علیرضا رئیسی متولد ٧ تیر سال ١٣۶١ در تهران است. وی فارغ التحصیل لیسانس زبان انگلیسی و مدیریت اجرایی در خارج از کشور می باشد که از سریال دنیای شیرین در سال 76 به شهرت رسید و با خانه امن در سال 99 دوباره به تلویزیون بازگشت. در تانما با بیوگرافی علیرضا رئیسی بیشتر آشنا شوید.

علیرضا رئیسی

کودکی علیرضا رئیسی

زندگینامه علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی از ۶ سالگی بازیگری را با نقش آفرینی در پاتال و آرزوهای کوچک آغاز کرد و پس از آن مدتی پرکار بود و در برخی آثار تلویزیونی و سینمایی بازی کرد. مدرسه پیرمردها، اتل متل توتوله، شهر در دست بچه ها از جمله این آثار هستند.

دوران کودکی با همه خاطرات خوبش در کنار سریال هایی نوستالژیک همیشه در ذهن ما زنده است. یکی از خاطره انگیزترین سریال های دهه هفتاد سریال دنیای شیرین بود که رضا عطاران در زمان جوانی یکی از نقش های اصلی آن را بازی کرد.

علیرضا رئیسی در نقش یکی از پسران خانواده شیرین به ایفای نقش پرداخت. بازیگری که این روزها دهه 30 زندگی را رد کرده و هنوز هم زنده کننده بسیاری از خاطرات شیرین دوران کودکی برای خیلی از بچه های دهه شصت است.

دنیای شیرین به کارگردانی بهروز بقایی در سال 1376 تولید و از برنامهٔ کودک و نوجوان شبکه 1 سیما پخش شد. در هر قسمت از این مجموعه تلویزیونی، داستان دو خانواده (هفت شخصیت ثابت) بود که راوی داستان دختری به نام شیرین هست که همراه با پدرش که یک گلفروش، مادرش که یک پرستار، دو برادر کوچکترش که هرسه دانش آموز هستند و در همسایگی آنها دایی آنها و پسر کوچکش در آپارتمانی زندگی می کنند که هر بار با مشکل تازه ای درگیر می شوند. مطابق معمول، هر بار بچه های خانواده مشکلی ایجاد می کنند و بزرگترها با هدایت و تدبیر خود، آن را حل می کنند.

علیرضا رئیسی

کودکی علیرضا رئیسی در دنیای شیرین

علیرضا رئیسی در فیلم پاتال و آرزوهای کوچک در کنار رضا کیانیان آرزو کرد که عروسکی داشته باشد تا آرزوهایش را برآورده کند و بعداً ‏آرزو کرد که پدرش کوچک شود و با او به مدرسه برود. در مدرسه پیرمردها هم با کمک دوستانش دمار از روزگار پسران بدجنس جناب ‏سرهنگ درآورد و همبازی خوبی برای اکبر عبدی شد.

علیرضا برای ادامه تحصیلات خود به خارج از کشور رفت و به مدت ۷ سال از دنیای بازیگری دور بود او دوباره در سال ۹۶ با بازی در فیلم خجالت نکش بعد از یک دوره کم کاری به علت ادامه تحصیل فعالیت های خود را در بازیگری از سر گرفت.

علیرضا رئیسی در سینمایی آپاچی به کارگردانی آرش معیریان که در حال حاضر آخرین کارش در سینما بود هنرنمایی کرده است.

علیرضا رئیسی با یک نقش خاص در سریال (خانه امن) به جلوی دوربین رفت علیرضا در نقش (بغاض) نیروی داعشی در سریال خانه امن توانست به شدت بدرخشد. او در خصوص موضوع سریال گفت زمانی موضوع داعش و حمله گسترده به منافع کشور عراق بسیار پر اهمیت بود همچنین قرار گرفتن یک چنین نهاد تروریستی در نزدیکی مرزهای ایران به یک موضوع مورد توجه برای نهادهای امنیتی تبدیل شده بود و بدون شک این سریال مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار خواهد گرفت.

ازدواج علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی ازدواج نکرده و مجرد می باشد. در برخی از سایت ها نوشته شداند که ایشان متاهل هستن و یک فرزند دختر به نام شانا رئیسی دارند ولی ایشان در پیج اینستاگرامش این موضوع را تکذیب کردند.

علیرضا رئیسی

عکسی از علیرضا رئیسی

آثار علیرضا رئیسی

سینمایی

 • 1397 آپاچی (آرش معیریان)
 • 1396 خجالت نکش (رضا مقصودی)
 • 1376 جان سخت (علی ثقفی)
 • 1373 خط آتش (سید علی سجادی حسینی، سید فرید سجادی حسینی)
 • 1371 اتل متل توتوله (محمد جعفری)
 • 1370 خطا
 • 1370 شهر در دست بچه ها (اسماعیل براری)
 • 1370 مدرسه پیرمردها (علی سجادی حسینی)
 • 1368 پاتال و آرزوهای کوچک (مسعود کرامتی)

سریال

 • 1399 خانه امن (احمد معظمی)
 • 1391 مرخصی شب عید
 • 1388 شاید برای شما هم اتفاق بیفتد
 • 1379 قطار ابدی (رضا عطاران، بهروز بقایی، محمود رضایی، ملک سیما ایلخان)
 • 1376 دنیای شیرین (بهروز بقایی)
 • 1379 مثل زندگی

نمایش خانگی

اینستاگرام علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و alirezaraissi نشانی اینستاگرام علیرضا رئیسی است.

تصاویر علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی در اتل متل توتوله

علیرضا رئیسی

عکس اینستاگرامی علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی در سینمایی خجالت نکش

علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی در خانه امن

علیرضا رئیسی

بازیگر بغاض در سریال خانه امن

علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی در گذر زمان

علیرضا رئیسی

سلفی علیرضا رئیسی و علی صادقی

علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی در کنار زهرا جواهری در گذر زمان

علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی در دنیای شیرین

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید