سهیل مستجابیان متولد 29 اردیبهشت سال 1361 در شیراز است. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته متالوژی از اصفهان می باشد. شغل اصلی اش دکوراسیون داخلی است. آقای مستجابیان از سالهای دور وارد دنیای بازیگری شد اما با دابسمش به شهرت رسید. در تانما با بیوگرافی سهیل مستجابیان بیشتر آشنا شوید.

سهیل مستجابیان

کودکی سهیل مستجابیان در آغوش پدرش

زندگینامه سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان متولد شیراز و بزرگ شده تهران، خیابان ولیعصر می باشد در یک خانواده چهار نفری به دنیا آمده و تنها یک خواهر دارد، بیشتر سالهای کودکی و نوجوانی اش در خارج از کشور بود. پدر او در 19 دی سال 1395 درگذشت.سهیل خارج از ایران بود و یک روز بیشتر از سفرش باقی نمانده بود که به ایران برگردد، خبر فوت پدرش را شنید. پدرش نه یک بازیگر بوده و نه یک کمدین، اما یک طناز به تمام معنا بوده و می گوید اگر من می توانم اطرافیانم را بخندانم، قطعا آن را از پدرم دارم.

به گفته خودش در سنین سه یا چهارسالگی عموهایش او را از خواب بیدار کرده تا با خود به مهمانی ها ببرند و برای مهمان ها نقش بازی کرده و ادا دربیاورد. از آن زمان صدای ضبط شده اش را دارد.پدرش مدام صدایش را ضبط می کرد، مخصوصا از شعر خواندن هایش. یکی از افتخاراتش را این می داند که در بچگی یک بمب نزدیک خانه شان خورده و او زنده مانده است. خیلی بازی های جنگی را دوست داشته، همیشه کیک های تولدش تانک و … بوده است و یک لباس خلبانی هم داشته که هیچ وقت اجازه نمی داده مادرش آن را بشوید، آنقدر که برایش عزیز بوده است.

سهیل مستجابیان

عکسی از سهیل مستجابیان

از سال 1380 وقتی 19 ساله بود با دوستانش در شیراز گروه هنری میتوس که پایه اش تئاتر بود راه اندازی کردند و در کنارش کارهای هنری دیگری انجام دادند. سال 84 بعد اینکه از دانشگاه اصفهان بازگشت به صورت جدی بازی در تئاتری را ادامه داد و با نمایشی به نام اتو پیای مشکوک جایزه اول بازیگری استان را گرفت. در سال 87 با تئاتر بگرد تا بگردم در جشنواره دانشجویی جایزه دوم بازیگری کشور مشترکا به او و نوید محمدزاده تعلق گرفت، جایزه اول را نیز هوتن شکیبا برد.

او بازیگری در سینما را برای اولین بار در کنار پارسا پیروزفر در فیلم سینمایی «بی حسی موضعی» به کارگردانی حسین مهکام در سال 1397 تجربه کرد.

در ابتدا از وجود اپلیکیشنی برای دابسمش بی اطلاع بوده، لیپ سینک را در شبکه های خارجی دیده بود، ولی نمی دانست که اپلیکیشن دارد. یکی از دوستانش دابسمشی را روی صفحه مجازی اش می گذارد و سهیل سرچ می کند و متوجه می شود اپلیکیشنی است به اسم دابسمش و یک تعداد صدای ضبط شده در حافظه اش است که پخش می شود و شما رو به روی دوربین آن می نشینید و لب می زنید، با خودش می گوید چه ایده با حالی!

به نظر او تنها ایرادی که داشت این بود که صداهای ضبط شده محدودی داشت، بنابراین تصمیم می گیرد که خودش صدایی را که می خواهد پخش کند و جلوی دوربین موبایلش لب بزند. بعد از آن شروع می کند به سرچ کردن ویدئوهای مختلف که جالب باشد و وجه طنز داشته باشد.

در هنگام ضبط دابسمش سعی می کند خودش را از بیرون ببیند و همیشه حس می کند دوربینی رو به روی او قرار گرفته که خودش را از دریچه آن می بیند.

به دلیل پیشینه هنری اش و کار در تئاتر نیز رابطه خوبی با بازیگران و سلبریتی ها دارد و همین موضوع سبب شده تا مرز بین کار خوب و کار تقلیدی را بشناسد.

آقای بازیگر حالا در کنار بازی در تئاتر، با دابمسش به شدت مورد توجه است و درآمد خوبی نیز از تبلیغات آن دارد، او در کنار این حرفه ها کار دکوراسیون داخلی نیز انجام می دهد.

ازدواج سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان

آثار سهیل مستجابیان

سینمایی

  • 1397 بی حسی موضعی (حسین مهکام)

جوایز و افتخارات سهیل مستجابیان

سال 84 در نمایشی به نام اتو پیای مشکوک جایزه اول بازیگری استان را گرفت.

سال 87 با تئاتر بگرد تا بگردم در جشنواره دانشجویی جایزه دوم بازیگری کشور مشترکا به او و نوید محمدزاده تعلق گرفت.

اینستاگرام سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و itsoheil نشانی اینستاگرام سهیل مستجابیان است.

تصاویر سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان در کنار دوستانش

سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان در کنار هنرمندان

سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان در کنار مهران مدیری و علی اوجی

سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان در بی حسی موضعی

سهیل مستجابیان

عکسی از سهیل مستجابیان

سهیل مستجابیان

عکس اینستاگرامی سهیل مستجابیان

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید