بوتاکس به عنوان روشی برای داشتن موهای زیباتر، معرفی و تبلیغ می شود. در این مقاله به این موارد پاسخ داده می شود:

 • بوتاکس مو چیست
 • روش انجام بوتاکس مو
 • مزایای بوتاکس مو
 • معایب بوتاکس مو
 • مراقبت های بعد از بوتاکس مو
 • برندهای معروف بوتاکس مو

با تانما همراه باشید تا همه چیز را درباره بوتاکس مو بدانید.

بوتاکس مو

بوتاکس مو چیست؟

روش "بوتاکس" اصلاحی است برای درمان موخوره ،وزوز ، موهای آسیب دیده، و یا موهای فاقد درخشش و حجم . دراین روش با پوشش فیبر ، مو با یک پرکننده پروتئینی مانند کراتین حالت داده می شود .بوتاکس در هر تار مو، قسمت های نازک یا شکسته را پر می کند در نتیجه باعث می شود که آن ها براق و پر به نظر برسند.

دو روش برای بوتاکس مو وجود دارد: 1_ بوتاکس ساقه مو 2_ تزریق بوتاکس در پوست سر.

در روش اول یعنی بوتاکس مو، هیچ بوتاکسی در کار نیست. در عوض، یک روش موضعی است که برای پر کردن آسیب دیدگی های مو مورد استفاده قرار می گیرد. این کار باعث می شود که موها براق تر و سالم تر به نظر می رسند.روش دیگر برای بوتاکس مو، شامل تزریق کردن بوتاکس در پوست سر است. البته این روش استفاده از بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی آمریکا، تایید شده نیست.بوتاکس ماده ای تهیه شده از سم بوتولینوم است. این ماده سمی باعث فلج عضلات می شود.سم بوتولینوم در حجم زیاد، بسیار سمی و خطرناک است ولی پزشکان از مقادیر اندک آن برای مصارف درمانی و پزشکی و زیبایی استفاده می کنند.این روش در حل مشکلاتی مثل کاهش تعریق، سردردهای میگرنی، تنبلی چشم و مشکلات بلع و اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس مو

مزایای بوتاکس مو

وقتی بوتاکس زیر پوست سر تزریق می شود، عملکرد غده های عرق را کاهش می دهد. در نتیجه، این کار باعث می شود که میزان و شدت عرق کردن، در افرادی که دچار این مشکل هستند، کاهش پیدا کند.تزریق بوتاکس باعث کاهش وز مو می شود. همچنین با کمک بوتاکس، فرد می تواند فاصله بین شستن موها را بیشتر کند.یکی دیگر از اسم های رایج این روش یعنی تزریق بوتاکس زیر پوست سر بلوتوکس است.

معایب بوتاکس مو

تزریق موضعی بوتاکس مو، باعث تقویت موها می شود و ظاهر آن را بهبود می بخشد ولی گاهی نتیجه معکوس می دهد.بیشتر آرایشگران و متخصصان توصیه می کنند که از این روش بیش از سه تا چهار بار در سال استفاده نکنند. در صورت استفاده بیش از اندازه از این روش، احتمال آسیب دیدن مو، باریک شدن و کدری مو وجود دارد.

البته این احتمال وجود دارد که این درمان، به درستی عمل نکند و البته این روش ها بسیار گران است.تزریق بوتاکس در پوست سر، می تواند یک روش درمانی کوتاه مدت برای فر و وز شدن مو یا موهای چرب باشد. در نهایت، بدن بوتاکس را جذب می کند یعنی حدود ۲ تا ۳ ماه اثر آن به مرور کاهش پیدا می کند.مثل سایر درمان های موضعی، تزریق بوتاکس می تواند بسیار پرهزینه باشد.

بوتاکس مو

نحوه ی استفاده از بوتاکس مو

برای استفاده ی آسان از درمان با بوکاتس باید نحوه ی درست و دقیق آن را یاد بگیرید این محصول می توانید تمام نیاز های شما را تامین کند . موهای خود را با یک شامپوی براق کننده بشویید . تمیز بودن موها تا حد امکان در این مرحله الزامی است سپس شستن مو فقط با آب و استفاد نکردن از نرم کننده , خشک کردن مختصر موها با حوله , سپس می توانید از سشوار برای خشک کردن موها استفاده کنید همچنین از مسواک می توانید برای گره و پیچ خوردگی موهای خود استفاده کنید .

با جمع آوری مورد نیاز محصول به مقدار کافی و ریختن آن در داخل یک ظرف مخلوط بوتاکس آماده کرده با اضافه کردن آب گرم به مقدار کافی ( بستگی به دستورالعمل ذکر شده به همراه محصول ) بعد میتوانید با یک برس تا زمانی که یک حالت کرم مانند شکل نگرفته مخلوط کنید .

تقسیم کردن موهای خود به چهار قسمت یا بیشتر با توجه به میزان ضخامت آنها به وسیله یک برس و از فاصله نیم سانتی متر مخلوط بوتاکس را روی موها بمالید . از آغشته شدن بیش از حد موها جلوگیری کنید . با استفاده از شانه محلول در دسترس را در بین تمام موها پخش کنید . از پخش شدن یک نواخت موها اطمینان حاصل کنید . به یاد داشته باشید که آغشته شدن هر رشته مو الزامی می باشد . اجازه دهید که کرم و بوتاکس حدودا به مدت ۴۵ دقیقه روی موهایتان بماند ( برای بیشتر شدن فر موها ) .

با پوشیدن یک کلاه محافظ و خشک کردن موها به مدت ۱۵ دقیقه موجب کمک به نفوذ بوتاکس به موها می شود . بیش از نیمی از موها را کمی با آب بشویید و بگذارید باقیمانده آن بر روی موهایتان بماند موقع برس زدن می توانید دوباره از سشوار استفاده کنید . نهایتا بر روی موهای خود می توانید از یک اتوی موی تیتانیوم استفاده کنید . برای صاف شدن موهایتان بدیهی است که دمای اتو مو را بین ۲۱۰ تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید اگر موهای شما نازک و یا بلیچ است می توانید با کاهش دادن حرارت آن استفاده کنید.

بوتاکس مو

مراقبت های بعد از بوتاکس

۱- با استفاده از یک شامپوی تمیز کننده یا روشن کننده مو های خود را بشویید.

۲-با استفاده از هوای خنک سشوار مو های خود را خشک کنید.

۳-مایع محلول بوتاکس مو را با ۹۰ میلی لیتر آب گرم ترکیب کرده تا یک محلول خامه ای چسب مانند به دست بیاید.

۴-مو های سر خود را به ۴ قسمت تقسیم کرده و محلول بدست آمده را جداگانه و به نوبت به هر قسمت بمالید و سعی کنید پوست سر به محلول آغشته نشود.

۵-با یک کلاه گرم مو های خود را به مدت ۲۰ دقیقه پوشانده و یا یک پلاستیک فریزر روی سر کشیده و با استفاده از هوای گرم سشوار آن را گرم کنید.

۶-مو های خود را با آب خالی بشورید و تا ۸۰ درصد از محلول را از مو های خود پاک کنید و سپس مو های تان را سشوار بکشید تا مو ها کاملا خشک شود.

بوتاکس مو

بهترین برند های بوتاکس مو

محصولات بسیار و متنوعی برای بوتاکس در بازار وجود دارد ما در این جا به معرفی بهترین برندهای بوتاکس مو می پردازیم.

اینوار بوتوهر inoar botohair

ویژگی ها :

 • حاوی روغن آرگان در درمان کراتین
 • تا 95% دارای توانایی خارق العاده در صاف کردن موهای فر ، وز ، مجعد ، شکننده و آسیب دیده
 • بهبود بافت مو
 • دارای فرمول ابتکاری و ترکیبی از پروتئین ها و عوامل مختلف در صافی و درخشندگی مو
بوتاکس مو

اینوار بوتوهر inoar botohair

بوتاکس مو مجستیک hair botox majestic

ویژگی ها:

 • دون فرمالدهید
 • حاوی روغن خاویار ، روغن آرگان و کلاژن برای از بین بردن وزی مو و افزایش درخشندگی
بوتاکس مو

بوتاکس مو مجستیک hair botox majestic

بوتاکس مو کشمیر hair botox Kashmir

ویژگی ها :

 • دارای سیستم کراتین
 • درمان مناسب جهت بازسازی و ترمیم موهای آسیب دیده
 • موثر در مقابله با ریزش مو
بوتاکس مو کشمیر hair botox Kashmir

بوتاکس مو کشمیر hair botox Kashmir

بوتاکس مو اورآل fiberceutic hair botox loreal

ویژگی ها

 • اولین محصول بوتاکس مو در بازار
 • استفاده از فناوری نوآورانه میکرو مولکول Intra-Cylane با خاصیت نفوذ به داخل مو و پر کردن فوری شکاف های شکسته
بوتاکس مو

بوتاکس مو اورآل fiberceutic hair botox loreal

بوتاکس مو کرارگانیک hair botox kerarganic

ویژگی ها

 • بدون فرمالدهید
 • حاوی کراتین و 100% ارگانیک
 • مشاهده نتیجه بخشی پس از 20 دقیقه
بوتاکس مو

بوتاکس مو کرارگانیک hair botox kerarganic

بوتاکس مو کراتین ریسرچ hair botox research

ویژگی ها

 • حاوی روغن آرگان ، روغن نارگیل و اسیدهای آمینه
 • موثر در تغذیه رسانی به مو
 • افزایش طراوت و درخشندگی مو
بوتاکس مو

بوتاکس مو کراتین ریسرچ hair botox research

بوتاکس مو مجیک بیوتی botox hair magik beauty

ویژگی ها

 • بازسازی و ترمیم مو
 • درمان مویرگی مو
بوتاکس مو

بوتاکس مو مجیک بیوتی botox hair magik beauty

بوتاکس مو مجیک بوتاکس botox hair magic botox

ویژگی ها

 • آبرسانی قابل توجه به مو
 • بازسازی موهای آسیب دیده
 • صاف شدن مو
 • تبدیل موهای ضخمت و خشن به موهایی ابریشمی ، صاف و براق
بوتاکس مو

بوتاکس مو مجیک بوتاکس botox hair magic botox

بوتاکس مو کراتینا سافت لیس botox hair keratina botox gel

ویژگی ها

 • مشاهده اثر در مدت کوتاه پس از مصرف
 • بدون فرمالدهید
بوتاکس مو

بوتاکس مو کراتینا سافت لیس botox hair keratina botox gel

تفاوت بوتاکس و کراتینه

بوتاکس مو و کراتینه مو هر دو برای نرمی و صاف شدن موها استفاده می شود. با این حال تفاوت هایی با هم دارند که بهتر از قبل از انجام هریک، راجع به آن ها بدانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

اولین تفاوت کراتینه مو و بوتاکس مو در این است که اکثر روش های کراتینه، حاوی مواد شیمیایی از جمله فرمالدهید ها هستند که برای سلامتی بسیار مضر است در حالیکه بوتاکس مو حاوی مواد ارگانیک و طبیعی می باشد.دیگر تفاوت کراتینه مو با بوتاکس مو در میزان ماندگاری است. ماندگاری کراتین مو تا 6 ماه است ولی ماندگاری بوتاکس مو تا حداکثر 4 ماه می باشد.

کراتینه مو برای کسانی که موهای بسیار وز، مجعد و فر دارند مناسب است تا آنها را صاف و لخت کند و هیچ گونه خاصیت درمانی ندارد. اما بوتاکس مو یک روش بازسازی کننده عمیق مو است که برای انواع مو قابل استفاده است و حتی موجب ترمیم موهای آسیب دیده و موخوره می شود.

تاثیر صافی در روش کراتینه مو بیشتر است. بنابراین اگر موهای فر دارید و می خواهید موهایتان کاملاً لخت شود بهتر است از روش کراتینه استفاده کنید. بوتاکس مو تا حدودی حالت مو را حفظ می کند و صرفا به ان حجم می دهد و ظاهر آن را بهبود می بخشد و موها را نرم و درخشان می کند.
کراتینه مو عوارضی از جمله ریزش مو و نازک شدن تار مو را به همراه دارد. و استفاده بیش از حد آن، خطر سرطان پوست و ریه (به دلیل وجود فرمالدهید) را افزایش می دهد. اما بوتاکس مو نه تنها این عوارض را ندارد بلکه به حفظ سلامت موها کمک می کند؛ فقط در موارد نادر ممکن است باعث بروز حساسیت و آلرژی شود.

بوتاکس مو درمانی ایده آل برای افرادی است که موهای آسیب دیده دارند و بارها موهای خود را رنگ نموده اند و به موهای خود آسیب زده اند. این یک درمانی است که در سطح ساختاری بیشتر عمل می کند. ما قبلا مشخص کردیم که درمان های کراتین برای موهای وز و سالم هستند، در حالی که درمان با بوتاکس می تواند بر روی هر نوع مو، صاف و فر و وز یا موج دار انجام شود و می توان آن را در موهای نازک و ضخیم انجام داد...

بوتاکس مو

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید