بیوگرافی آزاده نامداری

آزاده نامداری متولد نهم آذر 1363 از شهرستان سنقر از توابع کرمانشاه است. وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است. مجری تلویزیون ایران (سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران) است .او با اجرا در برنامه تازه ها در سیمای خانواده به شهرت رسید. آنچه که این روزها شنیده می شود بازیگری آزاده نامداری در مقابل دوربین شهبازی در فیلم سینمائی نسیم است. همسران آزاده نامداری : فرزاد حسنی ( همسر سابق ) و سجادی عبادی (فعلی) نام دارند.

آزاده نامداری

زندگی نامه آزاده نامداری

شروع فعالیت و زندگی حرفه ای

او کار خود را با همکاری با شبکه زاگرس (کرمانشاه) آغاز کرد و سپس با کمک اقبال واحدی به تهران آمد و در برنامه «خط مستقیم» شبکه تهران به تهیه کنندگی سعیدغفاری و رضا داستانی به اجرا در تلویزیون ادامه داد. نامداری در سال ۱۳۸۴ به عنوان مجری بخش تازه ها در برنامه سیمای خانواده شبکه یک شروع به فعالیت کردکه تا ۴ سال ادامه داشت که در بهمن ۱۳۸۸ به اجرای خود در تازه ها پایان داد.در ادامه مجری برنامه غیرمنتظره شد که روزهای شنبه تا چهارشنبه از شبکه دو سیما پخش می شد. سری اول برنامه غیرمنتظره در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۸۹ آغاز شد و در تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۸۹ به پایان رسید. سری دوم این برنامه از ۱ آبان ۱۳۸۹ آغاز شد و در آخرین پنجشنبه سال به کار خود پایان داد.

آزاده نامداری

کاریکاتور آزاده نامداری

در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ در سری جدید برنامه غیرمنتظره با عنوان جمع ما به عنوان مجری حضور پیدا کرد. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیما، به تهیه کنندگی الهه بهبودی به صورت زنده از شنبه تا سه شنبه بعد از خبر ۲۰:۳۰ و در ۶۰ قسمت ۴۰ دقیقه ای پخش می شد و سری اول آن تا اول ماه رمضان آن سال ادامه یافت. وی همچنین سابقه اجرای برنامه « ورزش امروز» شبکه جام جم ۱، همچنین اجرای برنامه «شب نشینی» از شبکه جهانی جام جم، برنامه های مناسبتی، برنامه رادیو هفت و برنامه «صبحی دیگر» از شبکه آموزش را در کارنامه خود دارد.

او سال ۱۳۹۱ را در حالی با برنامه سال تحویل در کنار احسان علیخانی آغاز کرد که در همان تعطیلات نوروزی، اجراء هر شب برنامه جنجالی «خانمی که شما باشی» را بر عهده داشت ولی به ناگاه خبری مبنی بر منع فعالیت وی، در کنار فرزاد حسنی و احسان علیخانی پخش شد.پس از نه ماه دوری از تلویزیون بالاخره نام او به عنوان نویسنده در برنامه پشت صحنه احسان علیخانی ظاهر شد.

با آغاز سال ۱۳۹۲ نامداری سری دوم برنامه «خانمی که شما باشی» را نویسندگی، مجری گری و تهیه کنندگی کرد.تا کنون پنج سری از برنامه «خانمی که شما باشی» از شبکه دوم سیما پخش گردیده است. در تاریخ ۲۵ مهر ماه در حالی که زمزمه ممنوع التصویری وی شایعه شده بود با حضور در در برنامه شب آدینه، رکورد آمار پیامکی صدا و سیمای مرکز استان همدان را شکست. این مجری جوان در حالی از حضور خود در سال ۹۴ با ششمین سری از برنامه مستند خود با عنوان خانمی که شما باشی، در تلویزیون، خبر داده بود که یکبار دیگر برنامه اش توقیف شد در حالی که تیزرهای این برنامه از شبکه دو پخش شده بود.

آزاده نامداری

آزاده نامداری

نامداری نخستین مجری تلویزیون بود که «چادر ملی» و «چادر قهوه ای» پوشید. او در مصاحبه با مجله زندگی ایدئال در سال ۱۳۹۴ گفت برخاسته از یک خانواده سنتی است و تا هفت نسل قبل از او همه در خانواده شان چادر بر سر می کرده اند.

نامداری در سال ۹۵ پس از سه سال دوری از عرصه اجرا با برنامه گفتگو محور آبان بر روی شبکه آپارات مجدداً به صحنه بازگشت. او در در این برنامه به گفتگوهای چالشی با فعالان مختلف زن در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرداخت. او همچنین در همین سال، کتابی در قالب مجموعه داستانی کوتاه با همین نام توسط انتشارات علمی فرهنگی منتشر کرد.

زندگی شخصی

در اردیبهشت ۱۳۹۲، فرزاد حسنی و آزاده نامداری با حضورشان در کنسرت فرزاد فرزین ازدواج خود را رسانه ای کرده و در ۶ تیر ۱۳۹۲ به عقد هم درآمدند و سید حسن خمینی عاقد آن ها بود. اما بعد از حدود یک سال در خرداد ۱۳۹۳ این دو از هم جدا شدند و در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ خبر جدایی آزاده نامداری از فرزاد حسنی رسماً توسط آزاده نامداری رسانه ای گشت. آزاده نامداری علت این جدائی را با انتشار عکسی از خودش با چشم کبود در اینستاگرام، خشونت فرزاد حسنی اعلام کرد.وی هم اکنون همسر سجاد عبادی پسر رحیم عبادی است. حاصل این ازدواج دختری به نام گندم عبادی است.

آزاده نامداری

تصویر منتشر شده از صورت آسیب دیده آزاده نامداری

آزاده نامداری

آزاده نامداری و فرزاد حسنی

آزاده نامداری و همسر دومش

آزاده نامداری و همسر دومش

آزاده نامداری

گندم عبادی فرزند آزاده نامداری

انتشار تصاویر بدون حجاب

از حواشی آزاده نامداری جنجال کشف حجاب او همچنان سرزبان هاست. در اوایل مرداد ۱۳۹۶ فیلم و عکس هایی از آزاده نامداری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که او را بدون پوشش سر در یک مکان عمومی (پارک) در شهری در سوئیس نشان می دهد. انتشار این تصاویر بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشت.در شبکه های اجتماعی عده ای آزاده نامداری را به «ریاکاری» متهم و از انتشار این عکس ها حمایت کردند. این اتهام به این دلیل مطرح شد که او در برنامه های تلویزیونی و در مصاحبه های خود همواره به عنوان چهره ای شناخته می شد که فعالانه از «حجاب کامل» بخصوص «چادر مشکی» دفاع و برای آن تبلیغ می کرد. گروهی دیگر انتشار این تصاویر را «نقض حریم خصوصی» خواندند و انتشار عمومی آن را «غیرقانونی» یا «غیراخلاقی» دانستند.

آزاده نامداری در ۲ مرداد ۱۳۹۶ در یک پیام ویدئویی به انتشار این تصاویر واکنش نشان داد و گفت در مکانی سرسبز بوده که «محارم» او حضور داشتند. در پاسخ، برخی موضوع غیرقانونی بودن انتشار این تصاویر را به دلیل حضور خانم نامداری در یک مکان عمومی نابجا دانستند و اعتقاد داشتند که او یک چهره عمومی است که در بسیاری از موارد به صورت خودخواسته و فعال از «حجاب کامل» دفاع کرده، بنابراین نه تنها انتشار تصاویر او غیراخلاقی نیست بلکه حتی برای روشنگری افکار عمومی لازم است.

آزاده نامداری در سوئیس

آزاده نامداری در سوئیس

مرگ ناگهانی و پر حاشیه

در ۷ فروردین ۱۴۰۰، شبکه های اجتماعی و رسانه های داخل کشور خبر درگذشت آزاده نامداری را منتشر کردند و اعلام کردند که پیکر آزاده نامداری در آپارتمان محل سکونتش در منطقه سعادت آباد در غرب تهران کشف شد.ه است .خبرگزاری مهر به نقل از یک «منبع آگاه» ناشناس علت درگذشت وی را خودکشی عنوان کرد و خبرگزاری ایرنا به نقل قول یک مقام اورژانس تهران نوشت «از زمان فوت آزاده نامداری ۴۸ ساعت گذشته بوده است و به همین دلیل چهره او در ابتدا قابل شناسایی نبود»

و در نهایت یک روز پس از اعلام خبر درگذشت نامداری، سرپرست دادسرای جنایی تهران با اشاره به اینکه در کالبدشکافی جسد اثری از ضرب و جرح مشاهده نشده، فرضیهٔ قتل او را رد کرد و وجود داروی قوی ضد افسردگی در آزمایش سم شناسی پزشکی قانونی را نشان دهندهٔ خودکشی احتمالی نامداری دانست و گفت در منزل نامداری دست نوشته های خطاب به دخترش به شکل وصیت و خداحافظی و داروهایی که استفاده می کرده یافت شده اند. با وجود همه این گمانه زنی علت قطعی مرگ آزاده نامداری هنوز مشخص نشده و آزمایش ها و بررسی هم چنان ادامه دارد . پیکر مرحوم آزاده نامداری در ۹ فروردین ۱۴۰۰ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد

آزاده نامداری

تشییع جنازه آزاده نامداری

سایر فعالیت ها

 • اجرای برنامه تازه ها شبکه یک
 • اجرای برنامه غیرمنتظره شبکه دو
 • اجرای برنامه جمع ما شبکه دو
 • اجرای برنامه زنده رود شبکه اصفهان
 • اجرای برنامه رادیو هفت شبکه آموزش
 • اجرای برنامه ورزش امروز
 • اجرای برنامه نوروزی شبکه دو (سه سال متوالی)
 • اجرای برنامه شاخه طوبی شبکه سه
 • اجرای برنامه یک برش زندگی شبکه دو
 • اجرای برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش
 • اجرای برنامه شب نشینی شبکه جام جم
 • اجرای برنامه ورزش امروز شبکه جام جم
 • اجرای مراسم خیریه کودکان نقص ایمنی
 • اجرای مراسم جشن نفس
 • حضور در مستند تلویزیونی جشنواره زمستانی همدان با بازی شقایق دهقان ، فلور نظری و مهران رجبی
 • اجرای مراسم اختتامیه جشنواره زمستانی همدان
 • مجری و منتقد جلسه نقد و بررسی فیلم ترانه شرقی در دانشگاه آزاد همدان با حضور احسان صدیقی کارگردان، کریم اکبری مبارکه بازیگر و علی وزینی منتقد
 • اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کودک در همدان (۱۶ الی ۲۰ مهرماه ۱۳۸۹)
 • اجرای جشنواره فیلم صد ثانیه (اسفند ۱۳۸۹)
 • اجرای نقد و بررسی فیلم سینمایی هیچ در کانون فیلم دانشگاه آزاد اسلامی همدان
 • خوانش کتاب دا شبکه یک سیما
 • مشاور و نویسنده برنامه پشت صحنه ( احسان علیخانی )
 • اجرای مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان (۱۵ الی ۲۱ مهر ماه ۹۳)
 • تهیه کننده، نویسنده، راوی و مجری شش سری برنامه تلویزیونی «خانومی که شما باشی»
 • بازیگر فیلم مالاریا به کارگردانی پرویز شهبازی
آزاده نامداری

آزاده نامداری در مالاریا

عناوین کسب شده

از افتخارات آزاده نامداری تنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب عنوان بهترین مجری شبکه دو در مراسمی با حضور دارابی معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیونی ۱۳۸۹
 • کسب عنوان سومین مجری برتر تلویزیون از سوی نویسندگان و منتقدین ماهنامه سروش ۱۳۸۹
 • کسب عنوان برترین مجری سال از سوی نویسندگان و منتقدین پایگاه خبری، تحلیلی سینمافا در سه سال متوالی

اینستاگرام آزاده نامداری

اینستاگرام آزاده نامداری با نام کاربری azadenamdari.original فعال است.

تصاویر آزاده نامداری

آزاده نامداری

مراسم تدفین آزاده نامداری

آزاده نامداری

خاکسپاری آزاده نامداری

آزاده نامداری

تصاویر جدید آزاده نامداری

آزاده نامداری

تصاویر آزاده نامداری

آزاده نامداری

آزاده نامداری

آزاده نامداری

گندم عبادی

آزاده نامداری

آزاده نامداری و دخترش

آزاده نامداری

تصاویر آزاده نامداری

آزاده نامداری

جدیدترین تصاویر آزاده نامداری

آزاده نامداری

آزاده نامداری

آزاده نامداری

تصاویر اینستاگرام آزاده نامداری

آزاده نامداری

تصویر آزاده نامداری به روی مجله

آزاده نامداری

خانواده آزاده نامداری

آزاده نامداری

سینمایی مالاریا از آثار سینمایی آزاده نامداری

آزاده نامداری

آزاده نامداری

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید