خواند و اضافه کرد: برای این امر باید ترکیب پنج قاشق مرباخوری عسل همراه با یک زرده تخم‌مرغ را به مدت ۳۰ دقیقه قبل از استحمام روی پوست قرار دهیم.

راهنمای مراقبت از پوست در پاییز

این متخصص طب سنتی با عنوان اینکه به طور معمول در فصل پاییز آلودگی هوا شدت می‌یابد؛ بیان کرد: استفاده از بخورهای گیاهی مانند بخور آویشن با بابونه سبب زدودن ذرات آلاینده از روی پوست می‌شود. همچنین این بخور آکنه نقش چشمگیری در رفع جوش ‌های سر سیاه دارد.

صفرعلیزاده یادآور شد: مصرف دمنوش زنجبیل سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و مانع نفوذ میکروب‌ها و ویروس‌ها می‌شود و از دیگر دمنوش‌های مناسب برای آلودگی هوا دمنوش پونه همراه با گل محمدی است.

وی در خصوص سردردهای ناشی از آلودگی هوا تصریح کرد: نوشیدن روزانه حداقل یک فنجان عرق کاسنی همراه با شاه‌تره تأثیر چشمگیری در کاهش این سردردها دارد. همچنین استشمام گیاهانی مانند برگ ریحان و نعناع نیز در کاهش سردردهای ناشی از آلودگی هوا مؤثر است.

درباره اصول نگهداری و مراقبت از پوست در پاییز

اگر می خواهید در فصل پاییز پوستی شاداب و با طراوت داشته باشید و مانع خشکی پوست خود شوید پیشنهاد می کنیم با روش های ساده خانگی در این زمینه آشنا شوید. سعی کنید از کرم های مرطوب کننده و محصولات آبرسان برای پوست بیشتر استفاده کنید.

ما تن و جان خود را برای بهار گشوده و پذیرا می کنیم و می گذاریم که نسیم های آن بر ما بوزند، زیرا که بسیار شنیده ایم و نیز تجربه کرده ایم که باد بهاری هر چه با طبیعت بکند ، با جسم و جان ما نیز خواهد کرد.

بخور ضد آکنه

بخور ضد لک پاییزی

 

به این ترتیب ، در پاییز نیز باید حواس مان به نسیم هایی که با وزش شان برگ درختان، شادابی و سرسبزی خود را از دست می دهند ، باشد. چرا که نسیم ها و بادها پاییزی با تن ما هم همان کاری را می کند که تن درختان. برگ های هزار رنگ پاییز در نهایت از شاخه ها فرو می افتند و به خش خش هایی در زیر پای رهگذران تبدیل می شوند. اما قرار نیست در این دگرگونی و رنگ به رنگ شدن ، ما نیزهمان اتفاق را تجربه کنیم. ما در عین لذت بردن از ویژگی های خاص پاییز برگ ریز هزار رنگ، باید حواس مان به پوست و مراقبت های ویژه ی آن باشد.

نگهداری و مراقبت از پوست در پاییز

این روزها ما از فصلی که در آن پوست گرما و نیز تابش نور خورشید را تحمل کرده ، وارد فصلی می شویم که هوا در آن کم کم رو به سردی و خشکی می شود. و مراقبت های پوست و مو در این فصل بستگی بسیار نزدیکی با میزان خشکی پوست و موی ما دارد. ممکن است در طول تابستان با رفتن به استخرها و قرار گرفتن در معرض آب سرشار از کلر  استخر ، حسابی پوست خود را خشک و آماده ی آسیب کرده باشیم.

و یا این که پوست ما کلا خشک است و مستعد حساسیت های خاص این فصل. پس لازم است ابتدا مشخص کنید که پوست شما خشک است ، چرب است یا معمولی . در این صورت بهتر می توانید نوع مراقبت مناسب با پوست خود را انتخاب کنید.

اولین گام برای آغاز یک مراقبت پوستی مناسب، انجام لایه برداری است. با لایه برداری ازپوستی که تابستان و گرما و تابش خورشید را تجربه کرده ، پوست آماده ی پذیرش تغییر و تحولات فصل جدید می شود. برای لایه برداری هم بهتر است از مواد طبیعی استفاده کنید که در ضمن کمک به پوست اندازی ، آسیب و عوارض کمتری دارد. بهتر است برای لایه‌برداری از یک اسکراب فیزیکی (مثل لیف یا هر اسکرابی که دارای دانه‌های کروی شکل است) استفاده کنید.

همین طور می‌توانید شامپو بدن خود را با شکر، نمک یا آرد جو مخلوط کرده و در حمام بدن‌تان را با آن ماساژ دهید، درلایه برداری ها حتما به زانوها و آرنج ها توجه ویژه ای داشته باشید، چون این نواحی مستعد جمع شدن و پوست مرده و به قول معروف کَبَره بستن است. در لایه‌برداری برای لطافت پوست ، از میوه هایی که انواع اسیدهای میوه (مثل آلفاهیدروکسی اسید) دارند استفاده کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 25
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید