سیما خضرآبادی متولد 11 فروردین سال 1367 در تهران است. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه سوره می باشد که با تلویزیون فعالیت خود را شروع کرد و حالا در سینما هم حضور دارد. در تانما با بیوگرافی سیما خضرآبادی بیشتر آشنا شوید.

سیما خضرآبادی

کودکی سیما خضرآبادی

زندگینامه سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی در خانواده ای 4 نفره متولد شده است پدر ایشان آقای حسن خضرآبادی مدیر تولید و مادرش چهره پرداز سینما می باشد. برادرش نیز مدتی کار تصویر برداری انجام میداده ولی الان خودش دارای یک فست فودی است.

اولین بار به همراه مادر به پشت صحنه سریال خانه پدری رفته بود که آنجا آقای غلامرضا رمضانی (کارگردان) او را دید و برای سریال فرزندم بزرگ شده انتخاب کرد.

به این ترتیب در سال 1375 وقتی 8 ساله بود با سریال فرزندم بزرگ شده اولین تجربه بازیگری را به دست آورد سپس سال 78 نیز در سریال ایستگاه نقش آفرینی کرد.

دانش آموز درس خوانی بود ولی پدرش به شدت مخالف این بودند که در سن و سال کم وارد دنیای بازیگری شود چون معتقد بود به درسش لطمه می خورد. وی می گوید پدرش دوست داشت او در شرایط حرفه ای و پس از گذراندن دوره های بازیگری یا تحصیل در این رشته وارد شود به همین خاطر تا مدت ها بازی نکرد.

در نهایت بعد از گرفتن دیپلم سال 1387 وقتی 20 ساله و دانشجوی بازیگری بود با فیلم سینمایی کودک و فرشته در نقش لیلا به عرصه بازیگری بازگشت. او با سریال وضعیت سفید سال 1390 کنار چهره هایی چون عباس غزالی ، امیرحسین رستمی ، لیندا کیانی و شهین تسلیمی دیده شد.

سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی در سریال وضعیت سفید

خضر آبادی اولین کار خود را با سریال «ایستگاه آخر» منوچهر عسگری نسب آغاز کرد و در سینمایی «کودک و فرشته» در نقش لیلا بسیار خوب درخشید و بلافاصله در سریال «وضعیت سفید» حمید نعمت الله دیده شد. بعد از آن در فیلم سینمایی «من و زیبا» به کارگردانی فریدون حسن پور در کنار پرویز پرستویی و شهاب حسینی ایفای نقش کرد و همچنین در سریال های «چک برگشتی» و « هفت سین » هم یکی از نقش های اصلی را بازی کرد.

سیما خضرآبادی در سریال علی البدل نقش دانشجویی به نام آناهیتا اقبالی را بازی می کرد, و همچنین در سریال بازی نقاب ها که در پاییز 97 از شبکه 2 پخش شد در نقش آلما ایفای نقش کرد.

سیما خضرآبادی اینستاگرام را دوست ندارد عاشق جهانگردیست ، و جدیدا به فکر سلامتی و ورزش کردن افتاده ، او می گوید به زیبایی و شیک بودن لباس اهمیت می دهد.

سیما خضرآبادی در سریال بچه مهندس چهار در نقش شیوا موحد در کنار بازیگران مشهوری چون ثریا قاسمی ، مهشید جوادی ، محمدرضا رهبری ، فرهاد قائمیان ، سهند جاهدی به هنرنمایی پرداخته است که این سریال در ماه رمضان ۱۴۰۰ راس ساعت ۲۱:۳۰ به روی آنتن می رود.

ازدواج سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی در فرورددین 1396 وقتی 29 ساله بود خبر ازدواج خود را با سهیل تیرگپ رسانه ای کرد ، همسر ایشان فروشگاه کیف و کفش و لباس دارد.

نحوه آشنایی با همسرش

آنها در یک سفر خیلی اتفاقی همدیگر را دیدند و تقریبا یه دوستی خانوادگی شکل گرفت و بعدا به مرور علاقه به وجود آمد و تصمیم گرفتند ازدواج کنند.

سیما خضرآبادی

عکس عروسی سیما خضرآبادی و همسرش

آثار سیما خضرآبادی

سریال ها

 • 1400 بچه مهندس 4 (احمد کاوری)
 • 1397 بازی نقابها
 • 1396 علی البدل (سیروس مقدم)
 • 1393 حانیه
 • 1393 جاده چالوس
 • 1392 رخنه (مجموعه تلویزیونی)
 • 1392 هفت سین
 • 1391 چک برگشتی
 • 1389 ایستگاه آخر (منوچهر عسگری نسب)
 • 1387 سریال وضعیت سفید (حمید نعمت الله)

سینمایی

 • کودک و فرشته (مسعود نقاش زاده)
 • من و زیبا (فریدون حسن پور)
 • ترمینال غرب

نمایش خانگی

 • 1395 آسپرین

اینستاگرام سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و simakhazrabadi نشانی پیج اینستاگرام سیما خضرآبادی است.

تصاویر سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی و مهشید جوادی بازیگران سریال بچه مهندس 4

سیما خضرآبادی

عکسی از سیما خضرآبادی با مار

سیما خضرآبادی

همسر سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی

عروسی سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی در علی البدل

سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی و همکارانش در خندوانه

سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی و نیلوفر شهیدی

سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی و مادرش

سیما خضرآبادی

سیما خضرآبادی در بازی نقاب ها

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید