سیده رویا حسینی بازیگر دهه هفتاد که به جز بازیگری عکاسی نیز می کند وی در دانشگاه بازیگری خوانده و برای این که به حرفه مورد علاقه اش مشغول شود بسیار تلاش کرده است. یکی از بازیگران نقش اول سریال کلبه ای در مه خانم سیده رویا حسینی بوده که توانست در این سریال به ایفای نقش بپردازد و نقش می جان را بر عهده داشته باشد او در این سریال توانسته عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد و بازی بسیار خوبی را انجام بدهد. در تانما با بیوگرافی سیده رویا حسینی بیشتر آشنا شوید.

سیده رویا حسینی

بیوگرافی سیده رویا حسینی

زندگینامه سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی در خانواد کم جمعیت به دنیا آمده و یک برادر دارد و به طبیعت و عکاسی و خلق آثار هنری علاقه مند است و حامی حقوق حیوانات نیز می باشد.

وی بازیگری را از تئاتر شروع کرده و به سینما و تلویزیون رسیده است ، اما هنگام بازی در تئاتر به دلیل ارتباط مستقیم با مخاطب و بیننده همیشه هیجان و استرس دارد و کار در پشت دوربین و در فیلم و سریال را بیشتر می پسندد .

سیده رویا حسینی در گفتگویی درباره اولویت های زندگی خود گفته است که سینما و به ویژه بازیگری از جمله اولویت های زندگی اوست اما در دوره ای که بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه وارد فضای سینمایی شد و تلاش هایش را برای حضور در آثار سینمایی با تست های پی در پی و پاسخ منفی فیلمسازان و گاهی برخوردهای نامناسب روبرو می شد، این ماجرا را برای او آزاردهنده کرد به طوری که برای مدتی از علاقه خود به بازیگری فاصله گرفت و به کارهای دیگری از جمله عکاسی که به گفته او حالش را خوب می کرد، پرداخت.

رویا حسینی از همه نقش هایی که تاکنون بازی کرده راضی است و معتقد است که اگر نقشی را دوست داشته باشد، قطعا خوب و درست هم بازی می کند و از نتیجه کار خودش هم راضی خواهد بود.این بازیگر در عرصه تئاتر هم فعالیت دارد و در چند نمایش روی صحنه رفته است.

سریال “کلبه ای در مه” به کارگردانی حسن لفافیان روی آنتن شبکه سه رفته است که ماجرای آن در اوایل انقلاب می گذرد. رویا حسینی در این سریال در نقش می جان بازی کرده است.

در این سریال سام قریبیان ، حسام محمودی فرد، مریم بوبانی، رزیتا غفاری ، فرخ نعمتی، حمید ابراهیمی، آشا محرابی ، شیوا ابراهیمی ، سید مهرداد ضیایی ، سودابه بیضایی ، سیاوش چراغی پور، خشایار راد ، سیده رویا حسینی، شهروز آقایی پور، رضا جوشنی، خشایار راد، محمد علی فرمند، فریده دریامج، ساقی زینتی و … در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند.

از جمله افتخارات این بازیگر حضور در سی و هفتمین جشنواره فجر برای بازی در فیلم سینمایی روزهای نارنجی است که در نشست خبری و مراسم فوتوکال فیلم سینمایی روزهای نارنجی به کارگردانی آرش لاهوتی حضور داشت.

ازدواج سیده رویا حسینی

از همسر سیده رویا حسینی اطلاعاتی در دسترس نیست و احتمالا هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

آثار سیده رویا حسینی

سریال

  • 1400 کلبه ای در مه (حسن لفافیان)

سینمایی

  • روزهای نارنجی (آرش لاهوتی)
  • سهیلا شماره ۱۷
  • عادت نمی کنیم
  • یه گوشه دنج
  • جدایی نادر از سیمین (اصغر فرهادی)
  • خانه امن است (ناصر رفاهی)
  • از صمیم قلب

اینستاگرام سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و royahosseini.k نشانی پیج اینستاگرام سیده رویا حسینی است.

تصاویر سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی

عکسی از سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی

بازیگر نقش میجان در سریال کلبه ای در مه

سیده رویا حسینی

تولد سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی در سریال کلبه ای در مه

سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی در اینستاگرامش

سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی در جشنواره

سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی در سینمایی عادت نمیکنیم

سیده رویا حسینی

سیده رویا حسینی در سینمایی روزهای نارنجی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید