بیوگرافی شاهرخ استخری

شاهرخ استخری بازیگر سینما و تلویزیون متولد 14 مهرماه سال 1359 در تهران ، 39 ساله متأهل و اهل شیراز است او فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی صنایع است.شروع فعالیت بازیگری او از سال 84 با یک تله فیلم بود اما در سال 86 با حضور در سریال پریدخت وارد تلویزیون گردید . سال 1388 با حضور در سریال دلنوازان حسین سهیلی زاده با نقش بهزاد توانست به خوبی دیده و شناخته شود و بعد از آن در سریالهای دیگری حضور یافت.با تانما همراه باشید و از بیوگرافی و زندگی نامه شاهرخ استخری بیشتر بخوانید .

شاهرخ استخری

بیوگرافی شاهرخ استخری

بیوگرافی شاهرخ استخری

استخری در یک خانواده 5 نفری زندگی کرده و فرزند اول خانواده است و ۲ خواهر کوچک تر از خودش دارد. خواهرش که یکسال از او کوچک تر است فوق لیسانس تغذیه دارد و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته است و خواهر کوچک ترش هم به هنر علاقه دارد. شاهرخ استخری تا سوم دبستان، ساکن بلوار کشاورز بوده است و از آن به بعد در شهرک غرب زندگی می کند. سوم دبستان را در مدرسه ۱۵ خرداد و دوره راهنمایی اش را در مدرسه آزادی و دوران دبیرستان اش را در فجر دانش تحصیل کرده است.
شاهرخ استخری به خاطر اینکه پدرش به مدت هشت سال در منطقه جنگی خارک مشغول به کار بوده است از خدمت سربازی معاف شده است و فامیلی استخری از شهری در استان فارس که اصالت پدری اش به آن منطقه برمی گردد، می آید. البته در حال حاضر آنجا دیگر شهر نیست و بیشتر زمین های زراعی، آن محدوده را احاطه کرده است.

شاهرخ استخری

جدید ترین تصاویر شاهرخ استخری

ازدواج و همسرش

شاهرخ استخری متاهل است و سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری است. این دو در سال 1390 با یکدیگر ازدواج کردند .مراسم ازدواج شاهرخ استخری با سپیده بزمی پور در تهران برگزار شد و برای اینکه بسیاری از اقوام همسرش در بلژیک زندگی می کردند این زوج جوان تصمیم گرفتند جشن عروسی شان را در شهر بروکسل نیز برگزار کنند و حاصل ازدواج آنها دو دختر به نام های پناه و نبات است.

سپیده بزمی پور را بهتر بشناسید

سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری به 3 زبان زنده دنیا مسلط است و یکی از بهترین مترجمان زبان فرانسوی و انگلیسی است او این روزها در حال ترجمه کتب فرانسوی است و همچنین مدرس زبان انگلیسی و فرانسه در یکی از بهترین آموزشگاه های زبان خارجه تهران است. امیر بزمی پور پدر سپیده بزمی پور است که وی یکی از بهترین نقاشان رنگ روغن می باشد و مستند ساز معروف ایرانی است که اکنون با مادر سپیده در بلژیک زندگی می کند.

همچنین سپیده یک برادر بزرگتر از خودش به اسم سعید دارد .سعید بزمی پور برادر سپیده اکنون 33 ساله شده است و صاحب یکی از بهترین برندهای لوازم آرایشی در تهران است در سال 1380 خانم بزمی پور همراه با پدر و مادر و برادرش تصمیم به مهاجرت به کشور بلژیک را گرفتند و در سال 2002 میلادی در شهر بروکسل ساکن شدند و برای تحصیل در دبیرستان و دانشگاه ثبت نام کرد.تحصیلات سپیده بزمی پور علاوه بر مترجمی زبان انگلیسی لیسانس حسابداری از دانشگاه بروکسل بلژیک است که وی در سن 22 سالگی موفق به اخذ مدرک کارشناسی حسابداری شد.

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در کنار همسر و فرزندانش

فرزندان شاهرخ استخری

پناه و نبات استخری فرزندان شاهرخ استخری هستند .پناه استخری دختر اول شاهرخ استخری در سال 1392 به دنیا آمد. وی در یکی از مصاحبه های خود گفته است : بزرگترین نقطه ضعفم در حال حاضر دخترم «پناه» است. آینده و اتفاقاتی که ممکن است برای او بیفتد، باعث ترس و نگرانی من است. همه تلاشم این است که همه چیز برای او به خوبی فراهم باشد. نبات استخری دختر دوم شاهرخ استخری و سپیده بزمی پور در آبان ماه 1397 به دنیا آمد و خانواده 3 نفره استخری رابه یک خانواده گرم 4 نفره تبدیل کرد

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در کنار پناه و نبات

ورود به عرصه بازیگری

شاهرخ استخری فارغ التحصیل مهندسی صنایع می باشد، او پس از اتمام تحصیلات آکادمیک خود با حضور در تئاتر اسب ها به کارگردانی محمد رحمانیان در سال 82-1381 گام بر عرصه ی هنــر نهاد و سپس یک دوره ی بازیگری زیر نظر مهتاب نصیرپور و پیام دهکردی و هدایت هاشمی گذراند.

او با تله فیلم تلــخون ساخته علیرضا امینی به طور حرفه ای وارد عرصه بازیگری شد و پله به پله از پریدخت گرفته تا مثل هیچ کس و سپس ماه عســل و نقطه ی عطف همه ی فعالیتهایش که سریال دل نوازان است و بعد از آن فاصله ها جایگاه خویش را در میان مخاطبانش یافت.

استخری در سریال دل نوازان ساخته پیشین حسین سهیلی زاده ایفاگر نقش بهزاد بود و این آشنایی سبب شد تا در سریال فاصله ها ، نقش سعید را بازی کند. او می گوید:مسیر هنری ام با بازی در سریال “دل نوازان” تغییر کرد. البته ورودم به دنیای بازیگری را مدیون علیرضا امینی هستم.

شروع فعالیت سینمایی شاهرخ استخری در سال 1390 با بازی در فیلم ساعت شلوغی بود. ساعت شلوغی فیلمی به کارگردانی آرش معیریان و نویسندگی جابر قاسمعلی ساختهٔ سال 1391 است.

او در سال 1391 در فیلم سینمایی پس کوچه های شمرون خوش درخشید. پس کوچه های شمرون عنوان فیلمی است رمانتیک از کامران قدکچیان که درسال 1391 ساخته شد. اکبر عبدی و محمدرضا شریفی نیا در این فیلم بازی کرده اند.

آثار شاهرخ استخری

از آثار شاهرخ استخری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سریالهای تلویزیونی

۱۳۸۶ پریدخت
۱۳۸۷ مثل هیچ کس
۱۳۸۷ ماه عسل
۱۳۸۸ دلنوازان

۱۳۸۹ فاصله ها
۱۳۸۹ پرانتز باز
۱۳۹۳ آمین
۱۳۹۵ ماه و پلنگ
1396 پرواز در ارتفاع صفر

1396 دلدادگان

تله فیلمها و آثار سینمایی

۱۳۹۴ آن آواز غمناک
۱۳۹۳ دوربین
۱۳۹۳ تعطیلات
۱۳۹۲ تقدیر نهایی

۱۳۹۱ کبریت سوخته
۱۳۹۱ سوگند
۱۳۹۰ پس کوچه های شمرون
۱۳۹۰ برگشت ناپذیر

۱۳۹۰ ساعت شلوغی
۱۳۹۰ یک دو سه
۱۳۹۰ چک

۱۳۸۶ تلخون
۱۳۸۷ شریک
۱۳۸۴ یک شب همین طوری کنارم باش

1397 فیلم کوتاه جاده فرعی

نمایش و نمایشنامه خوانی:

1397نمایش کمیته نان

1397نمایش نامه خوانی سالی که دوبار پاییز شد

اینستاگرام شاهرخ استخری

شاهرخ استخری از بازیگران فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است وshahrokh_estakhri نشانی اینستاگرام شاهرخ استخری است.

تصاویر شاهرخ استخری

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری- گلوریا هاردی

شاهرخ استخری

پناه استخری در اولین روز مدرسه

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در جشن حافظ

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در اکران خصوصی سرخ پوست

شاهرخ استخری

نمایش کمیته نان از آثار شاهرخ استخری

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در پشت صحنه دلدادگان

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری- منوچهر هادی

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری- سیاوش خیرابی

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در جمع دوستانش

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در نمایشگاه نقاشى هاى محمود محكمى

شاهرخ استخری

نمایشنامه خوانی سالی که دو بار پاییز شد از آثار شاهرخ استخری

شاهرخ استخری

فیلم کوتاه جاده فرعی از آثار شاهرخ استخری

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در کنار پدرش

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در جمع گروه سنجاق

شاهرخ استخری

پوستر نمایش کمیته نان از آثار شاهرخ استخری

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری در جشن تولد یک سالگی نبات

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری و دخترش پناه

شاهرخ استخری

شاهرخ استخری و سعید بزمی پور

شاهرخ استخری

جشن تولد شاهرخ استخری در جمع گروه سنجاق

شاهرخ استخری

جدید ترین تصاویر شاهرخ استخری

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید