به گزارش باشگاه خبرنگاران، اینستاگرام زمانی که کوین سیستروم و مایک کرایگر روی پروژه چندمنظوره اBurbn کار می‌کردند گسترش یافت. مایک کرایگر باور داشت که پروژه Burbn شبیه به برنامه فوراسکوئر است با این تفاوت که می‌تواند ویژگی‌های بیشتری داشته باشد. سپس تمرکز پروژه Burbn برای اشتراک‌گذاری تصاویر ادامه یافت.نخستین نسخه اینستاگرام در اکتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. این سرویس به سرعت محبوبیت کسب کرد و به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید.

شرح استعفای بنیانگذاران اینستاگرام

اینستاگرام که در دسته‌ی نرم‌افزارهای محبوب فضای مجازی است با اتفاقی عجیب رو به رو شد. «کوین سیستروم» و «مایک کریگر»، موسسان این شرکت از سمت خود استعفا دادند. آن‌ها از سال ۲۰۱۰ که این نرم‌افزار را به جهانیان معرفی کردند تا به امروز در حال توسعه دادن این نرم‌افزار بودند. این دو فرد توانستند با علم و خلاقیت خود و همکارانشان تعداد افرادی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند را از ۱۳ نفر به میلیون‌ها نفر برسانند.

اینستاگرام

بنیاگذاران اینستاگرام

 

آن‌ها درباره علت استعفای خود چنین گفتند : "برنامه ما این است که برای بررسی مجدد خلاقیت و حس کنجاویمان کمی به خودمان زمان بدهیم. به منظور توسعه موارد جدید علاوه بر کناره گیری از این سمت باید ایده‌های الهام بخش را درک کرده و با نیازهای دنیا هماهنگ کنیم."

اینستاگرام را می‌توان بهترین خرید فیس‌بوک دانست. این نرم‌افزار با داشتن بنیان‌گذاران باهوش و همیاری فیس‌بوک توانسته است محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کند.

همچنین مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیس‌بوک در واکنش به استعفای این دو فرد گفت: " کوین و مایک دو رهبر محصول فوق العاده اند و اینستاگرام نیز بازتاب دهنده استعداد و خلاقیت آنها است. من در طول شش سال گذشته چیزهای زیادی از آنها یاد گرفته ام و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم."

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید