وجود چین و چروک در پوست هر فردی ممکن است سبب احساس ایجاد خجالت شود و حتی به دنبال آن کاهش اعتماد به نفس به وقوع بپیوندد . در این راستا بسیاری از افراد به انجام بوتاکس پیشانی برای از بین بردن چین و چروک ها می پردازند. چین و چروک ها با گذر زمان و افزایش سن و قرار گرفتن در معرض خورشید به وجود می آیند .

بوتاکس پیشانی چیست

بوتاکس پیشانی از روش های مشهور برای درمان چین و چروک صورت و خط اخم می باشد . این روش معایبی نیز در کنار مزایای خود به دنبال دارد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم . انجام این روش از طریق تزریق بوتاکس به بدن صورت می گیرد و سبب می شود تا محل مورد نظر فلج گردد که در نهایت، عضلات انقباضی از بین خواهد رفت . بوتاکس در واقع سم آماده شده باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم می باشد. پس از تزریق بوتاکس در محل این ماده جذب عضله شده و به مرور زمان از آزاد شدن ماده ای که باعث انقباض عضلات می گردد جلوگیری می کند . به این صورت است که با انجام بوتاکس پیشانی، دیگر چین و چروک ها شما را اذیت نخواهد کرد و تا مدتی می توانید از داشتن پوستی صاف و زیبا لذت ببرید . البته لازم به ذکر است برای اینکه بوتاکس بتواند اثربخشی بیشتری داشته باشد لازم است تا هر چند وقت یک بار تمدید شود.

بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی

مزایای بوتاکس پیشانی

برای بوتاکس مزایای زیادی عنوان شده است . علاوه بر فایده اصلی استفاده از بوتاکس یعنی جلوگیری از چین و چروک ، بوتاکس مزیت های دیگری نیز دارد. از جمله مزایای بوتاکس میتوان به حفظ زیبایی و جوانی پوست اشاره کرد . اگر می خواهید پوست جوان تر و شاداب تری داشته باشید می توانید از بوتاکس پیشانی استفاده کنید . علاوه بر این نشان داده است که بوتاکس پیشانی در برخی افراد باعث کاهش دردهای میگرنی و سردرد شده است . البته هنوز نمی توان به طور دقیق این موضوع را عنوان کرد . علاوه بر این در مردانی که دچار بزرگی غده پروستات هستند ، دیده شده که تزریق بوتاکس باعث کوچکتر شدن این غده می گردد .

عوارض بوتاکس پیشانی

به مانند هر روش دیگری معایبی برای بوتاکس پیشانی نیز عنوان شده است . علاوه بر مزایای حرفه ای که بوتاکس دارد از جمله شایع ترین معایب بوتاکس پیشانی ، ایجاد عفونت و تورم مناطق مختلف صورت است . همچنین این مشکل نیز در برخی از افراد دیده شده که تزریق بوتاکس باعث واکنش های آلرژیک شده است . البته بوتاکس پیشانی به تنهایی نمی تواند عوارض چندانی داشته باشد . چیزی که این عوارض را به وجود می آورد دوز مصرف داروست . عوارض معمولی و موقت این دارو نظیر قرمزی ، التهاب خارجی، سردرد و تهوع می باشند که بسیار زود گذر است و پس از مدت زمان خاصی از بین می رود لذا این موارد را نمی توان جزو عوارض بوتاکس پیشانی به شمار آورد . اگر به تمام نکات پاکیزگی و حرفه ای گری در این روش توجه شود و به پزشک مناسبی مراجعه کنید ، معمولا عوارض خاصی گریبانگیر شما نخواهد شد .

مزایای بوتاکس پیشانی

مزایای بوتاکس پیشانی

افراد مناسب بوتاکس پیشانی

سوالی که ممکن است برای شما وجود دارد این است که افراد مناسب برای بوتاکس پیشانی چه کسانی هستند . این سوال بسیار شایع است و معمولاً برای انجام بوتاکس در افراد مطرح می شود . باید بگوییم که هر فردی که دچار چین و چروک پیری شده و یا در صورت خود چروک هایی نظیر خط اخم یا خط خنده دارد که می خواهد آنها را برطرف کند، می تواند از روش بوتاکس استفاده کند . برای انجام این روش بهترین سن، ۱۸ سال تا ۷۵ سال است. همچنین زنان باردار نباید از این روش استفاده کنند .

افراد نامناسب برای بوتاکس پیشانی

علاوه بر اینکه در انجام هر روشی باید افراد مناسب آن را شناسایی کنید ، افراد نامناسب برای بوتاکس پیشانی نیز باید شناسایی شوند تا از هرگونه خطر احتمالی جلوگیری گردد. معمولاً برای این کار منع مصرفی وجود ندارد اما بهتر است خانم های باردار از انجام آن دوری کنند . همچنین افرادی که دچار بیماری های مربوط به انعقاد خون است و از داروهای انعقادی استفاده می کنند، هرگز نباید به سمت بوتاکس پیشانی بروند . بروز بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های عفونی از جمله موارد منع مصرف بوتاکس می باشد . همچنین افرادی که در هفته اخیر واکسیناسیون انجام دادند ، نباید در آن هفته به تزریق بوتاکس پیشانی بپردازند . لازم به ذکر است که سنین کمتر از ۱۸ سال نیز برای انجام بوتاکس به هیچ عنوان مناسب نیستند .

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی به این صورت است که پزشک بوتاکس را مستقیماً در عضله های پیشانی شما تزریق می کند . تزریق با سوزن بسیار ظریف و با دقت در ناحیه مشخص شده بر روی صورت انجام می گیرد و اکثر تزریقات در ناحیه خط اخم و در وسط پیشانی برای از بین بردن چروک پیشانی ها انجام می شود . چون تزریق بوتاکس نیاز به بررسی ندارد، بیمار می تواند پس از عمل فعالیت های روزمره را از سر بگیرد .بیمار پس از تزریق باید سر را بالا نگه دارد و خم نشود . ماساژ دادن یا دستکاری ناحیه درمان سبب می شود تا بوتاکس شود و آثار خاصی را به جا می گذارد . یک ساعت پس از انجام بوتاکس پیشانی می توان آرایش ملایمی انجام داد .

قبل و بعد بوتاکس پیشانی

قبل و بعد بوتاکس پیشانی

مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی

از جمله مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی می توان به پرهیز از مصرف الکل اشاره کرد . همچنین شما باید از فعالیت های فیزیکی و سنگین دوری کنید . کسانی که پس از تزریق بوتاکس متوجه کبودی می شوند باید از ویتامین k استفاده کنند . یکی از موارد مهم بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از استفاده از لایه برداری ها نظیر میکرودرم است . پس از تزریق بوتاکس در صورت ناراضی بودن می توانید آن را ترمیم کنید .در صورتی که پس از تزریق بوتاکس متوجه عوارض جانبی شدید ، حتماً باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید .

مراقبتهای قبل از بوتاکس پیشانی

از جمله مراقبت های لازم پیش از تزریق بوتاکس این است که داروی خاصی پیش از انجام آن مصرف نکنید . در این زمینه بهتر است با پزشک خود مشورت انجام دهید . استفاده همزمان از برخی داروها و پشت سر آن تزریق بوتاکس می تواند سبب ایجاد کبودی در ناحیه تزریق شود . وقتی از سلامت جسمی خود برای بوتاکس مطمئن شدید می توانید با نظر پزشک خود برای کم کردن ترس ، از کرم های بی حس کننده ای استفاده کنید که صورت شما را بی حس میکنند. معمولا در استفاده از این کرم ها نباید صرفه جویی کرد و باید لایه ضخیمی از آن را بر روی پوست بمالید .

بوتاکس

بوتاکس

ماندگاری بوتاکس پیشانی

اولین اثرگذاری بوتاکس معمولاً در فاصله زمانی بین ۲ تا ۶ ماه طول می کشد . این ماندگاری برای افراد مختلف متفاوت است در واقع کسانی که اولین تزریق را تجربه می کنند باید در خصوص اهمیت زمان تزریق بعدی خود آگاه باشند و در این در این زمینه کاملا آگاهانه عمل کند . پس از مدتی متوجه خواهید شد که هر تزریق چند ماه برایتان جواب خواهد داد . البته نباید برای تزریق دوم آنقدر صبر کنید تا تاثیر اولین بوتاکس به طور کامل از بین برود . زمانی که بوتاکس ضعیف شده و اثرات تآن کم کم در حال از بین رفتن باشد ؛ بهتر است برای انجام تزریق بعدی اقدام کنید .

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید