جشنواره فجر همیشه با حاشیه نیز همراه بوده است و جشنواره فجر سی و ششم هم از این حاشیه ها به دور نبود. فیلم به وقت شام ابراهیم حاتمی کیا همان میزان که مورد استقبال قرار گرفت متوجه نقد هایی هم شد که با واکنش حاتمی کیا همراه بود. ولی این بار حضور آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره بوچئون نیز با حاشیه هایی همراه بوده است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

حضور به وقت شام در جشنواره بوچئون

 

جشنواره بوچئون

حضور فیلم به وقت شام، آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره بوچئون، خبرساز شده است.

دلخوری حاتمی کیا از فانتزی خواندن فیلمش !

فیلم به وقت شام

 

در حالی که اولین نمایش «به وقت شام» ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره فجر سال گذشته با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو و برخی نقدها درباره این فیلم باعث برآشفتگی حاتمی کیا شده بود، امروز اعلام شده که این فیلم در جشنواره فیلم‌های فانتزی و ترسناک بوچئون کره جنوبی انتخاب شده است. پایگاه خبری فیلم کوتاه اعلام کرده که امسال فیلم کوتاه «پاپ کرن» ساخته میلاد فرج اللهی همراه با «به وقت شام» به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور دارند. فیلم سینمایی به وقت شام آخرین ساخته حاتمی کیا که توانست در گیشه به موفقیت برسد در روزهای آخر اکرانش به دلیل تبلیغ متفاوتی که در پردیس کوروش داشت مورد تمسخر قرار گرفت و بسیاری از هنرمندان به نقد از نمایش بازیگران داعشی این فیلم پرداختند.

جشنواره بوچئون در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده و یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم‌های فانتزی و وحشت در جهان است. نکته قابل تامل آن است که حاتمی کیا و دیگر سازندگان فیلم اصرار دارند این فیلم بر اساس واقعیت‌های مستندی که در سوریه رخ داده، ساخته شده است. اما در زمان برگزاری جشنواره فجر برخی منتقدان به رگه‌های طنز و فانتزی و البه صحنه‌های خشونت‌بار این فیلم اشاره کردند که مجموعه این نظرات باعث ناراحتی حاتمی کیا شد.

حضور «به وقت شام» در جشنواره فیلم‌های فانتزی و ترسناک بوچئون

چند ماه بعد از این اتفاق‌ها، حضور «به وقت شام» در جشنواره فیلم‌های فانتزی و ترسناک بوچئون می‌تواند تایید کننده آن دیدگاه‌ها باشد. بخصوص که بعید است سازمان اوج به عنوان تهیه کننده و دیگر سازندگان فیلم از انتخاب شدن فیلم حاتمی کیا در این جشنواره بی‌خبر باشند و به احتمال زیاد پخش کننده بین‌المللی فیلم متقاضی نمایش این فیلم در جشنواره بوچئون بوده است.

بیست و دومین جشنواره جهانی فیلم‌های فانتزی و وحشت «بوچئون» کره جنوبی ۱۲ تا ۲۲ ژوئیه برگزار می‌شود. مرجان ریاحی مدیر پایگاه خبری فیلم کوتاه و مستندساز در هجدهمین دوره این جشنواره رئیس هیات داوران بخش فیلم‌های آسیایی بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید