بزرگترین برج جهان در کجا واقع شده است

بزرگترین برج جهان در کجاست؟ آیا می دانید بزرگترین برج جهان در کجا قرار دارد؟ سازنده ی بزرگترین برج جهان کیست؟

ساخت برج در شهرهای بزرگ جهان بسیار رواج پیدا کرده است وهمه سعی دارند عنوان بزرگترین برج جهان را نصیب خود کنند زیرا اگر بلند ترین برج دنیا درهر کجا که باشد سبب سرازیر شدن توریست ها به آن منطقه می شودالبته ساخت برج وآسمان خراش می تواند دلیل های دیگری هم مثل کمبود زمین و... داشته باشد. برای آشنایی و دیدن تصاویر بزرگترین برج جهان با ما همراه باشید.

معرفی بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج دنیا در کشور دبی قرار دارد به نام ( برج خلیفه دبی ) که حدود 160 طبقه دارد و828 متر ارتفاع این برج بزرگ است ساخت این بنای زیبا از سال 2004 آغاز شد

ودر سال 2010 با موفقیت به پایان رسید از ویژگی های بزرگترین برج جهان این برج می توان به 1000 واحد مسکونی و49 طبقه اداری و4 استخرو، وجود یک کتابخانه ویک هتل برای استفاده ی ساکنان اشاره کرد این برج بزرگ وزیبا دارای 58 آسانسور و8 پله برقی که به صورت مداوم در خدمت ساکنان آن است می باشد .

این برج بسیار زیبا ودیدنی وعظیم الجثه دارای وزن 500 هزار تن می باشد. در ساخت این سازه ی بی نظیر 22 میلیون نفر شرکت داشته اند. وباید خاطر نشان کرد برای ساختن این اثر هنری غول پیکر حتما مشکلات فراوانی هم باید متحمل شد.

سازنده برج خلیفه دبی کیست؟ سازنده بزرگترین برج جهان شرکت som آمریکایی است. آدرین اسمیت با الهام از معماری صحرا این برج را طراحی کرده است.

برج خلیفه در بلندترین نقطه خود در اثر نیروهای جانبی دارای یک متر نوسان می باشد برای ساختن این بنا با مشکلات فراوانی روبرو بوده اند

از جمله ساخت مقاوم ترین بتن در دنیا تا بتواند وزن این سازه را تحمل کند وپمپاژ کردن بتن تا ارتفاعات بسیار بالا وهمچنین مقاوم سازی در برابر زلزله ،وساخت آسانسورهای بسیار سریع و....

برج شانگهای

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

برج شانگهای چین که به عنوان دومین برج بزرگ در جهان از آن میتوان یاد کرد دارای 128 طبقه و632 متر ارتفاع می باشد وبعنوان دومین ساختمان بزرگ دنیا از آن یاد می شود. ساخت برج شانگهای چین در سال 2014 به اتمام رسید ودر سال 2016 برای استفاده وبازدید عموم باز شد .

این معماری زیبا دارای سریع ترین آسانسورها می باشد و از آن بعنوان دومین هتل بلند دنیا یاد می شود . برنج شانگهای دیدن بلندترین منظره در ارتفاعات 561متری را برای عموم فراهم آورده است که افراد می توانند.

منظره شهر را از طریق سکوهایی که در طبقه های 121 و122 و123 ایجاد کرده اند مشاهده کرده ولذت ببرند هتل در برنج شانگهای بین طبقات 84 و110 قرار گرفته است. سکوهایی برای دیدن منظره شهر ایجاد شده 6 متر از سکوی موجود در برج خلیفه بلند تر است آسانسورهای برج شانگهای بسیار سریع می باشند و حدود 70 کیلومتر در ساعت سرعت داشته وشما می توانید در کمتر از 56 ثانیه به طبقه 119 برسید.

برج ساعت مکه

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

برج بعدی که ساختمان بسیار زیبا و گرانقیمتی می باشد و در مکه قرار دارد به نام (ابراج البیت )یا برج سلطنتی ساعت مکه معروف است که در مجاورت بیت الحرام قرار دارد وشش ساختمان کوچک زیبا آن را احاطه کرده است که مجموعه ای از هتل

ونمایشگاه و... می باشد، ساخت این برج 7سال به طول انجامید ودر سال 2011 به پایان رسید این بنای خلاقانه زیبا ارتفاعی 601 متر ومساحتی برابربا یک میلیون پانصد هزار مترمربع جز بلندترین برج های جهان می باشد. برج سلطنتی ساعت مکه سه هزار اتاق داردساعتی در بالای برج قرار دارد که 45 متر طول و43 مترعرض دارد .

جالب است بدانید این ساعت زیبا در حال حاضر شش برابر بزرگتر از ساعت بیگ بن لندن است از این رو بزرگترین ساعت جهان محسوب میشود .پیمانکار این برج خانواده ی بن لادن معروف است.

تصاویر بزرگترین برج دنیا

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان

آیا این مطلب مفید بود؟ 105
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید