قیمت بنزین در حدود ۱۰ سال اخیر همیشه یکی از داغ ترین موضوعات روز بوده است و اغلب اوقات با افزایش قیمت بنزین همراه است. هیأت دولت در پیشنهاد جدیدی برای قیمت بنزین، تصمیم به دو نرخی کردن قیمت بنزین گرفته اند. باید دید که این تصمیم چه تاثیری روی اقتصاد کشورمان خواهد داشت. در پی این پیشنهاد، برخی از نمایندگان از افزایش قیمت بنزین و حامل های انرژی ابراز نگرانی کردند اما گویا قرار است در جلسات هفته آینده مجلس، تمام این نگرانی ها برطرف شود.

دو نرخی شدن قیمت بنزین

بنزین

دو نرخی شدن بنزین

 

پیشنهاد دولت برای دو نرخی شدن قیمت بنزین

غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بسته پیشنهادی را به مجلس ارائه کرده تا بودجه سال جاری بازنگری شود، اظهار داشت: قرار است در این بررسی بخش‌های مربوط به منابع را بررسی و کمبود منابع را جبران کنیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون‌های مربوطه پیشنهادات دولت را دریافت کردند، افزود: کمیسیون تخصصی مجلس در حال بررسی و کار کارشناسی بر روی بسته پیشنهادی دولت هستند تا نظرات خود را ارائه کنند.

بنزین

قیمت بنزین

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه در این پیشنهاد مطرح شده که درباره سهمیه‌بندی بنزین و یا دو نرخی شدن نرخ آن در ۶ ماهه دوم سال جاری تصمیم‌گیری شود، تصریح کرد: اعضای کمیسیون انرژی مجلس نظرات کارشناسی خود را در این زمینه مطرح کردند که در حال بررسی است.

شرفی تاکید کرد: کمیسیون انرژی و اکثر نمایندگان مجلس درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی نگرانی دارند و معتقدند این موضوع باعث التهاب در جامعه می‌شود. بحث‌ها و تبادل‌نظر‌های جدی در پارلمان در این زمینه صورت گرفته که تا اواخر هفته جاری مطالب را در صحن علنی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید