صحرا اسداللهی از بازیگران تلویزیون و سینما است. او متولد ۲۷ مرداد 1371 می باشد و در دانشگاه سوره و رشته معماری تحصیل کرده است و فارغ التحصیل لیسانس معماری می باشد. وی فعالیت خود را از تئاتر آغاز کرده و با فیلم فروشنده به شهرت رسید و تنها یک برادر کوچکتر دارد . صحرا اسد الهی در سریال بچه مهندس نیز نقش ایفا کرده است.

صحرا اسد اللهی

صحرا اسد الهی

بیوگرافی صحرا اسد الهی


صحرا اسداللهی در کلاسهای بازیگری حمید سمندریان قبل از فوت ایشان در سال ۹۱ شروع به کار کرد و کم کم در نمایش های مختلف تئاتری حضور پیدا کرد به نحوی که تا به امروز در تئاتر های متفاوتی نقش بازی می کند. او در سال ۹۲ نمایش موفق معوض را بازی کرد و پس از آن شروع به ساخت فیلم کوتاه و مستند های متفاوتی کرد که از جمله آنها می توان به فیلم کوتاه زود برمیگردم، دیوار و کادو اشاره کرد .

زندگینامه صحرا اسد اللهی

زندگینامه صحرا اسد الهی

زندگینامه صحرا اسد الهی و ورود به بازیگری:


برای اولین بار در سال ۹۳ صحرا اسداللهی با سریال گاهی به پشت سر نگاه کن به کارگردانی مازیار میری وارد تلویزیون شد. اگرچه او در این فیلم نقش فرعی را ایفا می کرد اما باز هم، این سریال سبب کسب تجربه برای وی شد. یک سال پس از اولین تجربه حرفه ای در تلویزیون او برای بازی در فیلم اصغر فرهادی و فیلم به نام فیلم فروشنده دعوت شد و به این گونه بود که در سال ۹۴ به شدت به شهرت رسید و جالب است بدانید که این فیلم در سال ۲۰۱۶، اسکار بهترین فیلم ها را دریافت کرد و همین بازی صحرا اسد الهی در فروشنده سبب شد تا به شهرت جهانی دست پیدا کند .

بیوگرافی صحرا اسد اللهی

بیوگرافی صحرا اسد الهی

در سال ۹۶ فیلم مستند تست دوربین با کارگردانی صحرا اسداللهی و تهیه کنندگی محمد رضوی در جشنواره بلک استار کشور غنا و سپس فستیوال فیلم های بین المللی آمریکا و جشنواره های یونان حضور پیدا کرد. این فیلم در فستیوال هند موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم مستند از نگاه تماشاگران شد. در سال ۹۷ صحرا اسداللهی در سه سریال ایفای نقش کرد از جمله سریال ها می توان به سریال شرایط خاص ، سریال از یادها رفته و سریال بچه مهندس 2 اشاره کرد . جالب است بدانید که صحرا اسداللهی به ماشین علاقه فراوانی دارد و در مصاحبه های خود عنوان کرده که اگر روزی در سینما موفق نشود، قطعاً نمایشگاه ماشین می زند و یا اگر این موضوع هم محقق نشود راننده ترانزیت می شود .

صحرا اسد اللهی در بچه مهندس 3

صحرا اسد الهی در بچه مهندس 3

همسر صحرا اسد الهی


صحرا اسداللهی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است و در کنار پدر و مادر خود زندگی می کند .

مادر صحرا اسد اللهی

مادر صحرا اسد الهی

آثار صحرا اسد الهی


صحرا اسدالهی بازیگری جوان است که در فیلم ها و سریال های کمی بازی کرده است و تجربه کارگردانی نیز دارد. برخی از آثار این بازیگر جوان، به شرح زیر می باشد:

سینمایی

  • فیلم آقای سانسور (۱۳۹۶) به کارگردانی علی جبارزاده
  • فیلم شب لرزه (۱۳۹۶) به کارگردانی محمرضا رحمانی
  • فیلم آپاندیس (۱۳۹۵) به کارگردانی حسین نمازی
  • فیلم دریاچه ماهی (۱۳۹۵) به کارگردانی مریم دوستی
  • فیلم فروشنده (۱۳۹۴) به کارگردانی اصغر فرهادی

سریالها

تئاترها

  • ۱۳۹۶ دریبل سعید دشتی
  • ۱۳۹۶ عشق و اندوه پویان درزی

اینستاگرام صحرا اسد الهی


صحرا اسدالهی در اینستاگرام صفحه ای دارد و در این صفحه عکس های شخصی خود را منتشر می کند. باید بگوییم که صفحه خانم اسد اللهی فعال است و شما می توانید با آدرس sahra_asadolahi به صفحه اینستاگرامی او سر بزنید .

عکس بازی صحرا اسداللهی

عکس بازی صحرا اسدالهی

تصاویر صحرا اسد الهی


صحرا اسداللهی

صحرا اسدالهی

خانم معینی در بچه مهندس 3

خانم معینی در سریال بچه مهندس

عکس اینستاگرام صحرا اسداللهی

عکس اینستاگرام صحرا اسدالهی

بازیگر بچه مهندس 3

بازیگر بچه مهندس

عکس خاص صحرا اسد اللهی

عکس خاص صحرا اسد للهی

عکس اینستاگرامی صحرا اسداللهی

عکس اینستاگرامی صحرا اسدالهی

تئاتر و صحرا اسداللهی

تئاتر و صحرا اسدالهی

بچه مهندس 3

بچه مهندس

بیوگرافی صحرا اسداللهی

بیوگرافی صحرا اسدالهی

صحرا اسد اللهی

صحرا اسد الهی

صحرا اسد اللهی در اینستاگرام

صحرا اسد اللهی در اینستاگرام

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید