بیوگرافی ماهور الوند

ماهور الوند (زادهٔ ۲۲ تیر ۱۳۷۳) بازیگر سینما اهل ایران و دانش آموختهٔ رشته تئاتر از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی است. مادرش زهرا جناب و پدر ماهور الوند سیروس الوند از کارگردانان ایرانی است. ماهور الوند تنها یک خواهر به نام آهو دارد. وی مجرد است و مطالب و اخباری درباره همسر ماهور الوند کذب است.

وی درباره استقلال کارش از پدرش در مصاحبه ای چنین تصریح کرد: «هم من و هم پدرم دوست داریم که اگر قرار است اتفاقی برای من در این سینما بیفتد از طرف خودم باشد و من بتوانم خودم به جایی برسم. دلیل آن هم همین است که من واقعا دوست دارم مستقل از پدرم بتوانم کار کنم و واقعا این تصور نباشد که پدر من چون کارگردان است من وارد سینما شده ام,دوست دارم که کار خودم به صورت مستقل قضاوت بشود»

ماهور الوند

زندگینامه ماهور الوند

مختصری از سیروس الوند

سیروس الوند، فعالیت خود را به عنوان منتقد در سینمای قبل از انقلاب و در مجلات ستاره سینما و فردوسی آغاز کرد.او بعدها با فیلمنامه نویسی فعالیت خود را ادامه داد و در سال ۱۳۵۴ موفق به ساخت اولین فیلم سینمایی بلند خود شد.سیروس الوند در سال ۱۳۵۶ فیلمی با نام «فریاد زیر آب» با بازی داریوش اقبالی و شهره ساخت که در آن سال استقبال زیادی از فیلم شد. او همچنین برادر خشایار الوند، فیلمنامه نویس درگذشته ایرانی است.

ماهور الوند

ماهور الوند در کنار پدر و خواهرش

زندگی هنری

ماهور الوند در سال 94 برای بازی در فیلم دختر به کارگردانی رضا میر کریمی در آزمون شرکت می کند و پس از چند بار تمرین برای این فیلم انتخاب می شود. با اکران دختر ، فیلم و بازیگر نقش اصلی اش هر دو درخشیدند. فیلم سینمایی «دختر» در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در 7 بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد. که این از اولین افتخارات ماهور الوند محسوب می شود. اما او موفق به دریافت سیمرغ بلورین نشد. او توانست در جشنواره بین المللی انجمن فیلم سازان مالزی ، جایزه بهترین بازیگر زن را کسب کند. ماهور الوند در غلامرضا تختی به کارگردانی بهرام توکلی ایفای نقش کرده است. از دیگر آثار ماهور الوند می توان به عنکبوت محصول سال 98 اشاره کرد.

ماهور الوند

ماهور الوند و ساعد سهیلی در نهنگ آبی

آثار

فیلم شناسی

سینما

  • ۱۳۹۴ دختر
  • ۱۳۹۵ ملی و راه های نرفته اش
  • ۱۳۹۶ هت تریک
  • ۱۳۹۶ چهارراه استانبول
  • ۱۳۹۷ غلامرضا تختی
  • ۱۳۹۷ آنجا همان ساعت
  • ۱۳۹۸ عنکبوت

نمایش خانگی

۱۳۹۷ نهنگ آبی ژاله ادیب

جوایز

  • برنده سیمرغ بهترین بازیگر زن سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برای هت تریک

اینستاگرام ماهور الوند

اینستاگرام ماهور الوند با نام کاربری mahoor.alvand فعال است.

تصاویر ماهور الوند

ماهور الوند

تصاویر اینستاگرام ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

تصاویر ماهور الوند

ماهور الوند

تصاویر ماهور الوند

ماهور الوند

جدیدترین تصاویر ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

ماهور الوند

آیا این مطلب مفید بود؟ 3
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید