حمیدرضا عطایی متولد 23 تیر سال 1363 در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه آزاد است و به صورت اتفاقی وارد عرصه بازیگری شده است. در تانما با بیوگرافی حمیدرضا عطایی بیشتر آشنا شوید.

حمیدرضا عطایی

بیوگرافی حمیدرضا عطایی

زندگینامه حمیدرضا عطایی

حمیدرضا عطایی سالها به ورزش بوکس و شنا مشغول است و حرفه اصلی اش شنا و نجات غریق است هم اکنون هم عضو فدارسیون شنا می باشد. وی نوه حاج ابراهیم عطایی عظیمی است که اصالتا رویینی می باشد.

حمیدرضا عطایی مجرد است و در صفحات مجازی اش هم خانواده اش را از حاشیه کارش دور کرده و معمولاً تصاویر خود را به نمایش می گذارد.

اصلا قرار نبود هنرپیشه شود و به این موضوع فکر هم نمی کرد تا اینکه در سال 82 برای آموزش به تیم سریال مختار نامه پیوست و به دنیای بازیگری راه یافت.

حمیدرضا بازیگر خوب کشورمان بدون هیچگونه برنامه ریزی و به طور خیلی اتفاقی وارد عرصه بازیگری شد. وی قبل از بازیگری به طور جدی مشغول ورزش هایی همچون شمشیرزنی و سوارکاری بود و به طور اتفاقی با عوامل سریال مختارنامه آشنا شد. حمیدرضا نقش صایب بن مالک اشعری را در سریال مختارنامه برعهده داشت.

او در سال ۱۳۹۱ با بازی در سریال یلدا ساخته حسن میرباقری برادر داوود میرباقری به طور جدی وارد عرصه تلویزیون شد اما نقش وی در سریال آسمان من موجب شد تا چهره اش در میان مخاطبان تلویزیون دیده و شناخته شود. از آن به بعد دیگر فعالیت جدی نداشت تا اینکه در سال ۱۳۹۸ با نقش آفرینی در سریال تلویزیونی ترور خاموش مجدد به تلویزیون بازگشت.

حمیدرضا عطایی بازیگری است که نخستین بار با مجموعه تلویزیونی« مختارنامه» به کارگردانی داوود میرباقری و در نقش مهمی مانند شخصیت« صائب بن مالک» در تلویزیون دیده و از آن پس نامش با این شخصیت در ذهن مخاطب ماندگار شد.

آقای عطایی که تجربه بازی در مجموعه تلویزیونی "مختارنامه" را داشت، برای ایفای یکی از نقش های اصلی، به گروه بازیگران سریال "خانه امن" به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری و کارگردانی احمد معظمی پیوست.

حمیدرضا عطایی در اوج شروع کرد و بدن ورزیده و همیشه آماده اش مهمترین عامل موفقیت او بوده است. او در طول این مدت هنرپیشگی را تکمیل کرد و درس ها و کتابهای زیادی در این خصوص خواند و کلاس هایی هم رفت. البته نباید از ظاهر خاص او نیز صرف نظر کرد موهای خرمایی و چشمان سبز عطایی او را به لحاظ ظاهری بسیار برای هنرپیشگی آماده کرد.

ازدواج حمیدرضا عطایی

از وضعیت ازدواج و همسر حمیدرضا عطایی اطلاعات دقیقی در دست نیست. به نظر می آید آقای بازیگر هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

آثار حمیدرضا عطایی

سریال

  • 1390 مختارنامه (داوود میرباقری)
  • 1391 یلدا (حسن میرباقری)
  • 1394 آسمان من (محمدرضا آهنج)
  • 1398 ترور خاموش (احمد معظمی)
  • 1399 خانه امن (احمد معظمی)

اینستاگرام حمیدرضا عطایی

حمیدرضا عطایی از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و hamidataei23 نشانی اینستاگرام حمیدرضا عطایی است.

تصاویر حمیدرضا عطایی

حمیدرضا عطایی

حمیدرضا عطایی در سریال خانه امن

حمیدرضا عطایی

حمیدرضا عطایی در آسمان من

حمیدرضا عطایی

حمیدرضا عطایی در یلدا

حمیدرضا عطایی

حمیدرضا عطایی در سریال ترور خاموش

حمیدرضا عطایی

حمیدرضا عطایی در سریال مختارنامه

حمیدرضا عطایی

کیان در سریال خانه امن

حمیدرضا عطایی

سائب بن مالک در مختارنامه

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید