عمل بینی مدل عروسکی چیست ؟

بینی مدل عروسکی زمانی رواج پیدا کرد که رسانه های جمعی فراگیر شد واستاندارها برای زیبایی جهانی شد. بینی عروسکی به بینی گفته می شود که بینی فرد از نیم رخ زاویه 90 درجه داشته باشد البته تا زاویه 105 هم جز معیارهای زیبایی بشمار می رود .

معیار زیبایی براساس تجزیه وتحلیل صورت زیبا ترین افراد انجام می گیرد که البته اندازه وشکل وزوایای قسمت های مختلف بینی این افراد مورد بررسی قرار گرفته است .تفاوت بینی مدل عروسکی با بینی طبیعی در این است که مدل بینی عروسکی یا بینی فانتزی زاویه بینی با لب 90 درجه باشد.

بعضی از جراحان زیبایی این زاویه را تا 105 درجه هم می رسانند که در این حالت بینی سربالا تر وعروسکی ترو یا بااصطلاح سرسره ای خواهد شد اگر این زاویه بیشتر از 105 باشد ظاهر بینی نازیبا خواهد شد وبه آن بینی خوکی گفته می شود .

جراحان برای اینکه بینی را عروسکی عمل کنند روی بینی را یک قوس به حالت مقعر ایجاد کرده که اگر در این انحنا زیاد روی شود بینی از حالت عروسکی خارج شده وبااصطلاح به آن بینی زین اسبی گفته می شود .در جراحی بینی اگر بینی فرد بزرگ باشد واین بینی دارای قوس وافتادگی هم باشد پزشک جراح اگر فقط نواقص را رفع کند بینی شکلی طبیعی وساده به خود می گیرد ولی اگر قوس بینی را بیشتر کرده وآن را کوچکتر کند بینی شکلی عروسکی وفانتزی می گیرد .

عمل بینی به شکل طبیعی برای افرادی که به جراحی بینی حساس هستند بهتر است چون بینی شکل طبیعی دارد وکسی متوجه عمل بینی وی نخواهد شد.

ولی اگر فردی دوست دارد بعد از جراحی بینی او جلوه بیشتری داشته باشد وجلب توجه کند توصیه ما جراحی به شکل عروسکی یا فانتزی است .

افراد مناسب برای جراحی بینی مدل عروسکی

بینی عروسکی

بینی مدل عروسکی

افراد مناسب بینی مدل عروسکی برای بینی عروسکی چه کسانی هستند. بیشتر افرادی که برای عمل بینی به جراح مراجعه می کنند خواستار عمل بینی به شکل فانتزی یا همان عروسکی هستند که بیشتر این افراد را زنان تشکیل می دهند .جالب است بدانید عمل بینی به شکل عروسکی برای همه بینی ها قابل اجرا نیست بهترین گزینه برای عمل عروسکی وفانتزی بینی های غضروفی است .

بینی گوشتی وبزرگ اصلا مناسب عمل عروسکی وفانتزی نیست ضمنا باید متذکر شد بینی مرکز صورت هر فرد است وباید کاملا متناسب با بقیه اجزای دیگر باشد مثلا بینی بسیار کوچک برای افرادی که صورت آنها بزرگ است اصلا مناسب نیست .

نکته مهم در جراحی بینی این است که فرد باید بهترین جراح ومشاور را انتخاب کرده تا قبل از عمل از همه جنبه های این جراحی آگاه شود ودید واقع بینانه ای نسبت به جراحی بینی خود داشته باشد .

عوارض بینی مدل عروسکی

بینی عروسکی

بینی مدل عروسکی

عوارض جراحی بینی مدل عروسکی چیست؟ در بینی فانتزی یا همان عروسکی برای ایجاد تغییرات زیاد پزشک مجبور است از نسج بینی به مقدار زیاد تر از معمول بردارد که این مسئله در دوتا سه سال اول مشکلی به وجود نمی آورد ولی در سالهای آینده به دلیل تنگ شدن مجرای بینی باعث ایجاد گرفتگی بینی شده ومشکل تنفسی برای فرد به وجود می آورد.

نصف عمل تنفس هر فرد به وسیله بینی صورت می گیرد که اگر به شکل عروسکی وفانتزی عمل شده باشد تنفس فرد دچار اشکال خواهد شد

با افزایش سن بدن کلاژن کمتری خواهد ساخت وحالت الاستیسیته پوست خیلی کمتر ازسن جوانی فرد است که اگر در سن پایین عمل بینی مدل عروسکی انجام داده باشید بینی شما در سالهای پیری دچار مشکل می شود.

اگر از عمل بینی مدل عروسکی پشیمان شوید وبخواهید دوباره عمل بینی انجام دهید این کار بسیار سخت خواهد بود زیرا نسج بینی شما در عمل عروسکی یا فانتزی از بین رفته وباید از غضروف گوش یا دنده ویا غلاف عضله گیجگاهی استفاده کرد ،

این بدین معناست که یک عمل جراحی ساده دو ساعته تبدیل می شود به یک عمل سخت پنج ساعته .

وباید به این نکته توجه کرد که هر چیزی به صورت طبیعی ومعمول خود زیباست واغراق در هر کاری جز پشیمانی چیز دیگری نخواهد داشت. سن عمل بینی در دختران 15 سال ودر پسران 17 سالگی می باشد البته به شرط رشد کامل جسمی وذهنی این عمل در سنین پایین انجام می گیرد .اطفال وافراد مسن وافرادی که از بیماری سرطان وعفونت حاد و امراض ناتوان کننده مزمن بیماری قلبی شدید رنج می برند نباید جراحی بینی برای آنها انجام گیرد.

هزینه عمل جراحی بینی مدل عروسکی

هزینه عمل جراحی بینی مدل عروسکی در کشور ایران بستگی به منطقه ای که در آن زندگی می کنید ونواقصی که بینی دارد وکادر پزشکی وخدمات بیمارستان ، تجربه ومهارت جراح بین 3 تا 20 میلیون متغییر است .انجام عمل بینی برای زیبایی به هیچ وجه مشمول بیمه نخواهد شد.

بینی سرسره ای

بینی عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی سرسره ای همان بینی مدل عروسکی است که بیشتر دستکاری شده وقوس آن هم نسبت به بینی فانتزی وعروسکی بیشتر است وبااصطلاح سربالا تر از مدل عروسکی است .

زاویه بینی با لب 105 درجه ویا شاید کمی بیشتر میشود در کشورهای خارجی وپیشرفته این مدل عمل ها در حدود 50 تا 60 سال پیش انجام می شد، که پس از گذشت چند سال متوجه عوارض تنفسی که برای فرد به وجود می آمد شدند و متوقف شد، وبیشتر در کشورهای خارجی تلاش برای طبیعی جلوه دادن این عمل ها است تا چهره فرد با رفع نواقص موجود در بینی حالت طبیعی وزیبای خود را از دست ندهد.

جالب است بدانید واژه های سرسره ای وعروسکی یا فانتزی در هیچ کتاب طبی وعلمی برای جراحی بینی یافت نمی شود این قبیل واژه ها برای تبلیغات بکار برده می شود وباید ذکر کرد که افراد با بینی استخوانی بیشتر مناسب عمل بینی به شکل فانتزی وسرسره ای هستند.

در آخر لازم به ذکر است که پوست هم در عمل زیبایی بینی تاثیر بسزایی دارد افرادی که پوست نازک دارند کوچکترین ناهماهنگی را در استخوان بینی به نمایش می گذارد وبینی گوشتی که ضخامت پوست بالا است هم در جراحی بینی تغییرات زیادی نمی کند ولی ضخامت پوست در حد متوسط برای انجام جراحی بینی گزینه مناسبی است .

معیار زیبایی بینی در هر فرد بستگی به منطقه ای که در آن زندگی می کند جنس فرد، قومیت وفرهنگ ، آناتومی بدن وی متغییر است مهم ترین مسئله در تعیین یک بینی زیبا این است که بینی را به طور مجزا در صورت فرد در نظر نگیرید.

بلکه با بقیه اجزای صورت باید سنجیده شود وچیزی که باید به آن توجه داشت این است که سایز وشکل بینی مهم نیست بلکه تناسب میان اجزای صورت وبینی مهم است .

هزینه عمل بینی مدل عروسکی

هزینه عمل های جراحی مطمئنا بسیار هنگفت هستند، این در حالی است که بیشتر این عمل ها از ریسک بالایی برخوردار هستند و عمل جراحی بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این اوصاف آیا می دانید هزینه عمل بینی عروسکی چقدر است؟ هزینه ی عمل بینی با توجه به نوع و فرم آن مشخص شده و در حال حاضر میانگینی حدود 6 تا 18 میلیون تومان دارد.

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

بینی مدل عروسکی

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید