فرشته حسینی متولد ۶ اردیبهشت سال ۱۳۷۶ افغان تبار اهل ایران است. آخرین مدرک تحصیلی وی دیپلم است. در تانما با بیوگرافی فرشته حسینی این بازیگر جوان و با استعداد بیشتر آشنا شوید.

فرشته حسینی

کودکی فرشته حسینی و خواهرانش

زندگینامه فرشته حسینی

فرشته حسینی از پدر و مادری مهاجر و افغان تبار در تهران متولد شد. پدر و مادرش حدود ۳۰ سال پیش به دلیل جنگ از افغانستان به ایران آمده و در تهران ساکن شدند. وی در یک خانواده پر جمعیت ۷ نفره به دنیا آمد که دارای ۵ خواهر و یک برادر می باشد.

فرشته به دلیل شرایط مالی ضعیف خانواده خود در زمان کودکی ناچار بوده برای تامین هزینه های مدرسه در یک کارگاه خیاطی تا دیر وقت کار کند و به گفته خودش زمان هایی بوده که از خستگی زیاد روی چرخ خیاطی خوابش می برده است.

در سنین پایین به خاطر حساسیت خانواده اش بیشتر در تئاتر های موزیکال و فرم بازی می کرد. اما کم کم در تئاتر رسمی تر هم روی صحنه رفت و در کنار تئاتر بازی در یک فیلم مستند به نام “من یک دختر شادم” در سال ۹۴ جلوی دوربین رفت.

بعد از درخشیدن در این فیلم مستند پیشنهاد یک فیلم سینمایی به دست فرشته حسینی رسید که محصول مشترک ایران و افغانستان بود. بازی در فیلم “رفتن” به کارگردانی نوید محمدی برای این بازیگر جوان بسیار موفقیت آمیز بود چرا که این فیلم در اسکار ۲۰۱۶ نماینده سینمای افغانستان بود.

فرشته حسینی بازیگری را از سنین پایین و حدود 9 تا 12 سالگی با تئاتر آغاز کرد و با فیلم رفتن ساخته برادران محمودی در سال 95 به سینما آمد.این فیلم برایش موفقیت های زیادی به همراه داشت و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره مراکش را به ارمغان آورد.

فرشته حسینی در جدیدترین اثر سینمایی خودیعنی فیلم سونامی به کارگردانی میلاد صدرعاملی به ایفای نقش پرداخته است. وی در این فیلم با بازیگران مطرحی همچون بهرام رادان ، رعنا آزادی ور ، مهرداد صدیقیان و محمدرضا غفاری همبازی شده است.

خانم حسینی این روزها در سریال نمایش خانگی "قورباغه"، به کارگردانی هومن سیدی ، در کنار نوید محمدزاده ، صابر ابر و سحر دولتشاهی ، مشغول نقش آفرینی است.

اگرچه فرشته حسینی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه طلوع افغانستان، در دفاع از هنرمندان و سینماگران ایرانی برآمد، اما همواره از نگاه های تبعیض آمیزی که در جامعه نسبت به پناهجویان افغان وجود دارد، گلایه داشته است.

ازدواج فرشته حسینی

هنوز اخباری مبنی بر ازدواج این این بازیگر افغانی – ایرانی منتشر نشده است و ظاهرا وی مجرد می باشد.

آثار فرشته حسینی

تئاتر

 • خشونت علیه زنان
 • سینماهای من
 • شازده کوچولو
 • ماهی سیاه کوچولو
 • من موجودی احساساتی هستم
 • یک خاطره، یک مونولوگ، یک فریاد و یک نیایش

سینما

 • ١٣٩٨ هفت و نیم (نوید محمودی)
 • ١٣٩٧ سونامی (میلاد صدرعاملی)
 • ١٣٩٧ شکستن همزمان بیست استخوان (جمشید محمودی)
 • ١٣٩٧ یلدا (مسعود بخشی)
 • ١٣٩۵ رفتن (نوید محمودی)

نمایش خانگی

فرشته حسینی

جوایز فرشته حسینی

جوایز و افتخارات فرشته حسینی

 • کاندید بهترین بازیگر نقش اول زن در بیستمین جشن خانهٔ سینما
 • برندهٔ تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فیلم مراکش

اینستاگرام فرشته حسینی

فرشته حسینی از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و fereshtehosseini نشانی اینستاگرام فرشته حسینی است.

تصاویر فرشته حسینی

فرشته حسینی

فرشته حسینی در کنار نوید محمودی

فرشته حسینی

فرشته حسینی و دوستش در کابل

فرشته حسینی

عکسی از فرشته حسینی

فرشته حسینی

فرشته حسینی در تئاتر

فرشته حسینی

فرشته حسینی در کنار بهناز جعفری

فرشته حسینی

فرشته حسینی با لباس افغان

فرشته حسینی

فرشته حسینی در جشنواره مراکش

فرشته حسینی

تیپ جالب فرشته حسینی در کنار بازیگران

فرشته حسینی

فرشته حسینی در سریال قورباغه

فرشته حسینی

فرشته حسینی در سونامی

فرشته حسینی

فرشته حسینی در سینمایی هفت و نیم

فرشته حسینی

فرشته حسینی و مهرداد صدیقیان

آیا این مطلب مفید بود؟ 11
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید