بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان بر فراز آسمانها 

هواپیمایی امارات، بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان را وارد پروازهای خطوط هوایی خود می کند. هواپیمای غول پیکر ایرباس A380 یکی از بزرگترین هواپیماهای مسافربری جهان است که توسط ایرباس راه اندازی شده است.امارات در تلاش است که تعداد بیشتری از این بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان را وارد ایر لاین خود کند و قراردادی را نیز با امارات متحده عربی در دبی برای خرید ۳۶ هواپیمای اضافی دیگر و گسترش خط پروازش امضا کرده است.. این هواپیما به دلیل عظیم بودن و گسترده بودن خدمات و لاکچری بودن سفر با این هواپیما، بسیاری آن را برای مقاصد گردشگری خود انتخاب می کنند.

بزرگترین هواپیماهای مسافربری جهان

هواپیمای غول پیکر ایرباس A380 یکی از بزرگترین هواپیماهای مسافربری جهان است

جان لی، رئیس ایرباس پیش تر در یک کنفرانس مطبوعاتی بیان کرده بود که تولید A350 می تواند به زودی پایان یابد، مگر اینکه سفارش های جدیدی ثبت شود. این هواپیما ۸۵۳ صندلی برای انتقال مسافرین دارد. اما دیگر ویژگی های این هواپیمای عظیم الثه چیست؟

این هواپیما در واقع محصولی ترکیبی از چند صنعت اروپایی است، بدین معنی که موتور و بال ها در انگلستان، بدنه و دم آن در آلمان و اسپانیا تولید شده است. و در نهایت قطعات این هواپیما برای مونتاژ نهایی به فرانسه ارسال شده است. این هواپیما ۲۴ متر ارتفاع، ۸۰ متر فاصله دو سر بال ها و وزنی حدود ۵۹۰ تن دارد.

در حال حاضر تنها ۲۰ فرودگاه در دنیا قابلیت ارائه خدمات برای هواپیماهای ایرباس A380 را دارا می باشند. این امر به این معناست که باند فرودگاه آنها به میزان کافی عریض و طویل است تا میزان پروازهای این هواپیما باشد.  همچنین در گیت سوار شدن و پارک این هواپیما نیز در حال حاضر باید ۷۸ هزار فوت مربع فضا برای پارک باید فراهم باشد.

بزرگترین هواپیماهای مسافربری جهان

این هواپیما که دو طبقه کامل با بدنه‌ای عریض دارد

در وصف بزرگ بودن این هواپیما همین بس که می تواند به طور موثر امواج ناوبری هواپیماهای ورودی را که برای فرود اتوماتیک به کار برده می‌شود مسدود کند. ۲۱ خدمه پرواز در این هواپیما کار می‌کنند و از سیستم کامپیوتری مجزا برای اطلاع فعالیتهای داخل کابین استفاده می کنند.

مسافرین در این هواپیما از امکاناتی چون مانیتور برای تماشای فیلم ، اینترنت و حتی دوش گرفتن و کافی شاپ VIP می توانند استفاده کنند. و این قسمت برای مسافران First class یا درجه یک است و نورپردازی‌ های زیبای کابین و سکوت خوشایندش سفر را لذت‌ بخش ‌تر می ‌کنند.

بزرگترین هواپیمای مسافر بری جهان

این هواپیما که دو طبقه کامل با بدنه‌ای عریض دارد، قادر است مسافران بیشتری را نسبت به هواپیماهای دیگر جا به جا کرده و مشکل افزایش جمعیت را به خوبی حل می‌کند. در واقع با سفرهایی کمتر، می‌تواند ۶۰ درصد بیشتر مسافر را حمل کند و از ازدحام فرودگاه، برنامه‌های پروازی و رشد ترافیک نیز بکاهد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید