امیرحسین قهرایی است بازیگران کارگردان و عکاس های صدا و سیما و سینما است که در سال ۱۳۳۲ متولد شده است فارغ التحصیل رشته فیلمسازی و کارگردانی از انگلستان می باشد . بیشترین شهرت امیرحسین قهرایی به دلیل ساخت برنامه های دوربین مخفی است و تا کنون هزار آیتم دوربین مخفی تولید کرده است . در ادامه با زندگینامه امیر حسین قهرایی آشنا می شویم.

بیوگرافی امیر حسین قهرایی

امیرحسین قهرایی فعالیت خود را از سال ۱۳۵۹ آغاز کرده است . آخرین فعالیت امیرحسین قهرایی مربوط به فیلم بازی می باشد که در سال ۱۳۹۷ و در ژانر کودک ساخته شده و دارای دیپلم افتخار و جایزه مرکز توسعه سینمایی کودکان می باشد و پروانه زرین بهترین کارگردانی در بخش سینمای ایران را گرفته است. در شهریور ۱۳۹۸ این اثر از امیرحسین قهرایی موفق به دریافت جایزه از جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان شده است .از جمله کارهای خاطره انگیز آقای قهرایی می توان به سریال علی کوچولو اشاره کرد که اولین کار حرفه ای خود در زمینه کارگردانی می باشد. از دیگر کارهای او در ژانر کودک، چاق و لاغر می باشد. سام درخشانی برای اولین بار در سریال شب زدگان به در سال ۱۳۸۷ به کارگردانی امیرحسین قهرایی به جلوی دوربین رفت .

همسر امیر حسین قهرایی

امیر حسین قهرایی

امیرحسین قهرایی عنوان کرده است که یک بار در اوایل انقلاب به ایتالیا رفته بود و در مکانی نشسته بود. پس از مدتی فردی ژاپنی پایه دوربین گذاشت و مشغول به عکاسی شد. او در تمام عکس های این فرد قرار گرفت و شکلکهای درآورد. همچنین به عنوان کرده است که در ساخت دوربین مخفی یک بار کتک خورده و یکی از جذاب ترین خاطره های او در خصوص ساخت دوربین مخفی میباشد. امیرحسین قهرایی در دورهمی گفته است که ساختن کار دوربین مخفی بسیار سخت است و به همین دلیل است که او در این حوزه کم کار می باشد . البته یکی دیگر از مشکلاتی که این فرد در ساخت دوربین مخفی داشته است، نبود اسپانسر و بالا بودن هزینه های ساخت دوربین مخفی است .

اینستاگرام امیر حسین قهرایی

اینستاگرام امیر حسین قهرایی

البته که امیرحسین قهرایی تجربه های ساخت سریال های متنوعی را داشته است اما بیشتر مردم او را با برنامه های دوربین مخفی می شناسند. دوربین مخفی شوخی با ستارگان از کارهای شناخته شده است که در شبکه نمایش خانگی نیز پخش شده است در این دوربین مخفی ها با هنرمندانی نظیر پرویز پرستویی، لیلا بلوکات ، حسن جوهرچی، مهران غفوریان ، مهرداد صدیقیان ، باران کوثری ، بیژن بنفشه خواه، امیر نوری ، سحر ولدبیگی ، کامران تفتی و شهره سلطانی همکاری داشته است. از دیگر دوربین مخفی های او می توان به شوخی با شما اشاره کرد که در آن با فوتبالیست ها شوخی می کند . بزرگترین ترس این کارگردان زلزله می باشد و در دوران قرنطینه سایتی را راه اندازی کرده که در آن به صورت رایگان به همه آموزش های عکاسی می دهد .

امیرحسین قهرایی

امیرحسین قهرایی

ازدواج امیرحسین قهرایی

همسر امیر حسین قهرایی خانم نسرین رفشا می باشد که در سال ۱۳۹۳ متاسفانه بر اثر سکته قلبی فوت شد . خانم نسرین افشا به همراه محمد صمیمی و دیگر نویسندگان در نوشتن متن های دوربین مخفی به وی بسیار کمک کردند .

بیوگرافی امیر حسین قهرایی

بیوگرافی امیر حسین قهرایی

آثار امیر حسین قهرایی

از جمله آثار امیرحسین قهرایی می توان به موارد زیر اشاره کرد .

تلویزیون

 • مجموعه گشت و گذار (کارگردان، ۱۳۶۴)
 • علی کوچولو (کارگردان، ۱۳۶۴)[۳]
 • چاق و لاغر (نویسنده و کارگردان، ۱۳۶۸)[۴]
 • شب زدگان (تهیه کننده و کارگردان، ۱۳۷۸)[۵]
 • مجموعه دوربین مخفی (نویسنده و کارگردان، ۱۳۷۰)
 • قصه های تهرانی (کارگردان، ۱۳۸۵)
 • دوربین کنجکاو (نویسنده و کارگردان، ۱۳۸۸)

سینما

 • خانه آقای حقدوست (بازیگر، ۱۳۵۹)[۶]
 • زمان از دست رفته (دستیار کارگردان، ۱۳۶۸)[۷]
 • سفر پرماجرا (بازیگر، ۱۳۷۴)[۸]
 • بازیوو (کارگردان، ۱۳۹۸)[۹]

شبکه خانگی

 • شوخی با شما (نویسنده و کارگردان)
 • شوخی با ستارگان (کارگردان، ۱۳۹۲)
آثار امیرحسین قهرایی

آثار امیرحسین قهرایی

اینستاگرام امیر حسین قهرایی

آقای قهرایی در اینستاگرام نیز فعالیت دارد و آدرس صفحه ایشان به صورت amir_ghahrai می باشد .

تصاویر امیر حسین قهرایی

آثار امیر حسین قهرایی

آثار امیر حسین قهرایی

امیر حسین قهرایی

امیر حسین قهرایی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید