سارا رسول زاده متولد 18 شهریور سال 1368 در تهران است. او فارغ التحصیل لیسانس رشته مدیریت صنعتی دانشگاه تهران و فوق لیسانس کارگردانی می باشد، با تئاتر دانشجویی شروع کرد و با سریال عاشقانه به شهرت رسید. در تانما با بیوگرافی سارا رسول زاده بیشتر آشنا شوید.

سارا رسول زاده

بیوگرافی سارا رسول زاده

زندگینامه سارا رسول زاده

سارا رسول زاده اصالتا اهل تبریز است و در یک خانواده ۶ نفره زندگی میکند که دو خواهر و یک برادر دارد یکی از خواهرانش مشغول تحصیل در مقطع دکتری است خواهر دیگرش حقوق می خواند و برادرش مکانیک طبعا با رشد کردن در چنین خانواده ایی سارا سراغ تحصیل در رشته ی هنر نرفت و در حال حاضر دانشجوی رشته مدیریت صنعتی هست.

پدرش علاقه دارد که سارا به ورزش اهمیت بدهد تا آنجایی که سارا در تیم هندبال نفت بازی کرده است و بدلیل مشکلات و کمبود وقت از این تیم جدا می شود ! برای مادر سارا رسول زاده ادامه تحصیل و رسیدن به مدارج عالی مهم است .

برای همین والدین سارا دو اصل را در تربیت فرزندان خود همیشه مد نظر داشته اند :

برخورداری از تحصیلات عالیه از دیدگاه مادر

مشغولیت به یک رشته ورزشی برای سلامتی از دیدگاه پدر

بر اساس همین دو اصل سارا رسول زاده از همان دوران کودکی با هندبال آشنا شد و یکی از علاقه مندی هایش تداوم تحصیلات دانشگاهی است. او چندین سال عضو تیم هندبال نفت بود. فعالیتی که نگرانی مادر را برای عدم صرف زمان کافی برای تحصیلات او در پی داشت. سارا در دوران دانش آموزی چندین تئاتر عروسکی داشت و چند اجرای تئاتر هم در آن دوران با بازی او همراه بوده است.

سارا رسول زاده دیده شدن براش مهم نیست و بیشتر علاقمند هست که به کار تئاتر بپردازد او نقش آملیا را در تئاتر «یرما» از دکتر علی رفیعی را بازی کرد و امیدوار است اگر روزی بخواهد حضوری در سینما به عنوان بازیگر داشته باشد در کارهای دکتر رفیعی باشد. سارا اثر سینمایی ماندگار علی رفیعی با نام «ماهی ها هم عاشق میشوند» را بسیار دوست دارد و آرزو دارد روزی در فیلمی با کارگردانی علی رفیعی بر روی صحنه سینما ظاهر شود. سارا دوست دارد مسیر بازیگری منحصر بـه فرد خودش رابا توجه بـه ویژگی های ظاهری و توانایی های درونی اش داشته باشد.

او هیچ گاه از بازیگر خاصی به عنوان الگو نام نبرده اسـت، اما بازیگران مورد علاقه بسیاری در بین اهالی سینمای کشور ایران دارد. او از رویا تیموریان ، گلشیفته فراهانی و فاطمه معتمد آریا بـه همراه پرویز پرستویی، فرهاد اصلانی و سیامک صفری به عنوان بازیگران مورد علاقه اش نام می برد.

به صورت جدی فعالیت خود را قبل از دانشگاه با تئاتر عروسکی شروع کرد. بعد از اولین تجربه اجرا در سال 1393 با سریال پرده نشین در نقش هاجر همسر یک طلبه به نام براتعلی با بازی محسن کیایی جلوی دوربین رفت.

این روزها او در سریال جدید نجلا ایفای نقش می کند که سارا رسول زاده در نقش نجلا و نقش اول فیلم به ایفای نقش پرداخته است و هم بازی حسام منظور , ملیکا شریفی نیا , آزیتا حاجیان و .... می باشد.

ازدواج سارا رسول زاده

سارا رسول زاده ازدواج نکرده و می گوید هنوز کوچک هست.

آثار سارا رسول زاده

مجری گری

  • ترمه و طلا - شبکه دو
  • آفتاب گردان - شبکه ذو
  • دوستان - شبکه جام جم
  • مثبت من - شبکه تهران
  • سپید پررنگ - شبکه دو

سریال

نمایش خانگی

  • 1395عاشقانه (منوچهر هادی)

اینستاگرام سارا رسول زاده

سارا رسول زاده از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و _sararasolzade_ نشانی اینستاگرام سارا رسول زاده است.

تصاویر سارا رسول زاده

سارا رسول زاده

عکس اینستاگرامی سارا رسول زاده

سارا رسول زاده

عکسی از سارا رسول زاده

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در روی صحنه نمایش

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در کنار عوامل پشت صحنه سریال عاشقانه

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده و افسانه پاکرو در برنامه نوجوان

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در کافه

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در نجلا

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در تئاتر

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده و بهرام افشاری

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در مجری گری

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در عاشقانه

سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در سریال پرده نشین

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید