برنامه نود یکی از پرطرفدارترین برنامه های تلویزیون است که هر هفته دوشنبه ها از شبکه سه پخش می شود. فردوسی پور با حضور در برنامه دورهمی مهران مدیری، هدف از ساخت برنامه نود را نبود یک چنین برنامه ای برای تحلیل وتبال و داوری های آن دانست. به تازگی شنیده می شود که برنامه نود به دلیل کمبود بودجه قرار است که قطع شود اما گویا این خبر فقط در حد شایعه بوده و عوامل برتامه نود به مردم اطمینان دادند که این برنامه با اجرای فردوسی پور همچنان ادامه دارد.

قطع برنامه نود

پخش برنامه نود قطع نمی‌شود

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی درباره پاسخ به انتقاد‌ها نسبت به تبلیغات بیش از حد در برنامه‌های تلویزیونی همچون ویژه برنامه جام جهانی فوتبال «۲۰۱۸» اظهار کرد: اسپانسر نه تنها در این برنامه بلکه در دیگر برنامه‌های پرمخاطب مثل «دورهمی» و «خندوانه» سعی می‌کند هزینه‌ها را تقبل کند تا ظرفیت برنامه سازی را بالا ببرد. در این برنامه‌های پربیننده به دلیل علاقه اسپانسر و همچنین هزینه بالای برنامه ها، تعاملی بین ما و اسپانسر‌ها شکل می‌گیرد.

برنامه نود

قطع شدن برنامه نود

 

تلاش برای به حداقل رساندن تاثیر اسپانسر‌ها

وی اضافه کرد: بودجه جاری سازمان صداوسیما اقتضا نمی‌کند که ما مستقل به سمت این برنامه‌ها برویم. خود ما درصدد این هستیم که تاثیر اسپانسر‌ها به حداقل خود برسد البته مدیریت برنامه اصلا دست اسپانسر‌ها نیست، ولی ما برای اینکه تاثیرات را مدیریت کنیم باید تلاش کنیم با توجیه حوزه‌هایی که بودجه‌ها را تصویب می‌کنند متقاعدشان کنیم دست ما را در برنامه‌های پرهزینه بازتر بگذارند.

معاون سیمای رسانه ملی با اشاره به ساخت سریال‌ها از طریق سرمایه گذاری اسپانسر‌ها تصریح کرد: ساخت یک سریال پرهزینه چهل برابر سریال‌های عادی و عمومی هزینه می‌برد و اگر ما بخواهیم هر سال چنین سریالی داشته باشیم باید منابعی در اختیار داشته باشیم و، چون در حال حاضر این منابع مالی را نداریم اسپانسر‌ها این پشتیبانی‌ها را انجام می‌دهند.

برنامه نود

برنامه نود فردوسی پور

 

مذاکره با مجلس برای تامین منابع مالی

وی همچنین از مذاکره با مجلس شورای اسلامی برای دریافت بودجه بیشتر اظهار کرد: مذاکراتی هم با مجلس شورای اسلامی داشته ایم که شاید بتوانیم بخشی از این منابع را تامین کنیم و به میزانی که این منابع فراهم شود از اسپانسر‌ها کمتر بهره گرفته می‌شود.

«نود» با شتاب بیشتر ادامه می‌یابد

میرباقری درباره پایان برنامه «۲۰۱۸» و آغاز دوباره «نود» هم یادآور شد: «نود» با اجرای فردوسی پور همچنان ادامه دارد، مخاطب رضایت کامل از برنامه «۲۰۱۸» داشته است و با تعامل عالی که بین آقای فروغی مدیر شبکه سه، گروه ورزش و آقای فردوسی پور وجود دارد «نود» با شتاب بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید