محمد سام قریبیان از بازیگران و کارگردانان و نویسندگان صدا و سیما و تئاتر می باشد که در سال ۱۳۵۸ متولد شده فرزند فرامرز قریبیان و مینا خیامی است . تحصیلات سام قریبیان در حوزه سینما کامل بوده و لیسانس خود را از کالیفرنیا گرفته است.

بیوگرافی سام قریبیان

بیوگرافی سام قریبیان

بیوگرافی سام قریبیان

پدر سام قریبیان، فرامرز قریبیان است که از بازیگران و کارگردان سینما و تلویزیون شناخته می شود و مادرش مینا خیامی طراح لباس بوده که در نیویورک درس طراحی لباس را خوانده است. طراحی لباس فیلم گناهکاران از کارهایی است که خانم مینا خیامی انجام دادند. سام قریبیان برادر بزرگتری با نام بهزاد دارد که در آمریکا زندگی می کند و حرفه اش هیچ ارتباطی با سینما ندارد بلکه شغلش طراحی موتورهای بی ام و می باشد. خانواده سام قریبیان به غیر از بهزاد، همگی دستی در هنر دارند.

بازیگری سام قریبیان

بازیگری سام قریبیان

آقای قریبیان در سال ۱۳۷۷ پس از اجرای افتتاحیه و اختتامیه جشنواره بین المللی کودک و نوجوان اصفهان به آمریکا رفت و در ایالت کالیفرنیا موفق به دریافت لیسانس کارگردانی سینما و فوق لیسانس مدیریت و اقتصاد سینما شد و علاوه بر آن دوره یک ساله آکادمی فیلم نیویورک را هم گذرانده و همچنین در گروه تولید فیلم های هالیوودی آقای بروکس نیز حضور داشته است. او پس از اتمام تحصیلاتش به ایران بازگشت و برنده جایزه بهترین فیلمنامه برای فیلم گناهکاران از جشنواره لوسرن سوئیس شده است. هم اکنون نیز به عنوان استاد مهمان در دانشگاه سینما و تئاتر دانشگاه هنر به تدریس مشغول است و برای فیلمنامه فیلم گناهکاران کاندید دریافت سیمرغ بلورین سی و یکمین جشنواره فیلم فجر شد.

کارگردانی سام قریبیان

کارگردانی سام قریبیان

زندگینامه سام قریبیان و آغار فعالیت هنری

محمدسام قریبیان برای اولین بار در سال ۱۳۶۴ مقابل دوربین فیلم سینمایی گردباد به کارگردانی کامران قدکچیان بازی کرده است و آقای قریبیان در دهه ۶۰ و ۷۰ در فیلم های سینمایی از جمله جدال در تاسوکی به کارگردانی فرامرز قریبیان، شکار خاموش به کارگردانی کیومرث پوراحمد، ترانزیت به کارگردانی علی سجادی حسینی ایفای نقش داشته است. در سال ۱۳۷۶ برای اولین بار به عنوان مجری تلویزیون شروع به کار کرد و در سال ۱۳۷۷ پس از اجرای افتتاحیه اختتامیه جشنواره بین المللی کودک و نوجوان اصفهان به آمریکا رفت.

تصاویر محمد سام قریبیان

تصاویر محمد سام قریبیان

سام قریبیان در سال ۱۳۹۳ برای سریال رهایی به کارگردانی مسعود تکاور و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی به ایفای نقش پرداخت و در هفته نیروی انتظامی هر شب از شبکه دوم سیما پخش گردید.در سریال تنهایی لیلا به کارگردانی محمدحسین لطیفی و در نقش شایان ایفای نقش داشته که این سریال از سوم مرداد از شبکه ۳ هر شب ساعت ۲۱ آغاز می شود و بازپخش آن روز بعد ۱۱:۳۰ بامداد و 14:30بعد از ظهر است. سام قریبیان در سریال شاهرگ نیز حضور دارد.

ازدواج سام قریبیان

اگرچه شایعاتی در خصوص همسر سام قریبیان وجود دارد اما آقای قریبیان مجرد است.

آثار سام قریبیان

از جمله آثار سام قریبیان می توان به موارد زیر اشاره کرد .

آثار سام قریبیان

360 درجه (1393) کارگردان

گناهکاران (1390) نویسنده

سام قریبیان

سام قریبیان

سام قریبیان در سینما و به عنوان بازیگر

نیمرخ ها (1393)

خط ویژه (1392)

لاله (1392)

گناهکاران (1390)

قانون(1374)

ترانزیت (1372)

شکار خاموش (1368)

جدال در تاسوکی (1365)

گردباد (1364)

سام قریبیان در تلویزیون

بیست

جشن خاطره ها

رهایی

سریال تنهایی لیلا

سام قریبیان در تئاتر

بوی قهوه و بلال و کباب 1392

یک کلیک کوچولو

اینستاگرام سام قریبیان

آقای قریبیان در اینستاگرام حضور دارد اما جزو افراد پر شور در فضای مجازی به شمار نمی رود. آدرس صفحه اینستاگرامی وی، samgharibian می باشد.

تصاویر سام قریبیان

تصاویر سام قریبیان

تصاویر سام قریبیان

تحصیلات سام قریبیان

تحصیلات سام قریبیان

پدر سام قریبیان

پدر سام قریبیان

محمد سام قریبیان

محمد سام قریبیان

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید