سمیرا حسن پور از بازیگران جوان ایرانی است او متولد 16 آذرماه 1363 و فارغ التحصیل رشته نمایش است .حسن پور کار هنری خود را از سال ۱۳۸۵ با تئاتر مجلس شبیه در ذکر مصایب استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین بهرام بیضایی شروع کرد و پس از آن در فیلم ها و سریال ها و نمایش های مختلفی نقش آفرینی کرد در ادامه این مطلب با بیوگرافی سمیرا حسن پور و همسرش بیشتر آشنا شوید .

زندگینامه سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور متولد 16 آذرماه 1363 بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر اهل ایران است. وی فارغ التحصیل رشته نمایش است و کار هنری خود را از سال ۱۳۸۵ و با تئاتری از بهذام بیضایی آغاز کرد پس از این سمیرا حسن پور در سریال چاردیواری و پایتخت سیروس مقدم و همچنین سریال شاید برای شما هم اتفاق بیفتد و تله فیلم های «آوا» و «مردان نمکی» حضور داشته است و در با نقش گلرخ در سریال پایتخت 1 شناخته شد.
سمیرا حسن پور فقط غذاهای سالم مصرف میکند و دور غذاهای فست فود ، چرب و ... را خط کشیده است. او از دوران کودکی به ورزش کردن علاقه داشته. از طرفی استعدادش در این زمینه باعث شده بود که همیشه ورزش کند حال در این بین به ورزش های مختلفی از پینگ پنگ گرفته تا والیبال، ایروبیک، دو و شنا هم می پردازد. البته در مقطعی که به شکل جدی به رشته دو می پرداخت توانست در آن مدال هم کسب کند.

او می گوید زمانی که سرکار نمیرود کتاب می خواند، فیلم می بیند و در کنارش نقاشی می کند، مدتهاست که استاد پیانو دارد و تمرین موسیقی می کند. در کودکی کلاس نقاشی می رفته و الان دلی اینکار را انجام می دهد.

خانواده سمیرا حسن پور یک خانواده 5 نفره است . پدر او مجسمه ساز است و برای بازیگر شدنش خیلی حمایتش کرده و دو برادر او مهندس عمران و مهندس برق هستند.

به گفته سمیرا حسن پور او از کودکی به هنر علاقه داشته و برای انتخاب رشته دبیرستان هم دوست داشته که رشته هنری را انتخاب کند اما مادرش زیاد موافق این انتخاب نبوده است و همین امر باعث شده است که برای رشته دانشگاهی اش طوری که مادرش نفهمد کنکور هنر هم شرکت کرده و انتخاب اولش نمایش باشد و انتخاب دومش گرافیکو او می گوید چون که از کودکی نقاشی می کشیده است. رفته رفته و پس از گذراندن دوره دانشکده در صحنه تئاتر حضور پیدا کرد و با تشویق های بهرام بیضایی به کلاس بازیگری رفته است .

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در سایه های موازی

ازدواج سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور بعد از بازی در فیلم تمشک با سامان سالور کارگردان آشنا شد و در نهایت این دو در سال 95 با هم ازدواج کردند.سامان سالور کارگردان و فیلم نامه نویس با استعداد کشورمان در سال 1355 در شهر زیبای بروجرد، به دنیا امده است. وی فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشگاه سوره می باشد. نخستین فیلم بلند او ساکنین سرزمین سکوت برنده جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلم صوفیه شد.

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در دورهمی

سمیرا حسن پور

ازدواج سمیرا حسن پور

سمیرا حسین پور

سامان سالور همسر سمیرا حسن پور

آثار سمیرا حسن پور

سینمایی

 • تمشک (۱۳۹۲)
 • سایه های موازی (۱۳۹۴)
 • آن ها (۱۳۹۵)

سریال

 • پایتخت
 • چاردیواری
 • شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
 • هفت سین
 • دلدادگان

جوایز سمیرا حسن پور

 • جشنواره فجر (۱۳۹۲) بهترین بازیگر زن تمشک
 • جشن حافظ (۱۳۹۴) بهترین بازیگر زن سایه های موازی
سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در جشنواره فجر فیلم تمشک

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در جشنواره حافظ

افتخارات سمیرا حسن پور

 • جایزه دوره عنوان برای فیلم نتیجه
 • جشنواره فجر سی و دوم (1392) بهترین بازیگر زن تمشک نامزدشده
 • جشن حافظ 15 مین (1394) بهترین بازیگر زن سایه های موازی نامزدشده

اینستاگرام سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور از بازیگران فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است وhttps://www.instagram.com/samirahasanpur/ نشانی اینستاگرام سمیرا حسن پور است.

تصاویر سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در دلدادگان

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در کافه

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در فیلم سینایی سه کام حبس

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در اینستا گرامش

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور و یلدایش

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در پشت صحنه

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در برف

سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور در سینمایی تمشک

سمیرا حسن پور

جدید ترین تصاویر سمیرا حسن پور

سمیرا حسن پور

جدید ترین تصاویر سمیرا حسن پور

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید