علی زند وکیلی متولد ٢۵ بهمن ۱۳۶۵ در شیراز است.زند وکیلی فعالیت هنری خود را از سه سالگی با نواختن تنبک و آواز همراه علی کلک (رشیدی) شروع کرد و در سال ۱۳۷۷ به هنرستان موسیقی شیراز وارد شد و نواختن سنتور و پیانو را آموخت. سال ۱۳۸۱ به هنرستان موسیقی تهران وارد و از همان هنرستان فارغ التحصیل شد. وی کارشناس موسیقی می باشد. در تانما با بیوگرافی علی زند وکیلی بیشتر آشنا شوید.

علی زند وکیلی

کودکی علی زند وکیلی

زندگینامه علی زند وکیلی

زندگی شخصی

علی زند وکیلی در خانواده ای دوازده نفره به عنوان فرزند هشتم و اولین پسر بعد از هفت دختر در شیراز به دنیا آمد.و دو برادر کوچک تر از خود نیز با نام های محمد و امین دارد.پدرش اصالتا لرستانی و اهل شهرستان پلدختر است. او از نوادگان نسل هفتم کریم خان زند است.

تولد یکسالگی مجلل

از آنجایی که پدرش همواره دوست داشت بعد از 7 دختر فرزند پسری داشته باشد پس از به دنیا آمدن علی او را به شکل ویژه ای دوست داشت. به همین خاطر تولد یک سالگی اش را به شکل ویژه ای برپا کرد و به اندازه یک عروسی مجلل و فاخر برای آن هزینه کرد.

نسب علی زند وکیلی

همانطور که از نام خانوادگی اش مشخص است او از نوادگان نسل هفتم کریم خان زند هست که از لرستان به خاطر علاقه اش به شیراز آمد و آنجا را پایتخت ایران کرد.

علی زند وکیلی

علی زند وکیلی

زندگی هنری

وی به همراه برادر خود، محمد زند وکیلی و میلاد ذبیحی گروهی را تحت عنوان زند بند تأسیس کرد. علاوه بر آن سابقه همکاری با گروه های دنگ شو، خموش، طلوع، نغمه کیمیا، شروند و گلبانگ را دارد و کنسرت هایی نیز به همراه این گروه ها برگزار کرده است.
از جمله کارهای شاخص وی می توان به تیتراژ مجموعه های دزد و پلیس، پژمان (آخر قصه)، شاهگوش (زهره) و زیر پای مادر (آخرین رویا) اشاره کرد. او در زمستان ۱۳۹۲ آلبومی را تحت عنوان عبور از مه در سبک سنتی با اشعاری از حافظ، زهرا پناهی، حسین منزوی و وحشی بافقی در ۱۴ قطعه منتشر کرد.

علی زند وکیلی در بهمن ۱۳۹۳ در اختتامیه جشنواره فیلم فجر به همراه مهران مدیری آهنگ های ناردونه و رفتی را به صورت زنده اجرا کرد که بسیار از این اجرای او استقبال شد. علی زند وکیلی در سی امین جشنواره موسیقی فجر در شیراز در ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۳ به اجرای برنامه پرداخت.

در شامگاه بیست و دوم تیرماه ۹۶، کنسرت علی زند وکیلی در سالن بانک صادرات با استقبال خوبی برگزار شد. در طول برگزاری این کنسرت بود که وی اصالت خود را لرستانی خواند و اعلام کرد پدرش لرستانی و اهل شهرستان پلدختر است و خود متولد شیراز است.

علی زند وکیلی

علی و محمد زند وکیلی

ازدواج علی زند وکیلی

علی زند وکیلی مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است.

آثار علی زند وکیلی

آلبوم های علی زند وکیلی

  • میان تاریکی - ۱۳۹۰ (به همراه بابک غسالی)
  • عبور از مه - ۱۳۹۲ (با هنرمندی آرش پوررحیمیان)
  • دشت جنون - ۱۳۹۴
  • همنشین درد - ۱۳۹۴
  • یادی به رنگ امروز - ۱۳۹۴
  • تماشای صبا - ۱۳۹۴
  • چون رقص آب - ۱۳۹۴
  • رؤیای بی تکرار - ۱۳۹۵

آهنگسازی

اینستاگرام علی زند وکیلی

علی زند وکیلی از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و alizandevakili نشانی اینستاگرام علی زند وکیلی است.

تصاویر علی زند وکیلی

علی زند وکیلی

استایل خاص علی زند وکیلی

علی زند وکیلی

علی زند وکیلی و مهران مدیری

علی زند وکیلی

علی زند وکیلی و میترا حجار

علی زند وکیلی

مادر علی زند وکیلی

علی زند وکیلی

علی زند وکیلی و دوستان دوقلویش

علی زند وکیلی

عکس اینستاگرامی علی زند وکیلی

علی زند وکیلی

کودکی علی زند وکیلی

علی زند وکیلی

عکس احساسی علی زند وکیلی و مادرش

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید