عملیات ساخت بیمارستان 150 تختخوابی رفسنجان آغاز شد

& nbsp;

رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان  امروز  در حاشیه این آئین به خبرنگاران  گفت :فاز نخست این بیمارستان با زیربنای چهارهزار مترمربع زمین و با یک هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساخته خواهد شد. 


علی اسماعیلی‌ندیمی افزود: تا سال 1404 تعداد 830 تخت بیمارستانی در رفسنجان و انار نیاز داریم که 150 تخت آن را پیش ‌بینی کرده ایم که بخش خصوصی ایجاد کند و مابقی توسط دولت انجام گیرد. 


وی این را هم اضافه کرد که بیش از یک سال و نیم دنبال مجوزهای اولیه ساخت این بیمارستان بودیم . 
وی تصریح کرد: رفسنجان دارای سه بیمارستان دولتی علی ابن ابیطالب ، نیک نفس و مرادی است که خدمات درمانی به مراجعان ارایه می دهند. 
بیمارستان ابن سینا رفسنجان در زمینی به مساحت پنج هکتار و در 20 هزار متر مربع زیربنا اصلی ساخته خواهد شد. 


براساس این گزارش ، از 150 تخت بستری در بیمارستان سینا 16 تخت متعلق به بخش آی سی یو، 16 تخت سی سی یو، 33 تخت اورژانس و بخش های هیدروتراپی، فیزیوتراپی، پنج اتاق عمل جنرال، سه اتاق عمل قلب و مغز و سه تخت متعلق به آنژیوگرافی است. 


همچنین با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار کرمان ، عملیات اجرایی پارک 19 هکتاری پارک رفسنجان که به عنوان باغ سلامت و با اهدف ایجاد فضای شادی بخش در طبیعت ایجاد می شود نیز آغاز شد. 


وزیر علوم و تحقیقات امروز صبح وارد کرمان شد. 


قرار است امروز صبح منصور غلامی به همراه نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان و استاندار کرمان در همایش توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان سخنرانی کند. 
رفسنجان در یکصد کیلومتری شمال غرب کرمان قرار دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید