بوتاکس ؛ این اسم را همه ما شنیده ایم و کم تر کسی می تواند ادعا کند که از بوتاکس چیزی نمی داند اما آیا شما از بوتاکس مو هم چیزی شنیده اید ؟  بوتاکس مو   یکی از جدید ترین و غیر تهاجمی ترین، روش ترمیم مو و باز گرداندن مو از حالت آسیب دیده در اثر فرآیند های شیمیایی ( رنگ و دکلره)، اتو کشی و سشوار کردن به طراوت و شادابی است. اگر می خواهید از بوتاکس مو و روش انجام بوتاکس مو در خانه بدانید  این مطلب را تا انتها بخوانید .

بوتاکس مو

بوتاکس مو روشی تایید شده برای درمان موهای آسیب دیده و پیر است

بوتاکس مو روشی تایید شده برای درمان موهای آسیب دیده و پیر است. فرمول جادویی این ماده در جوان سازی مو از ترکیب آنتی اکسیدان ها، پروتئین ها، مواد مغذی اصلی ( پروتئین های ذرت و ابریشم)، روغن خاویار، امگا3، اسیدهای آمینه، کلاژن های پیچیده، و ویتامین ها B5 ساخته شده است.

بوتاکس شکاف های موجود در لایه های شاخی مو را پر می کند، پروتئین های از دست رفته ی مو را مهیا می کند، و همچنین رطوبت کافی برای مو ایجاد کرده، موخوره ها و خشکی مو را رفع می کند و درخشش به موی شما هدیه می دهد. این ماده بر ریشه ی مو تاثیر گذار است و به مو حالتی نرم و صاف بدون کاهش حجم می دهد.

بوتاکس مو

بوتاکس شکاف های موجود در لایه های شاخی مو را پر می کند

این درمان برای تمام انواع مو بدون در نظر گرفتن بافت و حالت مو مناسب است. زمان مورد نیاز برای انجام بوتاکس 1.5 ساعت است و اثرات این ماده تا چندین هفته به جای خواهد ماند.

برای رسیدن به حالت و نتیجه ی دلخواهتان، برای انجام این کار در خانه حتما با متخصصی حرفه ای مشورت نمایید. بیشتر محصولات بوتاکس مو قابل استفاده در منزل هستند، اما باید وقت کافی برای این کار کنار بگذارید و دستور العمل موجود در بسته را قدم به قدم جلو ببرید و در صورت نیاز از دیگران کمک بگیرید.

چگونگی بوتاکس کردن مو در خانه

شامپو کردن مو- مو هایتان را با شامپو های روشن کننده و ترمیم کننده دو بار بشویید تا تمام مواد شیمیایی از مو هایتان پاک شود، سپس موها را آبکشی کنید ولی از نرم کننده مو استفاده نکنید.

سشوار کردن مو – با حوله آب اضافی مو را بگیرید و خشک کنید. با سشوار روی درجه گرمای متوسط، تا 80 % مو هایتان را خشک نمایید.

بوتاکس را برای استفاده آماده کنید – مقداری از ماده ی بوتاکس را با توجه به میزان درمان مد نظرتان در بطری شیشه ای بریزید و با مقداری آب گرم آن را مخلوط کنید. تا زمان یک دست شدن ماده را هم بزنید. در پایان کرمی یک دست خواهید داشت.

روش استفاده – مو هایتان را به 4 قسمت تقسیم کنید. از پشت سر 4 اینچ مانده به ریشه ی مو مواد را به مو بمالید. از استعماع زیاد این ماده خود داری کنید. برای پخش شدن مواد بین مو هایتان آن را شانه کنید. مطمعن شوید که تمام مو ها با این ماده پوشانده شده اند.

در حدود 45 دقیقه منتظر بمانید ( موهای فر و مجعهد زمان بیشتری نیاز دارند).  کلاه حمام بر روی موهایتان بکشید و با حرارت داغ سشوار در حدود 15 دقیقه به مو ها حرارت بدهید. گرما سبب نفوذ مواد به لایه های مو می شود.

شستن مو – حدود 50 تا 80 درصد مواد را از مو بشویید، بقیه مواد را برای زمان سشوار کردن نگه دارید.

اتو کشیدن – با برس موهایتان را سشوار کنید. سپس از یک اتوی مو با فلز تیتانیوم برای جذب مواد به مو استفاده نمایید. توجه داشته باشد که حرارت اتو روی 410-450F باشد. البته برای موهای نازک و سفید حرارت 356F باشد.

شما دقیقا در همان روز مجددا میتوانید موهایتان را بشویید و به آن ها به روش دلخواهتان حالت بدهید. برای مشاهده ی بهتر نتایج، از یک شامپو بدون سولفات و نرم کننده کمک بگیرید.

شما میتوانید از این روش هر 1 تا3 ماه یکبار استفاده کنید، البته به محصولات و حالت مو هم بستگی دارد.

بوتاکس مو

بیشتر محصولات بوتاکس مو قابل استفاده در منزل هستند

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 3
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید