در آنکارا پیرمردی ۸۰ ساله به یک بیماری ناشناخته و عجیبی دچار شده است او در چله گرمای تابستان به شدت احساس سرما می کند طوریکه لباس زمستانی می پوشد و در خانه خود بخاری روشن کرده است و با بخاری گرم می شود این پیرمرد ۸۰ ساله در سال ۲۰۱۲ به دلیل بیماری فلبی عمل کرد و بعد از آن شرایط جسمی او کاملا تغییر کرده است طوریکه او اصلا احساس گرما نمی کند او تاکنون به پزشکان زیادی مراجعه کرده است اما هنوز هیچ پزشکی بیماری او را تشخیص نداده است.

بیماری ناشناخته پیرمرد

به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه حریت، «حسن یوسل»، پیرمردی ۸۰ ساله از اهالی حومه آنکارا است که از شش سال گذشته به بیماری عجیب و ناشناخته‌ای مبتلا شده است. او در چله گرمای تابستان به شدت احساس سرمای شدید می‌کند و علاوه بر آنکه مجبور است در تابستان نیز لباس‌های زمستانی بپوشد، باید همواره اتاقش نیز با بخاری گرم شود.

بیماری پیرمرد ترکیه ای

بیماری ناشناخته پیرمرد ۸۰ ساله

 

یوسل که ۳۰ سال از عمرش را به کار در کشور هلند سپری کرده است در سال ۱۹۹۸ به زادگاهش در ترکیه باز می‌گردد. او در سال ۲۰۱۲ به دلیل ابتلا به بیماری قلبی تحت عمل بای پس قرار می‌گیرد و پس از آن شرایط جسمی او کاملا تغییر کرده و هیچگاه احساس گرما نکرده است.

مصاحبه با پیرمرد ۸۰ ساله ترکیه ای

او در مصاحبه با رسانه‌های محلی گفت: طی شش سال گذشته به شدت احساس سرما کرده ام. حتی در تابستان نیز مجبورم لباس‌های گرم زمستانی بپوشم و خانه را کاملا گرم نگه دارم.

وی افزود: تاکنون به پزشکان متعددی مراجعه کرده ام، اما آن‌ها از علت بیماری من سر در نمی‌آورند. همه پزشکان می‌گویند من بیماری نیستم و در شرایط خوب به سر می‌برم، اما علت اینکه را چرا همیشه احساس سرمای شدید دارم، نمی‌دانند.

یوسل در ادامه گفت: حتی در روز‌های تابستان تا مغز استخوان احساس سرما می‌کنم. مشکل من در روز بیشتر از شب است. مادرم نگران من است و مدام می‌خواهد چوب بیشتری برای بخاری بخرد.

پسر او برای نخستین با بیماری او را رسانه‌ای کرده است تا شاید از این طریق درمانی برای این عارضه معرفی شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید