به گزارش مهر به نقل از الجزیره، منبع آگاه ترکیه ای امروز شنبه اعلام کرد: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) چند روز پیش رسما نتایج تحقیقات خود را در اختیار ما (ترکیه) گذاشت.منبع آگاه مذکور در این خصوص ادامه داد: نتایج تحقیقات سازمان سیا این است که «بن‌سلمان» شخصا مسئول قتل «جمال خاشقجی » است.

جزئیات برملا شدن قتل خاشقچی

«باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا نیز امروز شنبه درپیامی توئیتری درباره قتل منتقد ریاض در کنسولگری سعودی در استانبول تصریح کرد: همه چیز به ولیعهد عربستان «محمد بن سلمان » برمی گردد. وی کسی است که دستور قتل خاشقجی را داده است.دولت ترامپ باید پیش از اینکه محمد بن سلمان بتواند مجریان این قتل را اعدام کند؛ اراده راستینی را در عمل به وظایفش از خود نشان دهد.

قتل خاشقچی

قتل خاشقچی توسط بن سلمان

شایان ذکر است که منابع آگاه قبلا به روزنامه واشنگتن پست گفتند سازمان سیا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی شخصا دستور قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد عربستانی را در کنسولگری این کشور در استانبول صادر کرده است.

به گفته این منابع نتیجه گیری سازمان سیا با قطعیت بالا بوده و بر این موضوع که بن سلمان شخصا در پس این جنایت هولناک بوده است، صحه می گذارد.

منابع آگاه ترکیه با استناد بر تحقیقات جاری در پرونده ناپدیدشدن خاشقجی در دوم اکتبر در داخل کنسولگری عربستان در استانبول اعلام کردند، ماهر عبدالعزیز مطرب، رئیس سرویس اطلاعات عربستان در چند عکس به همراه محمد بن سلمان طی فعالیت‌های رسمی‌اش دیده شده است.

این منابع همچنین اعلام کردند که مطرب، از نزدیکان محمد بن سلمان که هماهنگ‌کننده عملیات قتل خاشقجی به شمار می‌آید در روز قتل این خبرنگار و منتقد سعودی ۱۹ تماس تلفنی برقرار کرده که از این میان چهار تماس‌ با مسئول دفتر ولیعهد عربستان بوده است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید