الهام اخوان متولد 9 شهریور سال 1367 در تهران است. وی فارغ التحصیل لیسانس تئاتر و فوق لیسانس کارگردانی می باشد، که کارش را با تئاتر آغاز کرد. این روزها الهام اخوان در سریال باخانمان به کارگردانی برزو نیک نژاد نقش آفرینی می کند. در تانما با بیوگرافی الهام اخوان بیشتر آشنا شوید.

الهام اخوان

بیوگرافی الهام اخوان

زندگینامه الهام اخوان

الهام اخوان در خانواده ای 5 نفره متولد شده است و دارای یک خواهر به نام عطیه و یک برادر بزرگتر از خودش به نام امیر است مادرش خانم پوران میرزایی می باشد.

وی در مدرسه بهشت آیین اصفهان درس خوانده است.

در 11 سالگی اولین بار از ویدیو کلوپ برادرش با فیلم آمریکایی همشهری کین به کارگردانی اورسن ولز وارد خانه شد که جذاب ترین تجربه اش بود.

خانم اخوان فعالیت خود را از سال 1383 وقتی 16 ساله بود با تئاتری به کارگردانی ابراهیم ابراهیمان از اصفهان شروع کرد تا اینکه در تهران آن را پیگیری کرد. سپس از دوران دانشجویی به عنوان منشی صحنه شروع به کار کرد.

به واسطه تئاتری که سال 1397 در سالن انتظامی روی صحنه برد وجه دیگری ازش دیده شد تا اینکه توسط برزو نیک نژاد و سعید خانی برای بازی دعوت شد. از آثار شاخص وی به عنوان بازیگر و منشی صحنه می توان به دوزیست، ساخت ایران ۲ ، پنجری، شیرین قناری اشاره کرد.

الهام اخوان در سال ۹۵ به عنوان منشی صحنه در سریال پنجری با کارگردانی برزو نیک نژاد نیز فعالیت داشت و در همین سال در سریال همسایه ها به کارگردانی مهران غفوریان در کنار بازیگران از جمله سید جواد رضویان ، سیروس گرجستانی ، شیرین صفدی همکاری داشت. سپس الهام اخوان بعد از آن در سال ۹۶ با سریال ساخت ایران ۲ به عنوان منشی پشت صحنه در کنار بازیگران مطرح چون محمدرضا گلزار ، سارا بهرامی ، سحر دولتشاهی و امین حیایی توانست تجربه خوبی به دست آورد.

به این ترتیب خانم اخوان اولین تجربه خود را با فیلم دوزیست در نقش مریم کنار بازیگرانی چون جواد عزتی و ستاره پسیانی به دست آورد. این فیلم در جشنواره فیلم فجر 98 اکران شد.

از مهمترین آثار اخوان در قامت منشی صحنه می توان به سریال شبکه خانگی ساخت ایران 2، و سریال های تلویزیون همیشه ها، پنچری و … اشاره کرد.

ازدواج الهام اخوان

او ازدواج نکرده است اما شایعاتی درباره ی ازدواج او وجود دارد که با آقای یزدان فتوحی، بازیگر، کارگردان و نویسنده موفق سینما و تلویزیون برای مدتی رابطه ی عاشقانه داشته و می گویند که نامزد کرده است. اما هنوز هیچ اطلاعات دقیقی از این موضوع وجود ندارد.

آثار الهام اخوان

سریال

  • 1399 باخانمان (برزو نیک نژاد)

سینمایی

  • 1397 دوزیست (برزو نیک نژاد)

منشی صحنه

  • 1394 سریال فوق سری (محمدرضا ورزی)
  • 1394 سینمایی یادم تو را فراموش (علی عطشانی)
  • 1395 سریال پنچری (برزو نیک نژاد)
  • 1395 سریال همسایه ها ( مهران غفوریان )
  • 1396 نمایش خانگی ساخت ایران 2 (برزو نیک نژاد)

اینستاگرام الهام اخوان

الهام اخوان از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و elham.akhaavan نشانی اینستاگرام الهام اخوان است.

تصاویر الهام اخوان

الهام اخوان

الهام اخوان در سریال باخانمان

الهام اخوان

الهام اخوان در سینمایی دو زیست

الهام اخوان

الهام اخوان و دوستانش

الهام اخوان

الهام اخوان در کنار هادی حجازی فر

الهام اخوان

الهام اخوان منشی صحنه

الهام اخوان

الهام اخوان در کنار پژمان جمشیدی و ستاره پسیانی

آیا این مطلب مفید بود؟ 104
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید