بازیگر داعشی به وقت شام

اگر شما هم این شب ها پای تلویزیون نشسته باشید تیزر های فیلم به وقت شام را حتما دیده اید که در پایان تیزر یک داعشی میگوید “چطوری ایرانی ؟ ” که این تکه کلام به خوبی معروف شده است.

شاید شما هم به دنبال بازیگری که نقش سرکرده گروه داعش را در این فیلم بازی می کند باشید . این بازیگر ایرانی نیست و اسمش جوزف سلامه و اصالتا اهل لبنان است و 33 سال سن دارد و از بازیگران تئاتر لبنان است . وی ازدواج کرده است و متاهل می باشد.

‌ او ۶ ماه از سال را با ۶ نمایش در طول ۶ روز به صورت فول‌تایم اجرا می‌کند و می‌توان گفت تمام زندگیش صرف تئاتر شده است.

‌او دو ماه قبل از شروع به وقت شام ازدواج کرده و در ماه عسل بوده که بلافاصله برگشته است و در فیلم “به وقت شام” ایران شرکت کرد‌ه است.

تقریباً عمر بازیگری او از زمان دانشگاه شروع شد. او در سال ۲۰۰۳ به دانشگاه رفته و از همان زمان نیز شروع به بازیگری کرده است.

جوزف سلامه بازیگر به وقت شام

‌یک بازیگردان به اسم “امیر شهاب” در لبنان بود که او را به ایران آورد و البته دوست آقای حاتمی‌کیا نیز است و بعد از ارزیابی‌ها برای نقش انتخاب شده است به‌طوریکه حدس می‌زند آقای حاتمی‌کیا به خاطر نحوه نگاهش او را برای فیلم به “وقت شام” انتخاب کرد‌ و در کل آقای “امیر شهاب” بود که او را با آقای حاتمی‌کیا آشنا و به او معرفی کرد.

او نقش ابو عمر شیشانی را در فیلم بازی می کند.

 از نظر او این یک نقش خیلی خوبی بود چراکه باید کل زمان با اسب، شمشیر و آن نوع گریم بازی می‌کرده است  و این یک چالش برایش محسوب می‌شده و به نظرش باید یک بازیگر حتماً و همیشه خودش را در یک چالش قرار دهد و به خاطر همین نیز این کار را انجام داده است.

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم سینمایی به وقت شام

او در جواب سوال آیا معنی این دیالوگ چطوری ایرانی را هم می‌دانید گفت:

‌ بله معنی را می‌دانستم و البته هر جمله‌ای را در اختیار من می‌گذاشتند یک مترجم نیز داشتم چرا که باید به من می‌گفتند که من چه چیزی را می‌گویم تا مطابق آن گفته حالت چهره‌ام را نیز تغییر دهم. معنی دیالوگ “چطوری ایرانی” را می‌دانستم ولی نمی‌دانستم این جمله مانند “بمب” خواهد بود.

جوزف سلامه در سکانسی از فیلم به وقت شام

او به زبان‌های عربی، فرانسه و انگلیسی می‌تواند صحبت کند و همانطور که می‌بینید به خاطر فیلم‌ها کمی فارسی و کمی روسی نیز بلد هست که البته فقط جمله‌ها را حفظ می‌کرده و می‌دانسته که معنی آنها چیست.

تانما امیدوار است از خواندن بیوگرافی بازیگر جوزف سلامه لذت برده باشید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 4
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید