چند سالی است که محصولاتی تحت عنوان زغالی بین مردم گسترش یافته است از ماسک زغال تا بستنی زغالی که در تابستان دیده می شود. ولی آیا این دسر ها و یا ماسک ها بی خطرند و همان گونه که تبلیغ می شوند باید از آنها به عنوان محصولات جدید و مفید در زندگی روزمره بهره برد؟

بستنی زغالی

دسری تابستانی با طعمی عجیب به شدت جوانان را به سمت خود جذب می‌کند، اما خطراتی جدی برای سلامت آن‌ها دارد.

کارشناسان آمریکایی مصرف بستنی زغالی یا همان بستنی سیاه را به دلیل وجود زغال فعال درآن که می‌تواند سبب یبوست و اختلال‌های باروری شود، ممنوع اعلام کردند.

آشنایی با بستنی زغالی

 

زغال چوب نوعی جاذب بسیار قوی وفعال است که سبب جذب کمتردارو‌ها دربدن می‌شود.

مضرات بستنی زغالی

 

در سال‌های اخیرمصرف بستنی زغالی به همراه نان سیاه جذابیت بالایی به ویژه بین جوان‌ها در سراسر دنیا پیدا کرده است و بسیاری از علاقه ‌مندان به بستنی طعم عجیب و غیرعادی آن را تجربه کرده اند. شاید کمتر کسی باور کند که این بستنی با طعم خاص می تواند برای سلامت جوانان خطرناک باشد و باعث بیماری هایی مثل یبوست شود.

مضرات مصرف بستنی زغالی

کارشناسان در پژوهش‌های خود دریافتند مصرف این بستنی باعث یبوست، برهم خوردن چرخه مصرف دارو‌های کنترل باروری در زنان و کم آبی بدن و مشکل‌های ناشی ازآن می‌شود.

از کربن فعال دربیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای سم زدایی در مسمومیت‌های ناشی از سوء مصرف دارو استفاده می‌شود، اما مصرف آن به شکل بستنی می‌تواند سبب ابتلا به انواع بیماری‌ها شود.

دارو‌های کنترل باروری در زنان

 

کارشناسان بهداشتی مصرف زغال چوب را مضر برای سلامت اعلام کرده اند و از فروشگاه و رستوران‌ها خواسته اند مصرف آن را متوقف کنند.

اکنون افزون بر بستنی از زغال چوب در مواردی، چون خمیر دندان، ماسک زیبایی و مواردی از این دست استفاده می‌شود.

خمیر دندان تهیه شده از زغال

 

کارشناسان اعلام کرده اند اطلاعات کاملی در خصوص چگونگی اثرگذاری این ماده بر بدن انسان ندارند.

ماسک زغال

آیا این مطلب مفید بود؟ 42
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید