خلاصه ای از زندگی و فعالیت هنری خیام وقار کاشانی 

خیام وقار کاشانی   بازیگر ایرانی زاده کاشان است که در عرصه تئاتر ، سینما و تلویزیون فعالیت چشمگیری دارد . این بازیگر 38 ساله ایرانی این روزها در سریال خانواده دکتر ماهان ایفای نقش کرده است و جنگل بان سریال خانواده دکتر ماهان همان خیام وقار کاشانی است . خیام وقار کاشانی در  خانواده دکتر ماهان در نقش علی بازی کرده  است و الحق که به خوبی و ظرافت  این نقش را به نمایش گذاشته است. وقار کاشانی  بتازگی در سریال دلدار در ماه رمضان ۹۸ نیز  ایفای نقش کرده است اگر شما هم بیننده این سریال بوده اید و بدتان نمی آید که با علی در سریال خانواده دکتر ماهان یا همان خیام وقار کاشانی بیشتر آشنا شوید با ما همراه شوید .

خیام وقار کاشانی

خیام وقار کاشانی

بیوگرافی خیام وقار کاشانی 

خیام وقار کاشانی؛ بازیگر و کارگردان ایرانی، در ۱ مرداد ۱۳۶۰ در کاشان به دنیا آمده و فارغ التحصل لیسانس بازیگری  است او متأهل است و دختری به نام باران دارد  .وقار کاشانی  به دلیل علاقه به بازیگری و سینما از دوران دانش آموزی در فعالیت های هنر و فرهنگی مدرسه شرکت می کرد و یکی از اعضای فعال این گروه ها بود.

از سال ۷۶ بطور جدی در زمینه تئاتر در شهر زادگاهش کاشان کار کرده و چندین اجرای روی صحنه داشته است.

او اولین بازی خود را در سال ۸۷ در سریال کارآگاهان انجام داد و تاکنون چند سریال و فیلم سینمایی چون تابو را ایفای نقش کرده است.

همچنین علاوه بر بازیگری و درخشش در ایفای نقش در زمینه کارگردانی نیز چندین اثر بسیار شاخص در کارنامه هنری او می درخشد که می توان به نمایش های «محرمانه» و «نخودی» و ..‌.اشاره کرد.

خیام وقار کاشانی

خیام وقار کاشانی در خانواده دکتر ماهان

مهاجرت به تهران

خیام وقار کاشانی ضمن تحصیل در دانشگاه مدتی عضو هیئت امنای انجمن نمایش در کاشان و مسئول روابط عمومی بود .

برای اجرای نمایش از کاشان به تهران می آمد و در کنارش نماینده انجمن هنرهای نمایشی استان تهران نیز بود.

بعد از چند سال به تهران آمد و در سال۹۳ با تاسیس تماشاخانه باران فعالیت گسترده وی شروع کرد.

خیام وقار کاشانی

بیوگرافی خیام وقار کاشانی

تدریس بازیگری

او  بتدریج سراغ کارهای زیر بنایی و آموزشی رفت و به آموزش علاقه مندان به تئاتر و بازیگری پرداخت.

وی هنرجویان زیادی دارد و با کمپانی ها و ورک شاپ های زیادی برای جوانان علاقه مند به بازیگری برگزار کرده است.

آثار خیام وقار کاشانی

سریال دلدار ،سریال پنجمین خورشید ،شاید برای شما اتفاق بیفتد ،عملیات ۱۲۵ ،خانه ی دوستی ، زندگی از نو ،خانواده ی دکتر ماهان ،فیلم سینمایی تابو ،فیلم سینمایی کار کثیف ، فیلم کوتاه هشتگ ساعت چهار ،فیلم کوتاه پل از آثار این هنرمند است.

خیام وقار کاشانی

خیام وقار کاشانی در پشت صحنه یکی از آثارش

تئاتر باران

جشن تئاتر باران در ۱۰ رشته برگزار می‌شود که شامل نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن و مرد، طراحی صحنه، طراحی لباس ، گریم ، طراحی پوستر و بروشور، طراحی نور و موسیقی است.

وی نمایشخانه تئاتر باران را با هدف حمایت از هنرجویان آموزشگاه‌ها و علاقه‌مندان به هنر والای تئاتر و به منظور تشویق و حمایت از آموزش تئاتر و پشتیبانی و معرفی نسل جوان به بدنه تئاتر حرفه‌ای،تاسیس کرده است.

 

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید